Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

MsMermaid Conference Center

Warszawa (mazowieckie)

Holiday Inn Gdańsk - City Centre

Gdańsk (pomorskie)

Pomorska 21. Dom Towarzystwa...

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)
A A
Technologie

Aplikacja panaceum na samotność biznesowych podróży

Zuzanna Grudniak, psycholog z Gdyni opracowała aplikację, która ma pomóc uporać się z samotnością podczas podróży służbowych i uniknąć spożywania posiłków w samotności. Według statystyk każdego roku w pojedynkę wykonywanych jest aż 480 milionów podróży biznesowych.

 

- Możemy zwiedzać, poznawać nowe miejsca i smaki, cieszyć się kuchnią i nowymi znajomościami w jednym momencie. Podczas samotnych podróży wielu z nas zamiast wyjść na miasto, poznawać miejscowe smaki i ludzi, zostaje w hotelu, bo nie ma z kim, ani gdzie pójść. W ten sposób, ucieka nam możliwość poznania wielu ciekawych ludzi i zobaczenia miasta, do którego przyjechaliśmy na konferencje naukową, czy spotkania biznesowe – mówi Zuzanna Grudniak. - PlateWithMate to aplikacja, która odnosi się do naszych codziennych, podstawowych czynności. Łączy przyjemne z pożytecznym poprzez powiązanie czynności, jaką jest jedzenie, ze zwiedzaniem i poznawaniem nowych ludzi. To platforma, która ma pozwolić na nawiązywanie ciekawych kontaktów, otwarcie nas na innych i, paradoksalnie, ograniczenie korzystania ze smartfonów w czasie spożywania posiłków w samotności. Nie jest to aplikacja randkowa – podkreśla jej autorka.
 

Psychologowie od lat alarmują: samotność jest jednym z czynników zaburzeń metabolizmu, chorób serca czy też cukrzycy. Jedną z aktywności, których kategorycznie powinniśmy unikać w samotności jest spożywanie posiłków. Może ono między innymi powodować takie problemy jak depresja, zaburzenie przepływu krwi do serca, otyłość oraz zespół metaboliczny (kombinacja cukrzycy z wysokim ciśnieniem).

 

Badania wykazują, że aż 46 procent z nas je co najmniej dwa posiłki dziennie w samotności. Wynika z nich również, że nasze zdrowie psychiczne oraz samopoczucie w dużej mierze zależą od ilości i jakości naszego życia towarzyskiego oraz od tego, jak pożytkujemy czas w ciągu dnia.
 

Aplikacja PlateWithMate jest łatwa w obsłudze - chcąc poznać ciekawego partnera posiłku, należy wybrać miejsce (restaurację, bar czy kawiarnię) i dać sygnał, że o konkretnej godzinie tam będziemy. Aplikacja gromadzi ludzi, którzy są zainteresowani tą formą spędzania czasu i ma łączyć ludzi otwartych na nowe znajomości, więc równocześnie ogranicza obawy, z którymi większość nieśmiałych ludzi musi się borykać. Pozwala zasygnalizować, że chętnie z kimś porozmawiamy, nie narażając nas na etykietowanie jako człowieka samotnego, poszukującego kontaktu z innymi.
 

Bezpłatna aplikacja dostępna jest na dwie platformy mobilne: iOS oraz Android.

 Źródło: Newseria

15 lis 2018
 
średnia ocen:
1.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.