Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Event Arena Szczecin

Szczecin (zachodniopomorskie)

MsMermaid Conference Center

Warszawa (mazowieckie)

Holiday Inn Gdańsk - City Centre

Gdańsk (pomorskie)

Pomorska 21. Dom Towarzystwa...

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)
A A
Aktualności

Expo Kraków zwiększa przychody i planuje rozbudowę

Expo Kraków działa już pięć lat i stał się w tym czasie miejscem organizacji największych targów, kongresów i eventów w Polsce. Przychody firmy wzrosły dwukrotnie i w planach jest rozbudowa obiektu o dodatkową halę.
 
W czasie pięciu lat działalności w obiekcie odbyło się kilkaset imprez o bardzo różnym charakterze, zarówno kalendarzowe targi branżowe i konsumenckie jak i kongresy i konferencje dla polskich i zagranicznych stowarzyszeń i organizacji. Było także wiele imprez, eventów i wystaw organizowanych przez różne firmy.
Obecnie przychody uzyskiwane z wynajmu obiektu dla innych organizatorów stanowią bardzo poważną część przychodu Expo. Stałe wydarzenia Targów w Krakowie znacznie zwiększyły skalę i osiągnęły rangę międzynarodową, a Expo Kraków stało się rozpoznawalnym obiektem na mapie eventowej.
 
Wydarzenia, które osiągnęły rangę międzynarodową to przede wszystkim Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odwiedziło 70 tysięcy osób, oraz Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent, stanowiące największe wydarzenie branży dentystycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji wzięło udział prawie 20 tysięcy uczestników.
 
Obiekt specjalizuje się także w organizacji bardzo branżowych, wręcz niszowych imprez targowych adresowanych do bardzo ściśle określonego odbiorcy. Są to takie imprezy jak Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich i Masowych Symas, Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener czy Międzynarodowe Targi Materiałów i Technologii Kompozytowych Kompozyt Expo. Są to imprezy unikatowe, dzięki czemu szybko stają się bardzo ważnymi wydarzeniami na skalę międzynarodową.
 
– Dużym wyzwaniem są dla nas bankiety korporacyjne, podczas których świętuje u nas nawet kilka tysięcy pracowników firm. Dzięki takim klientom wciąż dostrzegamy nowe rozwiązania w aranżacji przestrzeni Expo – niemal każdy pomysł jest możliwy do zrealizowania - mówi wiceprezes Targów w Krakowie Ewa Woch.
 
Zarząd Targów w Krakowie zapewnia, że są już wstępne plany dotyczące rozbudowy obiektu. W ostatnich latach przychody całej firmy wzrosły dwukrotnie – zarówno dzięki rozwojowi własnych wydarzeń, jak i eventów zewnętrznych.
 
– Jesteśmy przygotowani do rozbudowy – planujemy postawić dodatkową halę wraz z zapleczem konferencyjnym – dodaje Ewa Woch.
23 maj 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.