Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Raporty

Demand Outlook: Wpływ COVID-19 na rynek spotkań w Polsce. Nadal jest biznes

Z- Factor i Demand Outlook prezentuje aktualną sytuację i aktywność firm w organizowaniu konferencji w Polsce. Wpływ COVID-19 i sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem oraz konsekwencji gospodarczych jest oczywisty, ale na rynku spotkań nadal z zachowaniem szczególnej ostrożności odbywają się wydarzenia.

 


Porównanie okresu czterech ostatnich tygodni (12 lutego – 10 marca) versus taki sam okres w roku poprzednim przedstawia poniższy wykres:
 
Źródło: zfactor.pl/demandoutlook

Miasta takie jak Katowice i Gdynia zanotowały wzrosty w liczbie wydarzeń, sytuacja jest stabilna w Gdańsku, natomiast nieznaczne straty widoczne są w Krakowie i Wrocławiu (około 8 proc.).

W Warszawie zorganizowano o 20 proc. mniej wydarzeń w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, mniejsza liczba wydarzeń wynika z ostatnich dwóch tygodni lutego. W marcu póki co liczba zorganizowanych wydarzeń jest nieznacznie mniejsza w porównaniu do takiego samego okresu w ubiegłym roku.

W Lublinie i Łodzi odbyło się o odpowiednio 22 proc. i 30 proc. mniej wydarzeń niż rok wcześniej.

Na ten moment sygnalizującą najbardziej negatywny wpływ COVID-19 na środowisko konferencyjne stratę Z—Factor obserwuje w Poznaniu – miasto straciło już ok 32 proc. wydarzeń i w Sopocie, w którym miało miejsce prawie 50 proc. mniej wydarzeń.

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Z—Factor będzie kontynuował monitoring rynku i dzielił się wnioskami.

12 mar 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.