Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

MsMermaid Conference Center

Warszawa (mazowieckie)

Holiday Inn Gdańsk - City Centre

Gdańsk (pomorskie)

Pomorska 21. Dom Towarzystwa...

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)
A A
Aktualności

Allegro nagrodzone Baltic-Nordic Event Award

Podczas tegorocznej edycji Baltic-Nordic Event Awards, Allegro Brand Experience otrzymało nagrodę w kategorii Best Cause Event dla Smog Free Project realizowany dla ING Banku Śląskiego. W konkursie rywalizowało ponad 100 projektów z dziewięciu krajów z regionu Morza Bałtyckiego.
 
Tegoroczna, druga edycja Baltic-Nordic Event Awards odbyła się w Tallinnie i towarzyszyła Baltic For Events Forum.
Smog Free Project został uruchomiony w lutym 2018 w Krakowie. Plenerową wystawę z pierwszą w Polsce wieżą antysmogową zainicjował ING Bank Śląski. Zadaniem agencji Allegro było przygotowanie wydarzenia inaugurującego polską edycję Smog Free Project oraz komunikacja projektu, przy zachowaniu spójności z kampanią #mojepowietrze i wymaganiami twórców instalacji, holenderskiego Studia Roosegaarde.
 
Przygotowując event inaugurujący, agencja połączyła maksymalne ograniczenie negatywnego wpływu wydarzenia dla środowisko z uzyskaniem eventu o dużej skali odziaływania komunikacyjnego, zapadającego w pamięć.
 
Jury Baltic-Nordic Event Awards, składające się z przedstawicieli branży event-marketingowej z basenu Morza Bałtyckiego, zwróciło uwagę zarówno na efekty całego projektu, jak również na spójne i konsekwentne zachowanie ekologicznego charakteru wydarzenia. Proekologiczne podejście było obecne na każdym etapie przygotowań. Przy wyborze podwykonawców preferowano lokalnych dostawców. 
 
Agencja ograniczyła do minimum materiały drukowane na rzecz wersji elektronicznych, a w przypadku materiałów drukowanych wykorzystała papier pochodzący z recyclingu. Elementy scenograficzne, wyposażenie cateringowe i press pack zostały wykonane z materiałów możliwych do ponownego wykorzystania, podlegających recyclingowi, biodegradowalnych i posiadających certyfikaty FSC.
 
Działania medialne w Polsce przyniosły łącznie blisko 1000 publikacji. Działania komunikacyjne były prowadzone przez 4 tygodnie. O postawieniu Smog Free Tower w Krakowie informowały serwisy zagraniczne od USA, poprzez Europę, Chiny i Japonię po Australię. Smog Free Tower oczyszczała ze smogu krakowskie powietrze przez 3 miesiące i skutecznie zwróciła uwagę, że czyste powietrze jest wspólnym dobrem wymagającym wspólnej troski.
 
Agencja została wyłoniona do tej realizacji w wyniku przetargu wewnętrznego, Allegro, podobnie jak kilka innych agencji, jest na liście stałych dostawców ING.
 
Nagroda dla Smog Free Tower to kolejne wyróżnienie za projekt dla ING Banku Śląskiego w ostatnim czasie. Miesiąc wcześniej Allegro otrzymało MP Power Awards za "Event firmowy - edukacja" za ING Innovation Bootcamp 2018.
13 maj 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.