Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Podskarbińska

Warszawa (mazowieckie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)
A A
Inwestycje

Powstanie hotel Mercure Katowice City Center

W Katowicach powstanie nowy hotel - Mercure Katowice City Center. Inwestycja jest realizowana systemem pakietowym, a ukończenie prac zaplanowano na koniec 2020 roku.

 

Obiekt będzie posiadał 268 pokoi, restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny i będzie budowany w

zielonej certyfikacji LEED NC. Płożony będzie przy ulicy Młyńskiej w samym centrum Katowic, obok centrum handlowego Galeria Katowicka i dworca kolejowego.

Budynek będzie posiadał 9, 10 kondygnacji nadziemnych oraz podziemną halę garażową. 

Inwestorami hotelu są Grupa Hotelowa Orbis, Grupa Menadżerska Sp. z o.o. i UBM Polska sp. z o.o. Operatorem obiektu będzie Grupa Orbis, natomiast właścicielem jest UBM Development AG.

- Naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach. Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto. Katowice wyrastają na wiodącą metropolię w południowej części Polski, oferującą nie tylko doskonałe możliwości biznesowe, lecz także inspirujące miejsca na wypady weekendowe i doskonałą scenę artystyczną, zasługujące na znakomicie położony hotel średniej kategorii - powiedział Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG.
 
Hotel Mercure będzie trzecim obiektem AccorHotels w Katowicach, po hotelach funkcjonujących pod marką Novotel i ibis Budget. 
 
Hotel dołączy do sieci hoteli Mercure - znanej i rozpoznawalnej na całym świecie marki hoteli AccorHotels kategorii średniej (midscale), oferującej hotele, z których każdy jest inny i inspirowany lokalną kulturą w ponad 770 lokalizacjach położonych w 61 krajach.
11 sie 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.