Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Publikacje

Kolejna wizyta meeting plannerów na Śląsku

fot. Ewa Witak, Fotograficznie.pl
Stadion Śląski w Chorzowie był pierwszym punktem...
Gastro Fajer na tarasach Międzynarodowego Centrum...
Warsztaty z przygotowane przez Śląską Organizację...
Zwiedzanie Park Inn by Radisson w Katowicach
Wizyta w Arenie Gliwice
Prezentacja obiektu - Marcin Herra, prezes Areny...
Uczestnicy MP MICE Tour® przygotowani do...
Runmageddon w Arenie Gliwice
Wszyscy ukończyli bieg (dystans Rekrut, 6 km, 30...
Wizyta w Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia
Legendia at Night
Fest Fajnie: aktywne zwiedzanie Katowic
Wizyta i lunch w Holiday Inn Dąbrowa Górnicza
Wizyta w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w...

Podczas MP MICE Tour® na Śląsk uczestnicy doświadczyli lokalnych atrakcji, emocji sportowych oraz sprawdzili możliwości eventowe wybranych lokalizacji. Organizatorem MP MICE Tour® był portal MeetingPlanner.pl.

Uczestnicy wizyty studyjnej przyjechali do Katowic w piątkowe popołudnie i rozpoczęli ją od zwiedzania Stadionu Śląskiego. Mogli zobaczyć nie tylko główną płytę boiska, sale, gdzie odbywają się konferencje prasowe czy taras widokowy, ale miejsca niedostępne zwykłym uczestnikom odbywających się tutaj imprez, takie jak – szatnie sportowców, stadionowy posterunek oraz… areszt.
Po zwiedzaniu, które objęło także sale konferencyjne, goście mogli odpocząć przy poczęstunku w lożach VIP i zająć się rozmowami kuluarowymi.
 
Ciekawie spędzili także piątkowy wieczór, którego atrakcją był Gastro Fajer – kulinarno-rozrywkowy event, odbywający się przez całe wakacje w weekendy na tarasach Spodka.
Tutaj uczestników wyjazdu przywitała Karolina Jarosz, marketing manager Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, wraz zespołem sprzedaży i event managerami. Poczęstunek przygotowała firma Planeta Smaku, była też możliwość korzystania z licznych food trucków. Szczególnego klimatu miejsce nabrało po zmroku, kiedy oświetlenie pięknie uwypukliło bryły MCK i Spodka, a na scenie rozpoczęły się koncerty. Ostatnim punktem tego dnia było zakwaterowanie w hotelu Park Inn by Radisson, który gościł uczestników MP MICE Tour® przez cały czas trwania wizyty.
 
Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania hotelu Park Inn by Radisson z Jakubem Klimkiewiczem, MICE managerem obiektu. Można było zobaczyć centrum konferencyjne i kasyno. Kolejnym punktem programu były warsztaty biznesowe z członkami Śląskiej Organizacji Turystycznej, które odbyły się w sali konferencyjnej Park Inn by Radisson.
W rozmowach oprócz przedstawiciele Śląskiej Organizacji Turystycznej wzięli udział reprezentanci takich firm i obiektów jak: Silesia Trip, Zbójnicki Szlak, Kopalnia Guido (Muzeum Górnictwa Węglowego), Marina Gliwice, Ave Touroperator, Szyb Maciej. Po krótkich prezentacjach uczestnicy odbywali z członkami ŚOT indywidualne spotkania przy stolikach.
 
W południe wszyscy wyruszyli do Areny Gliwice (partnera strategicznego wyjazdu), gdzie miał miejsce główny punkt programu tego dnia, czyli Runmageddon.
 
Prezentację Areny Gliwice, w której odbywało się przedsięwzięcie, przeprowadził prezes Marcin Herra, goście mogli zjeść lunch i zwiedzić cały obiekt, zarówno areny – główną i drugą, jak i centrum konferencyjne oraz loże.
 
Część grupy (15 osób) zdecydowała się na start w Runmageddonie (dystans Rekrut, 6 km, 30 przeszkód). Pozostali mogli obserwować zmagania event managerów z przeszkodami, wśród których był bieg i czołganie się z oponami, skok ze skarpy z trzymaniem się liny i lądowanie w stawie z wodą, przeskakiwanie przez trzymetrowe ściany, wspinanie się na wiszący na linie drewniany bal itd. Wymagający bieg ukończyli wszyscy uczestnicy, a najszybciej z grupy zrobiła to Zuzanna Załoga z agencji Be Alive.
 
Kolejnym punktem sobotniego programu była wizyta w Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia, po którym gości oprowadzili Izabela Kieliś (z działu marketingu) i Tomasz Kuczaik (z działu sprzedaży). Wśród oglądanych miejsc były przestrzenie, których oferta skierowana jest do organizatorów eventów, najczęściej nagradzane atrakcje parku, czyli rodzinna, multimedialna kolejka Bazyliszek i duma Legendii – rollercoaster Lech. Posileni kolacją w formule ogniska z kiełbaskami goście mogli do woli korzystać z atrakcji parku. Dzień zakończyło multimedialne widowisko taneczne Legendia at Night, które odbywało się na scenie zbudowanej na jeziorze, znajdującym się w centralnym miejscu parku.

W niedzielę interaktywne zwiedzanie Katowic przygotowała ekipa Fest Fajnie, organizator wyjazdów biznesowych i wydarzeń. Uczestnicy spaceru między innymi poszukiwali beboka, nauczyli się heklować, robili sobie zdjęcia pod Spodkiem ze śląskimi akcentami i rozwiązywali zagadki związane z regionem.

Hotel Holiday Inn Dąbrowa Górnicza zaprosił gości na obiad i oprowadził ich po pokojach, w tym po apartamencie z przeszklonym panoramicznym tarasem, który stanowi chlubę obiektu.

Kolejny atrakcyjny punkt w niedzielnym programie zapewnił drugi partner strategiczny wyjazdu, czyli MCK. Tego dnia wejście do obiektu było nietypowe, ponieważ z uwagi na zakończoną właśnie konwencję PiS centrum było pod ochroną SOP i każdy musiał przejść drobiazgową kontrolę służb.
Wizyta rozpoczęła się od poczęstunku i prezentacji możliwości eventowych sali balowej, potem goście zwiedzili cały obiekt, w którym trwał w tym czasie demontaż po konwencji. Zwiedzili salę wielofunkcyjną, audytorium, mniejsze sale konferencyjne oraz hole i antresole używane przy organizacji różnego typu wydarzeń.
 
W wyjeździe MP MICE Tour® uczestniczyli organizatorzy eventów, konferencji, kongresów, targów, wyjazdów motywacyjnych i innych wydarzeń biznesowych. Wizyta na Śląsku odbyła się w dniach 5 – 7 lipca.


Zobacz fotorelacje

21 lip 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.