Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Podskarbińska

Warszawa (mazowieckie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Najbardziej ekologiczna Aleja Kongresowa przed ICE Kraków

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W Alei Kongresowej, która znajduje się tuż przy Centrum Kongresowym ICE Kraków, zasadziliśmy pierwsze w tym sezonie drzewo – jarząb szwedzki. Zaopiekują się nim przedstawiciele kongresu EurApp, który gościł w naszych progach w kwietniu. – To będzie wspaniały pretekst, by wrócić do Krakowa z kolejnym kongresem – mówił podczas odsłonięcia tabliczki dr Cyril Mangenot, przewodniczący European Association on Antennas and Propagation.

Aleja Kongresowa przy Centrum Kongresowym ICE Kraków to wspólny projekt Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego (operatora ICE Kraków) i Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, dzięki któremu w mieście pojawiło się już 20 drzew. Są to drzewa o ozdobnym charakterze, które są także niezwykle użyteczne – pomagają w walce z zanieczyszczeniami, będąc niezwykle odpornymi na warunki miejskie. Dodatkowo, rosną bardzo szybko. W Alei jest 19 platanów klonolistnych. Teraz, po drugiej stronie ulicy, do ich rodziny dołączył jarząb szwedzki - w północnych i północno-wschodnich Niemczech oraz w zachodniej Polsce jest nierzadkim drzewem alejowym przy ulicach.

– Drzewo wkopali uczestnicy kongresu EurApp, który gościł w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 1-5 kwietnia 2019 roku. – To bardzo ciekawa inicjatywa. W ten sposób pozostawiamy po sobie pamiątkę dla kolejnych pokoleń. I robimy coś dobrego dla środowiska – mówił podczas uroczystości dr Cyril Mangenot, przewodniczący European Association on Antennas and Propagation.

Pierwsze drzewo w Alei Kongresowej zostało zasadzone w obecności Dyrektor Generalnej UNESCO Iriny Bokovej oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego na początku lipca 2017 roku. Upamiętnia ono 41. sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 2 – 12 lipca. To sposób na podkreślenie pozytywnego wpływu przemysłu spotkań na rozwój stolicy Małopolski. Pierwsza tego typu inicjatywa na świecie przypadła do gustu organizatorom wydarzeń, którzy sami pytają, w jaki sposób ich kongres może zostać upamiętniony drzewem.

– Przy każdym drzewie umieszczamy tabliczkę informująca o kongresie, z którym jest ono związane. Przedstawiciele przemysłu spotkań, z którymi współpracujemy na co dzień, przywiązują coraz większą wagę do ekologii oraz sustainability, czyli zrównoważonego rozwoju, w kontekście organizacji kongresów i konferencji. Jest więc to dla nich z jednej strony zapewnienie, że podchodzimy do realizacji naszych działań odpowiedzialnie; z drugiej zaś rodzaj podziękowania, że wybrali Kraków jako miejsce realizacji swojego projektu – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków.

09 maj 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.