Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
MP Power Awards

Szymon Kobusiński: Zawsze muszę mieć chwilę na przyjrzenie się bohaterowi

Backstage sesji laureatów MP Power Awards w...

Tradycyjnie laureatów plebiscytu MP Power 12 i konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej sportretował Szymon Kobusiński. Tradycyjnie też sesja odbyła się w Studiu Bank. Było to już nasze siódme spotkanie. Tym razem Szymon przeniósł bohaterów zdjęć w czarno-biały świat klasycznej fotografii…
O kulisach tego spotkania mówi Szymon Kobusiński.

MeetingPlanner.pl: Jaką historię opowiada sesja zdjęciowa i wideo, której bohaterami są nagrodzenie MP Power Awards®?
 

Szymon Kobusiński: Intryguje mnie to, jakie emocje towarzyszą laureatom MP Power Awards®. Jak się cieszą? Jakie mają wspomnienia? Czy jest to odnajdywanie wspomnień z przeszłości? Czy ,,patrzenie za horyzont’’ i szukanie nowych wyzwań? To podglądanie jest dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Zawsze przed zdjęciami rozmawiamy kilka chwil, żeby nakreślić sobie kierunek. W pewnym momencie widzę, że bohaterowie moich zdjęć ,,odpływają” i są myślami gdzie indziej… To znaczy, że możemy zaczynać sesję.

MP: Dlaczego wybrałeś akurat wideoportret, skąd pomysł na taką formę?
 

SK: W tym roku sięgnąłem po dwa różne narzędzia – czarno-biały negatyw i krótką formę wideo. Wyrosłem w analogowej fotografii i chyba ponownie czuję potrzebę jej eksplorowania. W przypadku wideo to kierunek, który mnie rozwija i daje nowe możliwości wypowiedzi. Zderzenie tych dwóch form w jednym projekcie intrygowało mnie, więc pomyślałem, że to dobry moment na taką realizację.

MP: Jak wyglądała realizacja tego przedsięwzięcia? Jakich narzędzi użyłeś, aby osiągnąć taki efekt?
SK: Oczywiście nie pracowałem sam. Zespół Studia Bank wspierał całą realizację.
Wykorzystywaliśmy różne narzędzia fotograficzne i filmowe. Część ujęć w filmie powstała w ,,slow motion’’, część z nich zmontowaliśmy cofając obraz. Stosowałem też różne zabiegi oświetleniowe. Fotografie zrobiłem analogowym Hasselbladem, który jest kilka dekad starszy ode mnie.
Te elementy techniczne ważne są na etapie planowania, natomiast tuż przed zrobieniem zdjęć muszę mieć zawsze chwilę na przyjrzenie się bohaterowi i krótką rozmowę. Dziękuję MP Power Awards za kolejną wspólną realizację.

 

 

Zdjęcia laureatów MP Power 12 (MP Power Awards®)

Sesja odbyła się w maju, w Studiu Bank w Warszawie.
 

 

25 wrz 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.