Wyjazdy do Grecji droższe z powodu VATu

Grecja
Na zdjęciu: Grecja

Wzrost stawek VAT w Polsce i Grecji od nowego roku wpłynie negatywnie na ceny wypoczynku w Grecji, podaje portal Wp.pl, powołując się na Informacyjną Agencję Radiową.

 

Od 2011 VAT w Grecji wzrośnie z 9 do 13 procent. Stawka ta dotyczy produktów żywnościowych, napojów , przejazdów taksówkami, a także usług turystycznych. Rząd w Atenach chce w ten sposób polepszyć sytuację finansów publicznych. W Polsce od 1 stycznia 2011 roku VAT zostanie podwyższony o 1 punkt procentowy.

 

Greccy hotelarze i touroperatorzy lobbują za obniżeniem podatku na usługi turystyczne. Na razie jednak nie pojawiły się żadne regulacje w tym zakresie. Ceny wycieczek zapewne wzrosną, choć – zdaniem ekspertów – będzie to raczej nieznaczna podwyżka.

 

źródło: Wp.pl, fot. Stockvault