Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Podskarbińska

Warszawa (mazowieckie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

Najnowsze usługi

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)
A A
Aktualności

Amerykańscy agenci turystyczni spotkają się w Poznaniu

W połowie listopada w Poznaniu 100 amerykańskich agentów turystycznych specjalizujących się w sprzedaży Europy spotka się z branżą turystyczną Starego Kontynentu w ramach pierwszej edycji European Travel Agent Forum. Imprezę przygotowują organizatorzy jednej z najważniejszych imprez turystycznych na świecie – American Travel Agent Forum.


Za wydarzenie odpowiada Travel Show Marketing Group, firma specjalizująca się w organizowaniu targów i warsztatów na całym świecie. Jej flagowym projektem jest Travel Agent Forum, impreza gromadząca ponad tysiąc amerykańskich agentów turystycznych i drugie tyle przedstawicieli branży turystycznej. W tym roku w wydarzeniu brały udział także Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, które zorganizowały wspólne stoisko, przeprowadziły rozmowy „stolikowe” oraz prezentację oferty turystycznej naszego kraju. Spotkanie odbędzie się w hotelu Novotel Poznań Centrum.


— Nasze doświadczenie w przeprowadzaniu udanych targów turystycznych, w tym Travel Agent Forum procentuje coraz większą liczbą wystawców z Europy. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację w Poznaniu dedykowanej imprezy dla europejskich wystawców. ETAF z pewnością stanie się kolejnym udanym wydarzeniem, w którym zarówno dostawcy usług, jak i biura podróży spotkają się, aby rozwijać swoją działalność — mówi Jim Cloonan, prezes Travel Show Marketing Group.


— Jestem pewien, że ETAF 19 to świetna okazja dla wszystkich naszych europejskich partnerów. Unikając wydatków związanych z podróżami do USA i spędzaniem czasu na znalezieniu właściwych kontaktów, nasi wystawcy, w jednym miejscu przez trzy dni, będą mieli możliwość spotkać 100, wyselekcjonowanych, aktywnie działających od wielu lat na rynku europejskim agentów amerykańskich biur podróży — dodaje Greg Sarwa, przewodniczący European American Tourism Association, współorganizator Forum.


W ramach Forum amerykańscy agenci będą mieli także własne prelekcje oraz będą uczestniczyć w podróżach studyjnych. Wezmą udział także w świętowaniu imienin ulicy Święty Marcin, które od lat organizowane są w Poznaniu 11 listopada i których znakiem rozpoznawczym stały się słynne rogale świętomarcińskie.
— Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Polski tak ważne wydarzenie. Z rynku amerykańskiego do Polski przyjeżdża rocznie ok. 0,5 mln turystów. To najważniejszy rynek pozaeuropejski. Kolejne otwierane połączenia lotnicze przez naszego narodowego przewoźnika PLL LOT stwarzają dalsze możliwości zwiększenia przyjazdów z tego rynku. POT z przyjemnością objął patronat nad imprezą i wykorzysta tą okazję do promocji Polski. Planowane są m.in. wizyty studyjne do wielu miejsc naszego kraju — powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

— Forum amerykańskich agentów turystycznych w Poznaniu to wielki sukces naszego miasta, ale i efekt konsekwentnych działań na tym rynku. Dziś turyści amerykańscy zajmują już czwarte miejsce wśród turystów zagranicznych odwiedzających nasze miasto, a dzięki pogłębiającej się współpracy z amerykańską branżą turystyczną jestem pewien, że wkrótce będzie ich jeszcze więcej — mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, oficjalny partner Forum.
Impreza odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-14 listopada.

www.etaf19.com

05 lip 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.