Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Dubaj: Branża eventowa powraca

Dubajska branża eventowa wraca do gry. Jest ona jednym z ważniejszych filarów oferty turystycznej miasta i lokalnej gospodarki. Podczas oficjalnej inauguracji sezonu wystąpi wielu lokalnych i międzynarodowych artystów.

Ponowne wznowienie działalności branży eventowej było możliwe dzięki zdecydowanym działaniom prowadzonym przez władze miejskie w ramach zarządzania pandemią. Imprezy i działalność rozrywkowa są wznawiane stopniowo – pierwszym zorganizowanym wydarzeniem był cykl imprez Letnie Niespodzianki Dubaju (Dubai Summer Surprises).

Dubaj jest jednym z nielicznych miast na świecie, które nie tylko zdecydowało się na wznowienie działalności branży eventowej, ale także powróciło do organizacji imprez na żywo – wszystkie koncerty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wydarzenia organizowane są z zachowaniem warunków spełniających wymogi sanitarne, w tym także dystansu społecznego, które mają zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo publiczności oraz wykonawcom.

– Dzięki skutecznemu zarządzaniu w czasie pandemii udało się nam nie tylko wyjść bez szwanku z tej sytuacji, ale także wznowić działalność sektora eventowego i rozrywkowego, inicjując program, mający przyspieszyć rozwój sektora turystycznego. Od wielu lat Dubaj jest gospodarzem imprez rozrywkowych z udziałem największych muzycznych gwiazd, które regularnie odwiedzają nasze miasto podczas międzynarodowych tournée. Bardzo cieszymy się, że branża eventowa wznawia działalność i ponownie zaczyna organizować imprezy z udziałem publiczności oraz międzynarodowych i regionalnych gwiazd. Potwierdza to, że Dubaj jest nie tylko bezpiecznym miastem, ale także wiodącym centrum globalnej rozrywki i eventów. Trzy występy światowej sławy komika Jimmy’ego Carra, na które wyprzedano wszystkie bilety, sprawiły, że na twarzach publiczności znowu pojawił się uśmiech. Był to jego debiut sceniczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – powiedział Ahmed Al Khaja, prezes Dubajskiego Biura ds. Festiwali i Handlu Detalicznego (DFRE).

Dubaj jest jednym z pierwszych miast, w którym organizowane są ponownie występy na żywo. Przedstawienie Jimmy’ego Carra było sprawdzianem bezpieczeństwa. Wszyscy członkowie zespołu agencji Done Events – organizatora wydarzenia, przeszli testy na obecność COVID-19, których wyniki były dostępne w ciągu 24 godzin. Zgodnie z zasadami dystansu społecznego podczas wszystkich występów na widowni zajęte było co trzecie miejsce, naprzemiennie w tzw. szachownicę.

W lipcu tego roku Dubaj był gospodarzem wielu innych stacjonarnych imprez, m.in. festiwalu Tomorrowland Around the World z udziałem gwiazd estrady i DJ-ów. Tomorrowland Around the World to globalne wydarzenie, które było transmitowane na wirtualnych platformach. Streaming z imprezy był dostępny wyłącznie w obiekcie Festival Arena w dzielnicy Dubai Festival City. Było to jedyne miejsce na świecie, w którym zorganizowano wydarzenie z udziałem publiczności. Festiwal był z kolei pierwszą imprezą rozrywkową zorganizowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zgodnie z zasadami dystansu społecznego.

7 lipca miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych turystów. Od tego czasu branża turystyczna, handlowa i eventowa podjęły szereg działań, których celem był jak najszybszy powrót do normalności. Podejmowane działania miały podkreślić, że zdrowie i bezpieczeństwo są dla emiratu priorytetem. Dodatkowo, Dubaj wprowadził znak jakości Dubai Assured. Jest to program, w ramach którego certyfikowane i wyróżniane są hotele, obiekty turystyczne, handlowe i atrakcje turystyczne, stosujące się do wytycznych sanitarnych, zapewniających odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Miasto otrzymało także międzynarodową odznakę bezpieczeństwa Safe Travels, przyznawaną przez Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC).

Wszystkie centra handlowe w mieście są otwarte, a wyniki sprzedaży detalicznej zaczynają rosnąć. Wznowienie organizacji ogólnodostępnych imprez jest bardzo istotne z punktu widzenia planowania tegorocznego kalendarza wydarzeń. Wydarzenia zaplanowane na najbliższy czas to: kampania promująca Kolekcję Jesień/ Zima, Dubai Home Festival, Dubai Fitness Challenge oraz Dubajski Festiwal Zakupów , rozpoczynający się w grudniu.

18 wrz 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.