Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Publikacje

Angażowanie uczestników z THE INFINITE LOOP – poznajcie MP Power Produkt 2019!

Zarządzanie zespołem już z definicji nie jest łatwe. Każdy z nas ma bowiem inny charakter, potrzeby, styl pracy, przyzwyczajenia. Jeśli więc - ze względu na rynek, czynniki zewnętrzne czy potrzeby biznesowe klientów - dojdzie tutaj kolejne utrudnienie, czyli konieczność stworzenia zespołu rozproszonego, czyli takiego, którego członkowie na co dzień przebywają w różnych lokalizacjach, zarządzanie takim zespołem wiąże się z ogromnymi wyzwaniami.

Aby pomóc zespołom rozproszonym w doskonaleniu współpracy, powstała gra The Infinite Loop, dostępna w ofercie firmy Exprofesso – wyłącznego przedstawiciela Catalyst Global w Polsce.

The Infinite Loop to zespołowa gra teambuildingowa, która łączy świat VR ze światem rzeczywistym. Jest to unikalny produkt, w którym wykorzystano VR do wyzwania zespołowego, utrzymując wysokie zaangażowanie również poprzez interakcje pomiędzy uczestnikami w świecie realnym. Uczestnicy łączą swoje umiejętności i wspólnymi siłami podejmują próbę ratowania bohatera gry, który utknął w wirtualnym świecie. Gracze łączą elementy z obydwu światów, aby zrealizować wspólny cel.

Jak przebiega rozgrywka?

Uczestnicy zostają podzieleni na zespoły. Ich zadaniem staje się odszukanie informacji, które pomogą dotrzeć do zaginionego bohatera, a następnie sprowadzić go z powrotem do świata realnego. Podczas rozgrywki jeden z członków zespołu zakłada gogle VR i zdaje bieżącą relację z wirtualnego świata, który widzi, a pozostali członkowie zespołu szukają powiązań i wskazówek w świecie rzeczywistym. Rozwiązują zagadki, otwierają kolejne drzwi tajemniczych pomieszczeń i przesuwają się coraz dalej, by w końcu dotrzeć do uwięzionego bohatera. Na zegarze mija nieubłaganie czas, każde otwarcie drzwi to punkty, które zbierają się na konto każdej drużyny. Cały czas na ekranie głównym dynamicznie prezentowane są postępy i ranking wszystkich zespołów. 

Czego się uczą gracze?
Celem gry jest zachęcenie do doświadczenia wyzwań komunikacyjnych, przed jakimi stoją współczesne, rozproszone zespoły. The Infinite Loop to innowacyjna gra biznesowa wymagająca przywództwa, współpracy i komunikacji w czasie rzeczywistym. Im sprawniej przebiega komunikacja pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym, tym szybciej udaje się zrealizować cel tej niezwykłej misji. Gra daje mocne efekty rozwojowe dzięki maksymalnemu angażowaniu uczestników. Nie ulega wątpliwości, że wobec tego, czego doświadczamy na świecie od kilku miesięcy, The Infinite Loop stało się uniwersalnym i niezwykle nośnym narzędziem, które odpowiada na problemy, z jakimi borykają się współczesne firmy, wykorzystujące zdalną współpracę pomiędzy zespołami.

Jakie są aspekty logistyczne gry?
Gra w podstawowej wersji realizowana jest na żywo, ale dostępna jest również wersja online, jeśli uczestnicy nie mogą się spotkać w jednym miejscu. The Infinite Loop to atrakcja dla grup od 6 do 1000 uczestników, łatwa i szybka w przygotowaniu oraz z elastycznym czasem rozgrywki. Są dostępne dwie opcje gry: na rywalizację między zespołami lub na współpracę wszystkich w finale. Dla Klientów, którzy chcą przemycić do gry elementy ich identyfikujące, dostępna jest opcja Premium, która zawierać może personalizowanie komunikaty, grafiki i logo Klienta.

Do czego firmy wykorzystują The Infinite Loop?
Oczywiście, przede wszystkim jako team building – nowoczesną i interaktywną formę budującą zespoły; użyteczne narzędzie dedykowane firmom, korporacjom czy instytucjom zmagającym się z problemem braku efektywnej komunikacji, szczególnie polecane dla zespołów rozproszonych.

Gra może być również elementem większego eventu czy konferencji – jako interesujące, wciągające i ambitne wyzwanie pomiędzy panelami konferencyjnymi, ponieważ wzbudza emocje, intryguje i angażuje uczestników.

Organizują Państwo eventy tematyczne? To świetna atrakcja wpisująca się w tematykę związaną z nowymi technologiami, ale i motywem zagadki, tajemnicy - VR-owego „escape roomu”.
Przy celach rozwojowych postawionych przez Klienta, The Infinite Loop jest wykorzystywany w warsztatach szkoleniowych – jako doświadczenie, z którego można wyciągać wnioski rozwojowe z obszaru kompetencji miękkich. Gra może również pełnić funkcję narzędzia budowania wiarygodnego Employer Brandingu.

 

Info o organizatorze: www.exprofesso.pl
Info o grze: www.catalystteambuilding.pl/eventy-teambuildingowe/team-building/the-infinite-loop

 

 

ARTYKUŁ PARTNERA

21 czer 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.