Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

PHH podsumowuje efekty pracy fundacji „Hotele dla Medyków”

W pierwszych dniach pandemii GK Polskiego Holdingu Hotelowego stała się hubem między sektorem hotelarskim, a sferą ochrony zdrowia. Jednym z wielu działań prospołecznych grupy PHH było powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, finansującej noclegi dla kadry medycznej. Od założenia fundacji 12 hoteli niezależnych podpisało umowy na udostępnienie pokoi medykom i zrealizowano w nich blisko 4 tys. noclegów. Do tej pory zakontraktowano noclegi na kwotę 2,13 mln złotych.

Polski Holding Hotelowy na początku kwietnia założył fundację „Hotele dla Medyków”, której głównym celem było finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. Ideą tego projektu było, aby kadra medyczna, mogła skorzystać bezpłatnie z noclegów w hotelach bez konieczności wracania do domu i narażania swoich rodzin na ryzyko zakażeń.

– Dla nas nie było czasu na dywagacje i rozmyślanie tylko na działanie. Poprzez stworzenie fundacji chcieliśmy pokazać solidarność z naszymi kolegami z branży, czego najlepszym dowodem jest liczba podpisanych umów oraz zrealizowanych noclegów. Od samego początku powołania fundacji byliśmy gotowi na pokrycie kosztów tych pokoi i dzięki temu, oprócz pomocy kadrze medycznej, dało to również konkretne wsparcie dla hoteli prywatnych – mówi prezes grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Na konto fundacji pierwszy milion złotych wpłacił Polski Holding Hotelowy. Finalnie fundacja dysponowała kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
– Stworzenie fundacji w czasie pandemii nie było łatwym zadaniem, ale dzięki natychmiastowemu wsparciu ze strony Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych udało nam się zebrać kwotę 3,25 mln zł, za co jestem ogromnie wdzięczny. To pokazuje, że w takich chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie zmierzyć się z kryzysem – dodaje prezes Cristescu.

Grupa PHH wspólnie z NFZ, Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia brała udział w opracowaniu wzorów umów pomiędzy szpitalami i hotelami, jak również w ustaleniu ofert cenowych dla prywatnych hoteli. Jak wyjaśnia Fundacja, był to gest w kierunku tych hoteli, które zdecydowały się na pomoc w tym trudnym czasie, aby o wiele łatwiej mogły przejść zastój gospodarczy i tym samym pokryć swoje koszty operacyjne. Ważną rolę odgrywała również Polska Organizacja Turystyczna, która pomagała w kontaktach z obiektami turystycznymi do działań na rzecz fundacji.

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego w porozumieniu z polskimi władzami podjęła szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną m. in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, otwarcie izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka.

14 wrz 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.