Anna Górska: Eventy hybrydowe w opinii uczestników ICCA CEC Virtual Meeting

Temat przewodnim trzeciego wirtualnego spotkania Oddziału Europy Centralnej ICCA były projekty hybrydowe i związane z ich organizacją wyzwania. Spotkanie zorganizowali przez członkowie ICCA CEC ze Szwajcarii – Zürich Tourismus, Convention Bureau Basel i Lausanne Montreux Congress.

Zdaniem uczestników panelu, kongresy będą mniejsze tzn. w obiektach będzie wynajmowana mniejsza powierzchnia niż do tej pory, co jest minusem dla obiektów, ale liczebnie mogą być większe, nawet o 30 proc., biorąc pod uwagę osoby uczestniczące w nich online, co jest plusem. Daje to więcej możliwości mniejszym obiektom.
Obiekty, takie jak centra kongresowe, z których większość do tej pory sprzedawała samą powierzchnię, będą teraz musiały oferować dodatkowe usługi związane z podziałem powierzchni na mniejsze salki i zapewnieniem w nich odpowiedniego sprzętu.

Dzisiaj spotkania wirtualne to coś więcej niż webinary. To spotkania interaktywne, angażujące uczestników, sponsorów i prelegentów. Ten model przeobrazi się w spotkania hybrydowe. Rzeczywistość jest taka, że prawdopodobnie przez długi czas jeszcze będziemy doświadczali ograniczenia w podróżowaniu, firmy mają też mniejsze budżety na podróże dla pracowników.

Do tej pory ukazywało się dużo bezpłatnych webinarów, ale dobry kontent nie powinien i nie będzie bezpłatny. Zdaniem rozmówców , konieczne jest pobieranie opłaty za udział w kongresie online.

PCO muszą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje w zakresie organizacji konferencji wirtualnych i stawiać na zaangażowanie delegatów. Wirtualni uczestnicy muszą czuć, że są częścią eventu Jednym ze sposobów na uzyskanie tego jest wprowadzenie elementów grywalizacji do programu wydarzenia.

Wyraźnym trendem jest przywiązywanie coraz większej uwagi do zrównoważonego rozwoju – „virtual meetings are greener” – co powoduje zmniejszenie chęci do podróżowania na kongres.
Spotkania hybrydowe to również nowe możliwości dla sponsorów, mogą umawiać się z potencjalnymi klientami online, w czasie dla nich najdogodniejszym. Wiele spotkań wirtualnych odbywa się obecnie w nietypowych obiektach, po to, żeby pokazać je publiczności, daje to nowe możliwości promocyjne miastom i regionom – co jest szansą dla destynacji.

Organizacja międzynarodowych wydarzeń hybrydowych to problemy związane z różnymi strefami czasowymi. W spotkaniach wirtualnych brakuje czynnika kulturowego. Nie ma możliwości poznania miejsca, ludzi tam mieszkających, kuchni. Są również mniej spontaniczne i mniej kosztowne do organizacji.
Podsumowując, wydarzenia hybrydowe zostaną z nami, nawet po zakończeniu pandemii. Musimy dostosować swoje usługi do potrzeb naszych klientów, które są z tym związane.

“Hybrid Projects – new services & challenges?” – szczegółowa agenda:

  • Wprowadzenie do kampanii “Clean & safe,  Rahel Meier, Switzerland Convention & Incentive Bureau
  • Przyszłość eventow hybrydowych, Trevor Gardiner, EventsAir
  • Hybrydowe wydarzenia i targi, Genevieve Koch, Swiss Tech Convention Center, Ben Buurke, ACS Audio Visual, Gerald Howard, Lausannne Montreux Congress
  • Jak zmienić duży fizyczny kongres w cyfrowy? Monica Fontara ERA-EDTA, Silvano Schar, Congress Switzerland, Ramona Debus, Basel Convention Bureau

 

Autor: Anna Górska, wiceprezes zarządu SKKP ds. współpracy międzynarodowej, business development director Expo XXI Warszawa, doradca zarządu Symposium Cracoviense, Positive Impact Events Ambassador

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl