HRS: rosną ceny hoteli, Warszawa najdroższym miastem w Polsce

Z raportu portalu rezerwacji hotelowych HRS dotyczącego ceny hoteli w drugim kwartale 2018 roku wynika, że najdroższym miastem na świecie jest Nowy Jork, a w Polsce ceny hoteli są najwyższe w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Natomiast w Europie w czołówce najdroższych miast znajduje się Kopenhaga, Londyn i Amsterdam.

Raport wskazuje na wzrost cen hoteli w Polsce, największy wzrost w porównaniu do 2017 roku wystąpił w Gliwicach (o10,2 procenta) i Poznaniu (o 9 procent). Wzrosły także ceny hoteli w Rzeszowie (o 7,8 procenta), w Katowicach (o 8,1 procenta), w Łodzi (o 3,6 procenta) i w Krakowie (o 2,7 procenta).

Niewielki spadek cen został odnotowany jedynie w Szczecinie (o 6 procent) i Bydgoszczy (o 3,3 procenta).

Najdroższym miastem w Polsce jest niezmienne Warszawa, gdzie średnia cena hotelu wynosi 87 euro, podczas gdy średnia cena pokoju hotelowego w Polsce to 66 euro.

 

Źródło: HRS

W drugim kwartale roku 2018 ceny utrzymywały się na stabilnym poziomie w porównaniu z rokiem ubiegłym w większości europejskich miast. Najwyższe ceny hoteli nadal utrzymują się w Kopenhadze (179 euro), Londynie (179 euro), Amsterdamie (178 euro) i Zurychu (176 euro). Ogromny wzrost cen (o 38 procent) zanotowano w Moskwie, gdzie koszt noclegu w drugim kwartale wynosił średnio 131 euro. Z pewnością przyczynił się do tego odbywający się w tym mieście mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w czerwcu 2018.

 


Źródło: HRS

Natomiast w Oslo HRS odnotował spadek cen hoteli o 32 procent w stosunku do roku ubiegłego. Powodem może być cykliczność organizowanej co dwa lata, wiodącej na świecie wystawy morskiej „Nor Shipping”, która odbyła się pod koniec maja 2017 roku. Wystawa ta przyciąga do Oslo co drugi rok prawie 16 000 uczestników i zwiedzających.


Nowy Jork w II kwartale 2018 roku był miastem o najwyższych cenach hoteli – 251 euro. Ceny spadły jednak o 8 procent w stosunku do roku poprzedniego.

 

Źródlo: HRS

Analizując ceny hoteli, uwzględniono wszystkie dokonane za pośrednictwem portalu HRS, nieanulowane rezerwacje hoteli w okresie od  1 kwietnia do 30 czerwca  oraz w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wybór obejmował zarówno pokoje jedno-, jak i dwuosobowe, ze śniadaniem oraz bez śniadania, w hotelach kategorii od 1 do 5 gwiazdek. Oszacowaniem objęto miejscowości o odpowiednio dużej liczbie rezerwacji.
 

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl