Dobroczynny bal w Muzeum Narodowym w Warszawie po raz trzeci

fot. AKPA
Na zdjęciu: fot. AKPA

W gmachu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie odbył się III Bal Dobroczynny „Spragnieni Piękna. Kolor” organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. Za produkcję wydarzenia odpowiadała agencja Plej.

Trzecia edycja projektu Spragnieni Piękna tematycznie jest powiązana z planowaną wystawą KOLOR, której kuratorami są Grażyna Bastek i Michał Silski.
- Grono osób, które wspierają Muzeum Narodowe stale się poszerza, co nas ogromnie cieszy. Pragnę Państwa poinformować, że wraz z dyrekcją Muzeum pracujemy nad listą największych darczyńców, w ponad 150-letniej historii Muzeum Narodowego, która trafi na tablicę ich upamiętniającą. Mogę tu Państwu zdradzić, że na przykład na literę P znajdą się na niej m.in.: premier i pianista Ignacy Jan Paderewski, malarz Pablo Picasso, ale też nasz przyjaciel, fundator Galerii Faras, darczyńca stowarzyszenia, Wojciech Pawłowski. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcam Państwa do podjęcia starań! - powiedział podczas wieczoru Paweł Kastory, prezes zarządu Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Tradycyjnie ważnym punktem wieczoru była emocjonująca aukcja, na której wylicytowano cenne i unikatowe przedmioty, a wśród nich parawany zaprojektowane przez duet Mood Works: Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę. Zaproszeni do projektu artyści stworzyli wyjątkowe poliptyki komponując własne wersje parawanów.  W aukcji wylicytowano prace Radka Szlagi, Grupy LUXUS, Pawła Bownika, Bartka Arobala Kociemby, Agnieszki Brzeżańskiej, Sławomira Pawszaka, Włodzimierza Jana Zakrzewskiego, Jarosława Flicińskiego, Nicolas’a Grospierre’a i Jadwigi Sawickiej.

Ponadto na aukcję Krzysztof M. Bednarski przekazał maskę z brązu ze słynnego cyklu „Moby Dick” , a Anna Maria Radziwiłł ofiarowała bogato zdobioną misę ceramiczną z Manufaktury Majoliki Nieborowskiej zaprojektowaną specjalnie dla projektu „Spragnieni Piękna” .

Przedmiotem aukcji były również: adopcja obrazu Kazimierza Stabrowskiego przedstawiającego Zofię z Jakimowiczów Borucińską, adopcja portretu hrabiny Anny Orzelskiej z warsztatu Antoine’a Pesne’a z 1728 roku (obrazu ze zbiorów Pałacu w Nieborowie) oraz roczny mecenat nad salą Jacka Malczewskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. 
Aukcję poprowadził Juliusz Windorbski z Desa Unicum, partnerem aukcji było biuro architektoniczne Mood Works, a udział wzięli nie tylko goście balu, ale również wszyscy zainteresowani miłośnicy sztuki i kolekcjonerzy, których reprezentowali przedstawiciele portalu artinfo.pl.
Goście balu wsparli również finansowo konserwację niezwykłego obrazu z 1525 roku „Bitwa pod Orszą”. W tym celu została przygotowana specjalna aplikacja umożliwiająca elektroniczną płatność za wybrany fragment dzieła.
Dochód z tegorocznej edycji projektu „Spragnieni Piękna. Kolor” oraz składek członkowskich „Przyjaciół MNW” w wysokości ponad 300 tys. złotych przekazany zostanie na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Zamierzeniem tegorocznego projektu jest zbieranie funduszy na zakup dzieł sztuki, w tym wykup cennych depozytów.

Wśród uczestników balu, oprócz członków Stowarzyszenia i przedstawicieli Muzeum, znaleźli się również biznesmeni, politycy, dziennikarze, artyści oraz projektanci, którzy stworzyli suknie wieczorowe w ramach projektu „Spragnieni piękna”. Tego wieczoru można było podziwiać te unikalne kreacje na paniach, którym udało się wcześniej je wylicytować.
Bal poprowadził Hubert Urbański, a wieczór uświetniły występy tancerzy z Dansinn by Malitowski. O kulinaria już po raz kolejny zadbali Agnieszka i Marcin Kręgliccy, o wina Robert Mielżyński, a drinki przygotowali barmani z Kita Koguta. Partnerami wspierającymi bal byli: Bain & Company i Lotte Wedel.

- Z roku na rok rośnie zaangażowana społeczność wokół Muzeum Narodowego. Jesteśmy wdzięczni i zaszczyceni goszcząc Państwa na dzisiejszym balu. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim wspierającym nasz projekt, w tym również paniom, które wylicytowały unikalne kreacje wieczorowe, a dzisiaj w nich występują. Jeszcze raz pragnę wyrazić wdzięczność dla pań, które tak fantastycznie na pokazie mody w Muzeum Narodowym zaprezentowały te niezwykłe kreacje. Bardzo dziękuję Kasi Sokołowskiej, Lidii Popiel, Bognie Sworowskiej, Małgorzacie Rusinkiewicz, Dorocie Weka, Magdalenie Bodis, Joannie Horodyńskiej, Agacie Kuleszy, Patrycji Soliman i Ewie Wajnert – powiedziała Małgorzata Wandzel, wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl