PHH: Ośrodek wypoczynkowy „Zagroń” w Szczyrku przejdzie gruntowną modernizację

Ośrodek turystyczno-sportowy Zagroń w Szczyrku, położony na zboczu Klimczoka w Beskidzie Śląskim, przejdzie kompleksową renowację. Nowa koncepcja Zagronia jest minimalistyczna, i ma na celu otworzyć go na otaczającą przyrodę. Renowacja obiektu będzie realizowana do połowy 2022 roku.

Właścicielem obiektu jest Polski Holding Hotelowy, który realizuje strategię konsolidacji obiektów Skarbu Państwa i podnoszenie ich standardu.
Nadrzędnym założeniem przyjętym w koncepcji architektonicznej renowacji jest wykorzystanie walorów położenia kompleksu oraz stworzenie przestrzeni opartej na nowoczesnym designie, prostych formach architektonicznych oraz funkcjonalności. Zagroń ma stać się zieloną enklawą, oferującą gościom głęboki relaks; odbiciem atrakcyjności turystycznej regionu i idealnym miejscem na wypoczynek.

Zastosowane w przedstawionym projekcie koncepcyjnym materiały wykończeniowe, takie jak surowe, kamienne posadzki w strefie lobby i recepcji połączone z drewnianymi okładzinami ścian oraz szkłem, nawiązują do otaczającej przyrody – podkreślają architekci z Mach Mach Architektura, pracowni odpowiedzialnej za zwycięską koncepcję.

Obecnie ośrodek oferuje 77 pokojów, ale ta liczba zwiększy się, dzięki zaadaptowaniu niewykorzystanych powierzchni.
Dotychczasowa recepcja zmieni swoje położenie i razem z lobby hotelowym zyska nowy design. Dzięki przeszklonej strefie chill out, goście będą mogli poczuć, że są w górach, pośrodku lasu. Powierzchnie ogólnodostępne, korytarze hotelowe, klatki schodowe otrzymają nowy, jednolity charakter. Renowacja obiektu obejmie m.in. niewykorzystywany obecnie taras położony nad basenem, gdzie powstanie zewnętrzna strefa relaksu.  

Obiekt będzie oferował nową narciarnię, a także garaże dla rowerów (z bazą myjąco-narzędziową). W hotelu działa basen, a goście mogą korzystać z całorocznej sali sportowej i siłowni oraz strefy saun i gabinetów odnowy biologicznej.
Modernizacji zostanie poddana także elewacja wschodnia, północna oraz zachodnia. Ośrodek zostanie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt