Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

MsMermaid Conference Center

Warszawa (mazowieckie)

Holiday Inn Gdańsk - City Centre

Gdańsk (pomorskie)

Pomorska 21. Dom Towarzystwa...

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)
A A
Inwestycje

Przystań w Parku Śląskim – nowe miejsce spotkań

Foto: Park Śląski
Obiekt gastronomiczno-usługowy zlokalizowany w Parku Śląskim – Przystań został w marcu oficjalnie otwarty po trzynastu latach remontu. Oprócz restauracji z otwartą kuchnią, browaru i cukierni działa tutaj także zaplecze konferencyjno-bankietowe.
 
Całość zajmuje ponad 1700 mkw. powierzchni. Nieruchomość leży w trójkącie trzech miast Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich, w pobliżu trasy średnicowej w Parku Śląskim.
Położona jest nad wodą, 400 m od Stadionu Śląskiego oraz w sąsiedztwie Parku Etnograficznego, Planetarium, Śląskiego ZOO, największego różanego ogrodu w Polsce Rosarium oraz Śląskiego Wesołego Miasteczka, aktualnie modernizowanego za kwotę 120 mln zł (na podobieństwo paryskiego Disneyland‘u).
 
Obiekt powstał w dawnej Restauracji Przystań, której początku sięgają lat 60. XX wieku. To właśnie w nim odbyła się uroczysta kolacja komitetu budowy Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, by następnie przez lata być jednym z głównych miejsc Parku.
Przez ostatnie lata lokal jednak niszczał, jego modernizacji podjęła się grupa kapitałowa KLG S.A., specjalizująca się w lokowaniu kapitału krótko i długoterminowo.
Inwestor liczy, że Przystań będzie stanowić wyjątkowe miejsce spotkań, takie, w którym o różnych porach dnia, tygodnia czy roku, skupiało się będzie życie towarzyskie i biznesowe Górnego Śląska.
 
Znajdujący się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic Park Śląski zajmuje 620 hektarów, z czego 250 ha to tereny leśne, a 100 ha pielęgnowane stale powierzchnie parkowe. Park Śląski jest ponad dwa razy większy od nowojorskiego i jest największym parkiem miejskim w Europie Centralnej.
 
Oficjalne otwarcie Przystani miało miejsce 28 lutego 2019 roku. Dla gości lokal został otwarty 14 marca 2019.
 
Właściciele planują tutaj organizację projektów związanych z kulturą, muzyką i modą. Jedną z twarzy Przystani została Ewa Minge, która zapowiadała podczas otwarcia, że będą się tutaj odbywać światowe premiery jej kolekcji. W najbliższym czasie ma się także rozpocząć remont najbliższej okolicy przystani. Ma tutaj powstać molo, będą pływały gondole, a na wodzie będą się odbywały różne spektakle.
11 kwi 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.