Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

MsMermaid Conference Center

Warszawa (mazowieckie)

Holiday Inn Gdańsk - City Centre

Gdańsk (pomorskie)

Pomorska 21. Dom Towarzystwa...

Łódź (łódzkie)

Osada Śnieżka w Łomnicy k. Karpacza

Łomnica k.Karpacza (dolnośląskie)

Najnowsze usługi

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)
A A
Aktualności

Porozumienie o współpracy europejskich convention bureaux

Foto: PCB

Pierwszego lutego, w stolicy Austrii, Wiedniu, odbyło się dwunaste spotkanie Narodowych Convention Bureaux z Europy, w ramach współpracy w Strategicznym Sojuszu Narodowych Europejskich Convention Bureaux (Strategic Alliance of the National Convention Bureaux of Europe). Podpisano tam porozumienie o współpracy. Polskę reprezentuje Poland Convention Bureau POT.

 

Sojusz ma na celu zwiększenie współpracy pomiędzy biurami w Europie, w celu utrzymania i wzmocnienia jej silnej pozycji jako numeru jeden dla spotkań stowarzyszeń na świecie. Cele, jakie określili członkowie Sojuszu, to promowanie i wspieranie wymiany wiedzy, uproszczenie i wzmocnienie podejścia do kluczowych rynków i kompleksowe badania rynku poprzez wspólne działania.

 

W ostatnich latach współpraca Sojuszu bardzo się rozwinęła, co w Wiedniu zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy (Memorandum of Understanding) oraz stworzeniu wspólnego budżetu. Ponadto Sojusz rozpoczął pracę nad badaniem dotyczącym analizy średnio- i długoterminowego rynkowego potencjału Europy jako destynacji dla spotkań i konferencji.

Projekt ten skupi się zwłaszcza na warunkach ekonomicznych, politycznych i społecznych oraz obecnych trendach w tych obszarach. W badaniu biorą udział: Austria, Chorwacja, Dania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska i Szwecja.

 

- Analiza rynku obejmie, na przykład, siły napędowe w rodzaju rozwoju gospodarczego rynków wschodzących, kondycję UE (Brexit, kryzys strefy Euro), kwestie bezpieczeństwa i terrorystycznych zagrożeń oraz protekcjonizm. Analiza ma na celu pomóc zainteresowanym stronom w Europie  w odpowiedniej ocenie globalnej konkurencji i odpowiednio wcześniejszej identyfikacji potencjalnych rywali, a także możliwości i zagrożeń, aby umożliwić właściwe zachowanie – mówi Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau POT.

 

- Sojusz narodowych convention bureaux jest dobrym krokiem do wymiany doświadczeń oraz wzmocnienia przemysłu spotkań w Europie. Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest członkiem założycielem tej organizacji, bierzemy udział we wszystkich projektach badawczych oraz spotkaniach sojuszu dodając swoją polską cegiełkę do współpracy, co mam nadzieję także wzmocni pozycję Polski na arenie międzynarodowej – podsumowuje Aneta Książek.

 

Po oficjalnej części spotkania, w Palais Wertheim, odbyło się pożegnalne przyjęcie Christiana Mutschlechnera, dotychczasowego dyrektora Vienna CB, który po 34 latach owocnej pracy dla wiedeńskiego przemysłu spotkań, a 28 – w Vienna CB, przekazał kierowanie biurem w ręce swojego następcy Christiana Woronka.

 

Spotkania narodowych convention bureax odbywają się dwa razy w roku. Następne spotkanie odbędzie się jesienią 2019 roku w St. Petersburgu (Rosja).

 

Do Sojuszu należą: Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Flandria, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Łotwa, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry i Włochy.

07 lut 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.