Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

MsMermaid Conference Center

Warszawa (mazowieckie)

Holiday Inn Gdańsk - City Centre

Gdańsk (pomorskie)

Pomorska 21. Dom Towarzystwa...

Łódź (łódzkie)

Osada Śnieżka w Łomnicy k. Karpacza

Łomnica k.Karpacza (dolnośląskie)

Najnowsze usługi

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)
A A
Aktualności

Trwają kontrole obiektów, w których mieszczą się escape roomy

Do 11 stycznia 2019 roku w całym kraju trwają prowadzone przez nadzór budowlany kontrole obiektów, w których zlokalizowane są escape roomy. Po analizie wyników kontroli zostaną podjęte konieczne działania podnoszące bezpieczeństwo takich obiektów – zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

 

5 stycznia 2019 roku, po tragicznych wydarzeniach w Koszalinie, gdzie w pożarze escape roomu zginęło pięć nastolatek, Nobert Książek główny inspektor nadzoru budowlanego zwrócił się do wojewódzkich, a za ich pośrednictwem do powiatowych organów nadzoru budowlanego o przeprowadzenie kontroli obiektów, w których mieszczą się lokale wykorzystywane na działalność tzw. escape roomów.

 

Kontrole prowadzone przez organy nadzoru budowlanego, we współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją, dotyczą spełniania przez właścicieli i zarządców wymagań i obowiązków wynikających z przepisów prawa budowlanego.

 

- Kontrole trwają od soboty, pracownicy nadzoru budowlanego sprawdzają stan techniczny budynków, a także dochowanie ciążących na nich obowiązków wynikających z przepisów prawa budowlanego dotyczących kontroli okresowych budynków - mówił Norbert Książek.

 

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji na terenie Polski jest obecnie około 1100 lokali tak zwanych escape room. Obiekty, w których funkcjonują takie lokale, podlegają ogólnym przepisom prawa budowlanego.

 

Analizy dotyczące ich stanu zostaną przeprowadzone po otrzymaniu wyników kontroli ze wszystkich województw. Wojewódzcy inspektorzy nadzoru budowlanego zostali zobowiązani przez GINB do przesłania wyników do 11 stycznia 2019 roku.

11 sty 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.