ICE Kraków prezentuje swoją politykę zrównoważonego rozwoju

Mając na uwadze zachodzące zmiany klimatyczne, a także wpływ, jaki branża spotkań wywiera na otoczenie, ICE Kraków ogłasza opracowaną w ostatnich miesiącach „Politykę zrównoważonego rozwoju Centrum Kongresowego ICE Kraków”. Dokument ten prezentuje przykłady działań podjętych w duchu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu zminimalizowanie negatywnego, a zwiększenie pozytywnego odziaływania na otoczenie i lokalną społeczność.

„Polityka zrównoważonego rozwoju Centrum Kongresowego ICE Kraków” zawiera przykłady najważniejszych rozwiązań wdrożonych od momentu otwarcia obiektu w kontekście funkcjonowania budynku, działań administracyjnych i edukacyjnych, a także zainicjowanych akcji CSR, wśród których autorzy dokumentu wymieniają m.in. utworzenie pierwszej na świecie Alei Kongresowej, organizowanie szkoleń o tematyce ekologicznej dla branży spotkań czy współpracę z Bankiem Żywności.

– Niniejszym opracowaniem chcemy dać wyraz świadomości zachodzących na świecie zmian i pokazać, jak wiele zrobiliśmy od 2014 roku, aby zadbać o dobro Ziemi i jakość życia przyszłych pokoleń. Każde, nawet najmniejsze działanie w dłuższej perspektywie czasowej ma bowiem na nas realny wpływ, a promocja zrównoważonego rozwoju jest obowiązkiem każdego przedstawiciela branży spotkań – mówi Izabela Błaszczyk, prezeska spółki Kraków5020.

Dokument oprócz przykładów już podjętych działań prezentuje również to, jak ICE Kraków i inni przedstawiciele branży zrzeszeni w biznesowej grupie Kraków Network rozumieją zrównoważony rozwój. Na łamach dokumentu omówione zostały także aspekty dziedzictwa i digitalizacji wydarzeń, organizacji tzw. green meetings czy przygotowania wydarzeń z myślą o dobrostanie ich uczestników.

– Wydarzenia organizowane w ICE Kraków i innych krakowskich obiektach zostawiają po sobie ślad w naszym mieście. Przedstawiciele branży spotkań zrzeszeni w Kraków Network są świadomi tego wpływu i konieczności działania w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Dowodem tego jest m.in. stworzony wspólnie „Protokół Kraków Network”, a także zeszłoroczny pomysł utworzenia banku projektów „legacy” zbierającego pomysły działań CSR oraz inicjatywy służące konkretnym grupom mieszkańców naszego miasta. Z opracowywanego przez Kraków Convention Bureau banku będą mogli korzystać organizatorzy odbywających się w Krakowie kongresów i konferencji – komentuje Paula Fanderowska, wiceprezes spółki Kraków5020.

– Tak jak krakowska branża spotkań tworzy wspólny ekosystem, który ze sobą rezonuje, tak samo setki wydarzeń, które każdego roku odbywają się w ICE Kraków, oddziałują na tkankę miejską. Dlatego nasza „Polityka zrównoważonego rozwoju” jest spójna ze strategią opracowaną przez przedstawicieli miasta i przyjętą w zeszłym roku „Polityką zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021-2028”, a także zapisami zawartymi w „Protokole Kraków Network” – podsumowuje Izabela Błaszczyk.

„Polityka zrównoważonego rozwoju Centrum Kongresowego ICE Kraków” – cały dokument >>>

Zobacz Centrum Kongresowem ICE Kraków w Wyszukiwarce Obiektów >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl