Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Felietony

Grzegorz Kieniksman: Konstruktor Artysta

Zdaniem rebelianta czyli Grzegorz Kieniksman o...

Projektanci eventów to twardzi konstruktorzy, odpowiedzialni za zbudowanie wydarzenia od samych podstaw. Ale jest też drugie oblicze specjalisty od eventów. To wyrafinowany artysta... Grzegorz Kieniksman z cyklu „Zdaniem rebelianta…”.


Projektanci eventów to twardzi konstruktorzy, odpowiedzialni za zbudowanie wydarzenia od samych podstaw. Sceny, stoiska, toalety, krzesła, namioty, zadaszenia, stoły i tym podobne. Konferansjerzy, zespoły muzyczne, hostessy i tak dalej. Przepisy BHP. Atesty i certyfikaty. Reguły i przepisy. Producent imprezy musi być rzetelnym realistą. Ale jest też drugie oblicze specjalisty od eventów. To wyrafinowany artysta, który potrafi namalować scenariusz wydarzenia tak, jakby prowadził jego odbiorcę za rękę od samego wejścia i odsłaniał mu światy, w których ten jeszcze nie był.


To nie jest łatwe, bo świat w ogóle bardzo skurczył się przez swoją dostępność. Odbiorcy eventów to najczęściej wytrawni kolekcjonerzy wrażeń. Widzieli Wielki Kanion, Luwr i Operę w Oslo. Cuda świata znają nie z opowieści wędrowców, ale z własnego doświadczenia. Stworzenie zadziwiającego eventu to wyzwanie, z którym poradzą sobie tylko wybitni artyści.


Mistrz od eventu jest alchemikiem, potrafiącym eksperymentować i mieszać esencje z przeróżnych dziedzin i sfer. Łączy sztukę z nowościami technologicznymi i potencjałem bogactwa lokalnego. Nie boi się połączeń takich, jakich jeszcze nie było. Bo tylko umiejętność nietypowego łączenia, odwaga w zestawianiu elementów na pierwszy rzut oka niezestawialnych daje szansę na tworzenie wydarzeń niezwykłych.


Dobrze to obrazuje złoty trójkąt Kurz - Kosmos - Kaszmir. W projektowaniu eventu Kurz widzę jako nawiązanie do tradycji, wspomnień, sentymentów. Do obrazów, zapachów, smaków, które przywiodą odbiorcy coś pięknego, co było kiedyś i minęło, albo istnieje w zapomnieniu. Kosmos jest drugą stroną mocy. Reprezentuje element nowoczesny, nowinkę technologiczną, wschodzący trend. A Kaszmir? Kaszmir to akcent luksusu, najwyższej jakości, powiew marzenia i nuty niedostępności.
 

Zbudować wydarzenie na tych trzech filarach, to zaprojektować doznania odbiorcy. Doznania, których jeszcze nie doświadczył.
Tegoroczna Gala – finał MP Power Awards też oprze się na tym trójkącie. Przyjdźcie i odkryjcie w niej Kurz, Kosmos i Kaszmir.


Autor: Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group
Cykl felietonów: Zdaniem rebelianta
Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group, miksując słowa, style, ale i odważne podejście do świata, o rzeczywistości, o biznesie, o trendach, o life style’u, o komunikacji… o wszystkim tym, czego wspólnym mianownikiem jest event. Bez patosu i czasem nie całkiem serio…
Zdaniem rebelianta… Grzegorz Kieniksman – drugi poniedziałek miesiąca

 


 

09 mar 2020
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.