Centrum Kongresowe ICE Kraków

Kraków, małopolskie
1915os. Konferencja Teatralnie
2650os. Bankiet Na stojąco

Wyróżnienie

Nominacja MP Power Awards 2016

Najlepesze obiekty eventowe w Polsce

Wyróżnienie

Nominacja MP Power Awards 2015

Najlepsze obiekty eventowe w Polsce

Wyróżnienie

LAUREAT MP Power Awards 2014

Najlepsze obiekty eventowe w Polsce

Wyróżnienie

Nominacja MP Power Awards 2020

Najlepsze obiekty eventowe w Polsce

Opis obiektu

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Lokalizacja: Centrum Kongresowe ICE Kraków to biznesowa i kulturalna wizytówka miasta. Zlokalizowana w samym sercu Krakowa, pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń naprzeciw Zamku Królewskiego na Wawelu, tuż przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych. Do obiektu można dojechać samochodem zarówno z Kraków Airport, dworca PKP i PKS, a także z każdej innej części Krakowa. Dzięki otwarciu Centrum Kongresowego Kraków posiada dziś infrastrukturę, która w pełni pozwala cieszyć się z wizyty w stolicy Małopolski: prestiżowy obiekt, bazę hotelową oraz niezwykle zróżnicowaną ofertę kulturalną, kulinarną i usługowo-handlową.

Architektura: Nowoczesny obiekt światowej klasy, spełniający wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki scenicznej. Jego autorami są pracownie Ingarden & Ewý Architekci z Krakowa i Arata Isozaki & Associates z Tokyo. Projekt został nagrodzony za spektakularną bryłę budynku, wpisującą się łagodnie w krajobraz nabrzeża wiślanego. ICE Kraków dysponuje czteropoziomowym przeszklonym foyer, z którego roztacza się panorama miasta z majestatycznym zamkiem królewskim na Wawelu.

Sale konferencyjne: ICE Kraków dysponuje czterema głównymi salami: Audytoryjną, Teatralną, Kameralną oraz Zespołem Sal Konferencyjnych mieszczącymi maksymalnie odpowiednio 1915, 594, 400 i 300 gości. Ponadto oferuje pokoje wielofunkcyjne i garderoby oraz przestronne foyer. 3-poziomowe foyer może pełnić funkcję zarówno reprezentacyjnej przestrzeni publicznej dla gości centrum, funkcji bankietowej, jak i przestrzeni wystawowej z możliwością aranżacji stoisk sponsorskich i ekspozycyjnych w trakcie kongresów. Wyposażenie każdej z sal (oświetlenie, nagłośnienie, multimedia) zawarte jest w cenie najmu. Każda z sal posiada wbudowane lub mobilne ekrany i projektory. Trzy sale mają na wyposażeniu kabiny do tłumaczeń symultanicznych.

Inne: Centrum Kongresowe ICE Kraków posiada studio nagraniowe dla wydarzeń hybrydowych w samym sercu Krakowa, co pozwala na odkrycie nowego wymiaru eventów. Studio umożliwia przekroczenie granic standardowych możliwości i za pomocą najlepszych rozwiązań technologicznych łączy świat offline i online. Wokół Centrum Kongresowego znajduje się specjalny układ komunikacyjny obejmujący parkingi naziemne, zatokę autobusową, parkingi dla rowerów oraz dwupoziomowy parking podziemny dla 335 samochodów.

Lokalizacja

Sale konferencyjne

Sala Audytoryjna S1 to wielofunkcyjna sala w układzie częściowej winnicy (z widownią otaczającą scenę z trzech stron) znakomicie dostosowana do funkcji konferencyjno-kongresowych i koncertowych. Umożliwia realizację wydarzeń o różnej skali do 1915 osób. Sala Teatralna S2 to wielofunkcyjna sala na planie prostokąta (shoebox), wyposażona w scenę typu pudełkowego. Liczba miejsc w maksymalnym wariancie dochodzi do 600. Składana trybuna na najniższym poziomie pozwala uzyskać płaską powierzchnię na wystawy i bankiety. Sala Kameralna S3 to przestrzeń o pow. ok. 500m2 mieszcząca w max. układzie teatralnym ok. 300 miejsc z trybuną (do 400 na płasko). Można podzielić ją na dwie niezależne części. Zespół Sal Konferencyjnych S4 z dostępem do światła dziennego oraz widokiem na Zamek Królewski na Wawelu obejmuje przestrzeń konferencyjną o powierzchni ok. 500 m2, którą można elastycznie dzielić za pomocą systemu ścian akustycznych nawet do 11 mniejszych sal.
Powierzchnia
3279 os/ 4870 m2
Liczba sal
6
Największa sala
1915 os. / 2650 m2
Nazwa Ustawienie i pojemność sal (l. osób)
  Teatralne Szkolne Bankietowe pow. (m2)
Foyer i przestrzeń ekspozycyjna

Foyer i przestrzeń ekspozycyjna

- - 2650 2 650
Sala Audytoryjna

Sala Audytoryjna

1915 - - 560
Sala Teatralna

Sala Teatralna

594 134 - 660

pokaż widok szczegółowy

Otoczenie

Teren otwarty

Okolica

Usługi i atrakcje

Udogodnienia ogólne

Rekreacja (w budynku)

Dane kontaktowe

ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków

Dział rezerwacji

E-mail
Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt