Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Publikacje

Kraków gotowy na realizację imprez hybrydowych!

Aktywność branży eventowej w ostatnich miesiącach znacząco zmniejszyła się w związku z obostrzeniami nałożonymi ze względu na stan epidemiczny w Polsce. Aktualnie stopniowo przywracane są możliwości organizowania wydarzeń, do jakich byliśmy przyzwyczajeni jeszcze na początku roku. I choć jeszcze wówczas nikt nie wyobrażał sobie wielu wydarzeń kongresowych i kulturalnych w innym formacie, niż fizycznie w zaplanowanym wcześniej miejscu, to obecnie nową normalnością stają się wydarzenia hybrydowe, czyli połączenie światów offline i online. Kraków jest jednym z pierwszych polskich miast gotowych na realizację wydarzeń hybrydowych, a Centrum Kongresowe ICE Kraków już zrealizowało kilkanaście takich imprez, stale rozszerzając swoje możliwości w tym zakresie.

Świat realny przeniósł się w pewnym stopniu do przestrzeni Internetu. Krakowski obiekt w trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzeń prezentuje dodatkową możliwość dotarcia do zdecydowanie większej niż dotąd liczby odbiorców – kreując edukacyjną i rozrywkową przestrzeń internetową. Dzięki partnerowi technologicznemu odpowiedzialnemu za utworzenie studia na scenie Sali Teatralnej (S2) – Concept Music Art (CMA) ICE Kraków pomoże zorganizować i transmitować każde wydarzenie. Ta eksplorująca świat nowych technologii współpraca umożliwi organizatorom wydarzeń przekroczenie granicy standardowego podejścia.

Wydarzenia hybrydowe to nowy wymiar doświadczeń, jaki branża może zaoferować przyszłym uczestnikom; tradycyjne imprezy coraz częściej będą znajdowały swoje miejsce w otwartej i bezpiecznej przestrzeni Internetu. Również światowe stowarzyszenie ICCA (International Congress and Convention Association) podjęło decyzję o organizacji przyszłych swoich wydarzeń w formie hybrydy. W listopadzie odbędzie się doroczny kongres ICCA – pierwszy w tym cyklu zorganizowany w formule hybrydowej. – Zawsze wydawało nam się to niemożliwe, dopóki nie zdecydowaliśmy się tego dokonać – powiedział James Rees, prezydent ICCA. Tym samym światowy przemysł spotkań dostał w kwestii nowego standardu sygnał i przykład z góry.

 

 

Centrum ICE Kraków bardzo szybko zareagowało na nowy trend – już pod koniec kwietnia odbyła się pierwsza konferencja online nadawana prosto ze studia wirtualnego. 30 kwietnia w pierwszej edycji Kraków Network Together udział wzięli liderzy poszczególnych grup projektu Kraków Network. Kontynuacja tematu bezpieczeństwa eventów po pandemii nastąpiła miesiąc później – podczas drugiej edycji został omówiony dokument z dobrymi praktykami i rozwiązaniami w branży (dokument do pobrania tutaj>>>). Obie transmisje dotarły do 55 tysięcy odbiorców!

 

W maju krakowskie studio było jedną z głównych scen, z którymi łączyli się organizatorzy MP Power Night – finału MP Power Awards®, czyli gali rozdania najważniejszych nagród branży spotkań w Polsce. Kolejne tygodnie przyniosły dwie ważne realizacje. ICE Kraków był jednym z gospodarzy pierwszego Wirtualnego Kongresu Medycyny Rodzinnej. Organizatorzy zaoferowali uczestnikom cztery dni wypełnione tematycznymi sesjami naukowymi oraz rozmowy z ekspertami i niekwestionowanymi autorytetami w swojej dziedzinie – a wszystko to w przestrzeni wirtualnej. Otwarcie i zamknięcie wydarzenia online odbyło się w samym sercu Krakowa.

 

 

W ostatnią niedzielę odbył się koncert finałowy tegorocznych CyberWianków pt. „Zaucha jest dobry na wszystko” transmitowany za pośrednictwem Facebook LIVE na profilach Krakowskiego Biura Festiwalowego, ICE Kraków oraz Wianki w Krakowie. Podczas „Koncertu wspomnień” na scenie pojawili się: Big Band Małopolski, Kuba Badach, Barbara Wrońska, Marcin Jajkiewicz, Andrzej Sikorowski, Natalia Kwiatkowska oraz LIMBOSKI. Ich upamiętniające twórczość Andrzeja Zauchy występy osiągnęły w 24 godziny zasięg prawie 78 tysięcy widzów!

Nowy wymiar wydarzeń w ICE Kraków daje szczególną możliwość uczestnictwa młodym ludziom, tym urodzonym w dobie Internetu. Aby zainteresować osoby wkraczające w dorosłość, organizatorzy powinni pokazać otwartość na technologiczne rozwiązania w branży MICE, a jednocześnie obiekty muszą zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników. Wydarzenia o tradycyjnym charakterze będą odbywać się w dalszym ciągu, ale z dużymi ograniczeniami wynikającymi z obostrzeń nałożonych przez rząd. Warto podkreślić, że wszelkie alternatywne rozwiązania wprowadzane są dla dobra wszystkich zaangażowanych w poszczególne wydarzenia. Przeniesienie wielu z nich do świata Internetu stanowi ukłon w kierunku oczekujących.

Studio wirtualne przygotowane przez ICE Kraków i Concept Music Art CMA to warty podkreślenia przykład świetnej współpracy w czasach pandemii. Partnerzy połączyli swoje doświadczone zespoły, by dać wszystkim odbiorcom możliwość udziału w wydarzeniach online produkowanych w studio nagraniowym w Sali Teatralnej.

Więcej informacji o wydarzeniach hybrydowych w ICE Kraków znajdziesz tutaj: http://icekrakow.pl/wydarzenia-hybrydowe.

ARTYKUŁ PARTNERA

24 czer 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.