W Łodzi powstaje nowa przestrzeń eventowo-kulturalna

Od lewej: Artur Schutter i Anna Rubaj - LIM8,
Krzysztof Witkowski - prezes zarządu Virako,
Kamil Maćkowiak - dyrektor artystyczny teatru Scena Monopolis
Na zdjęciu: Od lewej: Artur Schutter i Anna Rubaj - LIM8, Krzysztof Witkowski - prezes zarządu Virako, Kamil Maćkowiak - dyrektor artystyczny teatru Scena Monopolis
Na jesień 2019 roku zapowiadane jest otwarcie nowej przestrzeni kulturalnej, która powstaje w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego w Łodzi. Teatr prowadzony przez Kamila Maćkowiaka, znanego łódzkiego aktora, współistnieć będzie z przestrzenią eventową stworzoną przez zespół firmy Lim8.
 
Firma eventowa, która posiada kilkunastoletnie doświadczenie i zaplecze techniczne, zajmie się organizowaniem wszelkiego rodzaju wydarzeń, bankietów i konferencji. Natomiast wizję artystyczną teatru kreować będzie zaprzyjaźniony już z Monopolis uznany aktor, tancerz i scenarzysta - Kamil Maćkowiak, który został dyrektorem artystycznym teatru na deskach Sceny Monopolis.
 
- Cieszę się, że doświadczenie Lim8 połączyło się z niezwykłą pasją Kamila Maćkowiaka i dzięki temu łodzianie będą mogli obcować z prawdziwą sztuką w doskonałej oprawie technicznej. Zamysł tworzenia teatru nie tylko impresaryjnego, ale również autorskiego, prowadzonego przez aktora osadzonego tak bardzo w łódzkich realiach to dla nas wielka radość – mówi Krzysztof Witkowski, prezes firmy deweloperskiej Virako
 
- Wizja Krzysztofa Witkowskiego otwarcia teatru w zabytkowych fabrycznych murach Monopolis już dawno przykuła moją uwagę. Propozycja objęcia roli dyrektora artystycznego części teatralnej jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Wierzę, że moje 20-letnie doświadczenie, kreatywny zespół fundacji, dobre stosunki z warszawskimi i łódzkimi placówkami oraz ugruntowane relacje z licznym gronem wyjątkowych aktorów i aktorek pomogą mi stworzyć wyróżniający się i zróżnicowany repertuar. Dodatkowo wsparcie firmy Lim8, która ma ogromne doświadczenie w organizowaniu zaawansowanych technicznie i logistycznie przedsięwzięć, daje nam wprost nieograniczone możliwości – mówi Kamil Maćkowiak, który od 9 lat prowadzi fundację swojego imienia. Jej misja będzie kontynuowana na deskach Sceny Monopolis.
 
Unikatowa pofabryczna przestrzeń o wysokości ponad 15 metrów, 240 miejscach dla gości, z dwupoziomowym lobby i możliwość wystawienia zewnętrznej sceny – tak prezentować się będzie dawny magazyn spirytusu w kompleksie Monopolis.
 
Centralną częścią Monopolis jest zespół zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego z początku XX. wieku, w których przez 115 lat produkowano i rozlewano wódkę. Piętra głównego budynku dawnej rozlewni zamienią się w wygodne biura, a na parterze powstaną restauracje, winiarnie, kawiarnie i rozmaite przestrzenie usługowe.
W dawnym laboratorium wódek smakowych powstanie bistro, a w magazynie spirytusu - teatr. Będzie też przestrzeń dla najmłodszych. W kompleksie otwarty zostanie między innymi klub dla dzieci i galeria artystyczna. Ważną częścią Monopolis stanie się muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki.
 
Dla dewelopera obiektu, firmy Virako, kultura zawsze stanowiła istotną formę aktywności, a zainicjowany dwa lata temu projekt był jedynie wstępem do tego, co będzie się działo po otwarciu nowej przestrzeni.
 
-Zainteresowanie organizowanymi przez nas dwoma edycjami Letniej Sceny Monopolis przerosło moje oczekiwania. Łącznie 7 spektakli obejrzało ponad 6 tysięcy osób, a bezpłatne zaproszenia na jedno przedstawienie rozchodziły się w zaledwie kilkanaście minut. To pokazuje, że łodzianie chcą mieć dostęp do kultury z najwyższej półki, oczywiście w profesjonalnej odsłonie. To właśnie profesjonalizm i rzetelne podejście do tematu cenię u wszystkich moich partnerów. Lim 8 nie tylko odpowiadało za techniczną oprawę cyklu spektakli w Parku Źródliska, ale wielokrotnie wspierało nas przy wielu innych przedsięwzięciach. Za każdym razem z doskonałym efektem. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że chciałbym kontynuować tę współpracę po otwarciu kompleksu – dodaje prezes Witkowski.
 
Monopol Wódczany, trzeci co do wielkości zespół fabryczny, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego, został zbudowany w 1902 roku i przez wiele lat stanowił ważny element rozwoju Łodzi. Dzięki poczynionym inwestycjom łódzki zakład był najnowocześniejszym w polskiej branży spirytusowej. Największy rozkwit i sukcesy nastąpiły pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Monopol od zawsze odgrywał wielką rolę w życiu miasta. Był nie tylko miejscem pracy, ale również centrum wydarzeń społecznych i kulturalnych.
 
W maju 2017 roku firma Virako przedstawiła plany rewitalizacji dawnych zakładów Monopolu Wódczanego i utworzenia wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis, z rozwiniętą ofertą gastronomiczna, kulturalną i usługową.
Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl