Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Aktualności

Mazurkas Travel mecenasem wystawy „Leonardiana w kolekcjach polskich” w Wilanowie

Założyciele Mazurkasa Andrzej Bartkowski i...
Wystawa „Leonardiana w kolekcjach polskich” w...

3 grudnia 2019 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się otwarcie wystawy „Leonardiana w kolekcjach polskich”. Mazurkas Travel (Grupa Mazurkas) z okazji nadchodzącego 30-lecia firmy objęło wystawę mecenatem. To już kolejna inicjatywa firmy skierowana promocji sztuki i kultury. Wystawa dostępna będzie dla publiczności od 4 grudnia 2019 r. do 15 października 2020.

Rok 2020 będzie wyjątkowym dla firmy i jej założycieli Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza – będzie to rok jubileuszu 30-lecia działalności. Mazurkas nieprzerwanie od 30 lat, z wieloma sukcesami promuje Polskę jako destynację atrakcyjną turystycznie i biznesowo. Warszawa jest dla właścicieli firmy szczególnym miastem. To tutaj zaczęła się ich przygoda z turystyką i z tego właśnie względu angażują się w wyjątkowe projekty realizowane w stolicy. Wystawa „Leonardiana w kolekcjach polskich” jest unikatowym wydarzeniem, dlatego prezesi Grupy Mazurkas – jak podkreślają – z wielką satysfakcją podjęli się mecenatu i promocji tej wystawy. Na całym świecie celebruje się rocznicę pięćsetlecia śmierci Leonarda da Vinci, artysty genialnego, uważanego za jednego z najbardziej wszechstronnych twórców w dziejach świata. Wystawa odwołuje się do jego dziedzictwa (rozumianego jako dziedzictwo idei, form i warsztatu mistrza), a także inicjuje nowe obszary badawcze, pokazując zarówno niezwykłe dzieła, jak i historię oraz konteksty ich nabycia.

– Działanie na rzecz sztuki może być wielką satysfakcją, a także motorem biznesu. Niech każdy robi to jak może i jak umie, ale niech się stara. To szlachetny cel. To wielka wartość naszego zawodowego spełnienia. Kulturalne i humanistyczne wyzwanie – mówi Andrzej Bartkowski, prezes Grupy Mazurkas, zapraszając do odwiedzania wystawy „Leonardiana w kolekcjach polskich” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Prezesi Grupy Mazurkas to nie tylko pionierzy i propagatorzy turystyki przyjazdowej i incentive travel do Polski, ale również pasjonaci sztuki i kultury. Od 2012 roku realizują projekty kulturalno-artystyczne – Forum Humanum Mazurkas oraz tematyczne Sympozjony, odbywające się w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Wydarzenia te realizowane są pro publico bono z takich dziedzin jak: malarstwo, rzeźba, sztuki teatralne i operowe, balet, wystawy indywidualne i zbiorowe, filmy i benefisy.

Misją firmy jest łączenie biznesu ze sztuką i kulturą, za co między innymi prezesi Grupy Mazurkas – Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz zostali odznaczeni w 2014 r. przez ówczesną minister kultury i dziedzictwa narodowego - odznaką honorową „Zasłużonych dla Kultury Polskiej”.

Założyciele Mazurkas Travel z wielką satysfakcja realizują ideę mecenatu i podkreślają, że działalność kulturalna i charytatywna jest wręcz obowiązkiem dojrzałego biznesu.

28 lis 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.