14. urodziny Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach

8 lutego Schronisko dla Zwierząt w Korabiewicach zaprasza na 14. Urodziny Korabek. To wydarzenie podsumowujące czternaście lat pracy miejsca, które od 2012 roku zapewnia zwierzętom opiekę, leczenie i realną szansę na nowe życie.
 
Choć schronisko funkcjonowało wcześniej, za jego faktyczny początek w obecnej formie uznaje się luty 2012 roku. Właśnie wtedy właściciel terenu, na którym znajdował się obiekt, zwrócił się do Fundacji Viva! z prośbą o pomoc w prowadzeniu i utrzymaniu schroniska. Wcześniej zwierzęta przebywały tam w skrajnie trudnych warunkach. Brakowało właściwej opieki, leczenia i kontroli nad rozmnażaniem. Dochodziło do zagryzień, zamarzania oraz śmierci zwierząt na skutek głodu i zaniechania leczenia.
 
Informacje o nieprawidłowościach pojawiały się już wcześniej, jednak dopiero na początku 2011 roku, dzięki współpracy organizacji prozwierzęcych oraz zainteresowaniu mediów, udało się ujawnić skalę problemu i przerwać wieloletnią zmowę milczenia. W październiku 2012 roku Fundacja Viva! nabyła teren schroniska wraz ze wszystkimi przebywającymi tam zwierzętami, rozpoczynając proces gruntownej zmiany tego miejsca.
 
Dziś Korabiewice to schronisko o wyjątkowym charakterze. Pod opieką znajduje się ponad 300 zwierząt: psy, koty, lisy oraz zwierzęta gospodarskie, w tym konie, krowy, owce, kozy, świnie, kaczki, gęsi i kury. Każde z nich otrzymuje opiekę, leczenie i wsparcie dostosowane do etapu życia i indywidualnych potrzeb.
 
Schronisko tworzą ludzie – pracownicy i wolontariusze – którzy każdego dnia, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych, wykonują ciężką pracę fizyczną i opiekuńczą. Korabiewice są miejscem otwartym dla wszystkich, którzy chcą włączyć się w pomoc zwierzętom. Organizowane są szkolenia dla wolontariuszy, Dni Otwarte oraz wydarzenia edukacyjne i integracyjne.
 
Najważniejszym celem działalności schroniska pozostaje znalezienie dla podopiecznych bezpiecznych i odpowiedzialnych domów. Urodziny Korabek będą okazją do poznania historii schroniska oraz codziennej pracy jego zespołu.


Program wydarzenia:

  • 11.30, 12.30, 13.30 – spacery z podopiecznymi schroniska
  • 12.00 – opowieść o historii Korabiewic prowadzona przez kierowniczkę schroniska, połączona z wystawą zdjęć „Tak było kiedyś”
  • 13.00 – zwiedzanie schroniska
    Przez cały czas: rozmowy, pytania i odpowiedzi, kawa, herbata i domowa szarlotka.
Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
MP Professionals
Galeria Eventów
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl