Ministerstwo Zdrowia: Więcej powiatów z obostrzeniami

Źródło: KPRM
Na zdjęciu: Źródło: KPRM

Z 11 do 21 wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W czerwonej strefie od soboty 26 września znajdą się dwa powiaty, a w strefie żółtej – 19.

Resort Zdrowia zaktualizował listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. 24 września wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił nową listę powiatów z dodatkowymi obostrzeniami, która będzie obowiązywać od soboty, 26 września.

W strefie czerwonej znajdą się powiaty: głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie).
Strefa żółta obejmie powiaty: myślenicki (woj. małopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), brzeski (woj. opolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), nowotarski (woj. małopolskie), suski (małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), tatrzański (woj. małopolskie), limanowski (woj. małopolskie), międzychodzki (woj. wielkopolskie), przasnyski (woj. mazowiecki) oraz Sopot (woj. pomorskie).

W tzw. strefie ostrzegawczej znajdą się powiaty: kluczborski (woj. opolskie), kościerski (woj. pomorskie), pucki (woj. pomorskie), wejherowski (woj. pomorskie), nowodworski (woj. pomorskie), Słupsk (woj. pomorskie), strzyżowski (woj. podkarpackie), przeworski (woj. podkarpackie), łęczyński (woj. lubelskie), jaworski (woj. dolnośląskie).

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.
 
W wyznaczonych powiatach wprowadzone obostrzenia, dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, wesel czy transportu.

W strefie żółtej można organizować targi i kongresy, ale liczba ich uczestników jest uzależniona od powierzchni obiektu, licząc jedną osobę na 4 mkw. w obiekcie. Wydarzenia sportowe i kulturalne mogą odbywać się z udziałem publiczności, ale która może wypełnić dostępne w obiekcie miejsca w 25 proc. W plenerowych wydarzeniach kulturalnych udział może wziąć maksymalnie 100 osób. Limit 100 osób dotyczy także innych rodzajów wydarzeń oraz spotkań rodzinnych, w tym wesel. Mogą działać parki rozrywki czy rekreacyjne, ale pod warunkiem przeznaczenia 10 mkw. na jedną osobę. W obiektach gastronomicznych (lokalu i ogródku) obowiązuje przepis jednej osoby na 4 mkw.
 
W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizacji targów i kongresów, działania kin, siłowni i sanatoriów, funkcjonowania parków rozrywki czy wesołych miasteczek. Liczba osób biorących udział w zgromadzeniach i imprezach rodzinnych nie będzie mogła przekroczyć 50 osób. Wydarzenie sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności, wydarzenie kulturalne – nie mogą się odbywać. W obiektach gastronomicznych (lokalu i ogródku) obowiązuje przepis jednej osoby na 4 mkw.

 

Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych>>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl