Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Publikacje

Opinie: Ciągle odkrywamy potencjał Łodzi

MP MICE Tour®: meeting plannerzy na zaproszenie...
Różnorodny program pozwolił uczestnikom...

Łódź przez uczestników MP MICE Tour® została uznana za miasto z ogromnym potencjałem eventowym i energią. Historia miasta inspiruje do tworzenia ofert i scenariuszy spotkań. Ostatnia wizyta studyjna została zorganizowana przez Łódź Convention Bureau i MeetingPlanner.pl. Kolejne wydarzenie organizowane przez MeetingPlanner.pl w Łodzi to MP Fast Date®, który odbędzie się w dniach 4 – 5 września.


Uczestnicy ostatniej edycji MP MICE Tour® o potencjale eventowym Łodzi

Beata Tomczyk, project manager, Mazurkas DMC Poland: Ze świata filmowego do świata eventów

Łódź się zmienia, jej potencjał eventowy rośnie. Industrialny charakter miasta, ciekawa historia, dobra komunikacja z Warszawą mogą być magnesem, który przyciągnie do Łodzi zagranicznych gości. Wycieczki do Łodzi są znanym punktem programów turystycznych, jednak wyzwaniem będzie przyciągnięcie do tego miasta klienta MICE. Jestem jednak pewna, że takie inwestycje jak piękny Hotel Puro czy Scena Teatru Monopolis sprawią, że Łódź coraz częściej będzie wybierana jako miejsce spotkań.
Osobiście największe wrażenie zrobiły na mnie przestronne hale Hotelu Double Tree by Hilton, w których kiedyś kręcono filmy, a teraz można tworzyć niesamowite eventy. EC1 jako Centrum Nauki i Techniki to świetna atrakcja dla gości indywidualnych, ale także wspaniała przestrzeń eventowa. Nowe obiekty, jak wymieniony wyżej Hotel Puro czy Monopolis to miejsca z ogromnym potencjałem.  
Udział w MP MICE Tour® do Łodzi pozwolił mi poznać możliwości eventowe tego miasta. Znam Łódź z prywatnych wyjazdów, ale pod względem organizacji konferencji i spotkań była to dla mnie „biała plama” na mapie. Cieszę się, że uzupełniłam swoją wiedzę, tym bardziej, że coraz częściej dostajemy zapytania z różnych rynków dotyczące tego właśnie miasta.


Michał Supieta, kierownik wyjazdów incentive i grupowych, Travel Consulting: Łódź przeżywa swój renesans

W filmie Marka Koterskiego „Ajlawju” bohater Adam Miauczyński wychodząc z dworca Łódź Kaliska, potyka się i we wzburzeniu wypowiada słynną sentencję „Łódź k…wa”. 18 lat później w związku z otwarciem dworca Łódź Fabryczna nawiązano do sceny i zaangażowany do niej Cezary Pazura również wypowiada słynne „Łódź k…wa” – tym razem pełny zachwytu. Zestawienie pokazuje, jak czasem niesłusznie postrzegana jest Łódź, a jaka jest w rzeczywistości. To postindustrialne, niegdyś zakurzone patyną czasu miasto przeżywa obecnie swój renesans, a negatywne stereotypy wypierane są przez kolejne budynki ulegające rewitalizacji. Łódź rośnie w siłę, powstają restauracje, hotele, miejsca kultury czy przestrzenie eventowo-wystawiennicze. To miasto ma do opowiedzenia swoją historię. Organizując spotkania w dawnych fabrykach Izraela Poznańskiego, Karola Scheiblera za scenografię może służyć jedynie światło, resztę zrobią stare mury. Podczas MP MICE Tour® organizatorzy zadbali o to, abyśmy poznali miejsca tworzące klimat miasta. Eventy Diamenty zorganizowała aktorów i tancerzy, którzy swoimi występami zabrali nas w klimaty fabrykantów włókienniczych. Hotel DoubleTree by Hilton zachwycił odrestaurowanym, modernistycznym foyer i salą kinową. Połączony on jest z halami Wytwórni Filmów Fabularnych, co daje duże możliwości eventowe. Hotel Puro również zaakcentuje to, gdzie się znajduje – posiada bar w klimacie Wesa Andersona i takież wejście do hotelowego kina. Ponadto zielone patio czy bar z tarasem, z którego widać Manufakturę oraz Pałac Poznańskiego. Hotel Stare Kino wszedł w tematykę filmową dogłębnie - pokoje nawiązują do filmów polskich i hollywoodzkich, jednak zlokalizowanie w budynku, w którym mieściło się pierwsze w Polsce kino zobowiązuje. Łódź to nie tylko hotele, to ogromna liczba przestrzeni eventowych. My odwiedziliśmy Expo Łódź, Art_Inkubator, Piotrkowska 217, Muzeum Sztuki (w Manufakturze), Teatr Scena Monopolis, EC1, a każde z nich urzekało, podobnie jak Fabryka Wełny Hotel & Spa w Pabianicach. Podczas dwóch dni zdołaliśmy zobaczyć zaledwie część miejsc jakie oferuje Łódź, a i to wystarczyło, aby stwierdzić, że jest to miasto z potencjałem i energią.


Ewa Stryjska, event manager, Emotions Events: Eventowa stolica postindustrialnych przestrzeni

Łódź zaskoczyła mnie na wielu płaszczyznach. Aż wstyd przygnać, ale przed MP MICE Tour® niewiele o niej wiedziałam. Znałam ją i postrzegałam przez pryzmat turystycznego must see, czyli ul: Piotrkowskiej i Manufaktury oraz Łódzkiej filmówki! A tu takie zaskoczenie... Łodź jest absolutnie niedoceniana przez Polaków, podejrzewam, że niestety również przez turystów zagranicznych. Miasto wielokulturowe, wielobarwne, twórcze, różnorodne, a co najważniejsze z perspektywy event managera z ogromnym potencjałem eventowym. Największe zaskoczenie? Liczba nietuzinkowych i wyjątkowych miejsc pod organizację różnorodnych wydarzeń, wśród nich:EC1, Piotrkowska 217, Art_Inkubator, MS2, Monopolis, przestrzenie hotelu DoubleTree by Hilton oraz wiele innych. Baza noclegowa również bardzo zróżnicowana, z wieloma obiektami o wysokim standardzie i dużej pojemności oraz takich jak hotel Stare Kino Cinema Residence, o świetnej lokalizacji, designie i możliwościach dla mniejszych grup.


Aleksandra Siwik, event manager, Solservice: Gotowe programy, niezapomniane miejsca i atrakcje

Wyjazd MP MICE Tour® do Łodzi zaowocował dwoma nowymi programami dla naszych klientów. Jeden program opiera się na historii Łodzi związanej z kinem. Hotel Stare Kino oraz gra miejska doskonale wprowadzą uczestników w klimat wyjazdu. Myślę, że program spotka się z aprobatą naszych klientów, którzy na co dzień są związani z produkcją filmową. Drugi program to coś bardziej na luzie, warsztaty gotowania lub czekoladowe, nocleg w hotelu Puro jako opcja do złapania oddechu i kameralnego spotkania.
Ale jeszcze kilka miejsc i atrakcji pozostało w moje pamięci. Na samo wspomnienie Silver Catering leci ślinka - przepyszna szarlotka, duży plus za regionalną kuchnię. Gra miejska TamTu bardzo intensywna, dostarcza dużo emocji i zdrowej rywalizacji. Przy okazji można zwiedzić zakątki Łodzi, gdzie podczas normalnej formy zwiedzania człowiek, by się nie zapuszczał. Hotel Stare Kino świetnie wpisuje się w klimat Łodzi filmowej. Kolorowe wejście, przyozdobione parasolami, dodaje uroku i zapada w pamięć. Piękny widok z okna Hotelu Puro na Pałac Poznańskiego, designerskie „młodzieżowe” wnętrze hotelu oraz przytulny klimat. Bardzo wygodne siedzenia w kameralnej sali kinowej. Duży plus także dla Expo Łódź za eko rozwiązania architektoniczne, ogromny potencjał organizacyjny. Wprost proporcjonalny do liczby metrów kwadratowych w obiekcie. Ciekawe, warte odwiedzenie miejsce to też Muzeum Fabryki. Wrażenie zrobiła przeogromna siłownia w Fabryka Wełny Hotel & Spa, podobnie jak możliwości spa oraz zachód słońca na dachu hotelu na zakończenie wyjazdu. No i wreszcie zespół Łódź Convention Bureau – 10 na 10! – bardzo pomocni, z ogromną wiedzą. Z pewnością poleciłabym Łódź – niedocenione eventowo miasto z wielkim potencjałem.

Jacek Juszczak, właściciel, ARS Viva: Oczy na Łódź na nowo otwarte

Z pewnością, mimo iż byłem kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat w Łodzi, to mocno otworzyły mi się oczy. Poszczególne obiekty mają zróżnicowany potencjał, zależy, czego szukamy. Mnie osobiście spodobały się niektóre elementy i obiekty, które już na świeżo włączyłem do swojej bazy i nawiązałem już kontakty bezpośrednie.  
Co mnie zainspirowało? Aplikacja Seven Travel, gra miejska TamTu, czy atrakcje zaproponowane przez Eventy Diamenty. Jestem też pod wrażeniem nowych obiektów: Monopolis, Hotelu Puro czy Fabryki Wełny.

 

 

 Zobacz też: MP MICE Tour® Łódź 2020: zaskoczeni i zainspirowani

30 sie 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.