Strategia ESG filarem rozwoju Grupy Cavatina

Sala koncertowa w Cavatina Hall w Bielsku Białej
Na zdjęciu: Sala koncertowa w Cavatina Hall w Bielsku Białej

Cavatina Holding, polski deweloper biurowy, stawia realizację strategii ESG jako jeden z głównych filarów działalności grupy w nadchodzących latach. Dlatego z początkiem 2022 r. wprowadzi raportowanie ESG jako stały element komunikacji z rynkiem.

Dążenie do stopniowej redukcji emisji CO2 i osiągnięcie neutralności klimatycznej to jeden z wiodących elementów dyskusji o przyszłości gospodarki. Szacuje się, że budynki mogą odpowiadać nawet za 40 proc. światowej emisji CO2. Do sektora budownictwa odnosi się między innymi Strategia UE „Fit for 55”, mówiąc chociażby o ustalaniu celów dla poszczególnych państw w ramach Wspólnego Wysiłku Redukcyjnego. Natomiast w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, postawiony został cel, aby Unia Europejska osiągnęła neutralność klimatyczną najpóźniej do 2050 r.

Grupa Cavatina Holding wypracowała już mechanizmy związane z wystandaryzowanym raportowaniem swojej działalności niefinansowej, a także jasno określiła sobie kroki milowe do zrealizowania w najbliższych latach.
– Od początku działania grupy kapitałowej Cavatina, poza celami biznesowymi, w centrum zainteresowania stawiamy aspekty związane z oddziaływaniem na społeczności i przestrzeń miejską oraz zrównoważonym rozwojem. Z pełną odpowiedzialnością podchodzimy do wyzwań środowiskowych, jakie stoją przed sektorem nieruchomości i całą gospodarką. Dlatego już w pierwszym kwartale 2022 r. wraz z wynikami rocznymi zaprezentujemy pierwszy raport ESG Grupy, który podsumuje nasze dotychczasowe działania i osiągnięcia w trzech obszarach związanych ze społecznością, środowiskiem oraz ładem korporacyjnym. Celem jest w pierwszym kroku wypracowanie w przyszłym roku gotowości do zapoczątkowania realizacji strategii dekarbonizacji z początkiem 2024 r. – powiedział Rafał Malarz, prezes zarządu Cavatina Holding.
Cavatina podjęła decyzję o przygotowaniu raportu ESG zgodnie ze standardem GRI. Późniejsze działania na drodze do strategii stopniowej dekarbonizacji Grupy będą oparte między innymi o analizę potrzeb interesariuszy oraz analizę scenariuszową związaną z ryzykami i szansami klimatycznymi.

Tworzenie nowych możliwości rozwoju dla lokalnych społeczności od początku towarzyszyło działaniom biznesowym Grupy Cavatina. Warto wspomnieć tu o realizacji projektu nowoczesnej sali koncertowej i studia nagrań w Cavatina Hall w Bielsku Białej. Ponadto w ramach Grupy czy też pod jej kuratelą działają: Cavatina Studio wspierające niezależnych twórców, Holistic Think Tank, zespół składający się z ekspertów, nastawionych na wdrażanie zmian w edukacji, który analizuje najnowsze osiągnięcia nauki i praktyki edukacyjnej i prowadzi własne badania empiryczne w środowisku szkolnym, a także kulturotwórczy projekt Cavatina Film Production, który zajmuje się produkcją i promocją niezależnego kina.

Dotychczas Cavatina oddała do użytku 12 budynków o łącznej powierzchni ponad 190 tys. mkw. Do końca 2022 r. planuje ukończyć kolejne ok. 90 tys. mkw. w Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Bielsku-Białej. Chce uruchomić inwestycje na około 200 tys. mkw. – będą to kolejne budynki w ramach takich projektów, jak: Palio Office Park w Gdańsku, Quorum we Wrocławiu, Ocean Office Park D oraz inwestycja Kraków Office Park w Krakowie. We wszystkich projektach firma wykorzystuje jeden z najbardziej znanych międzynarodowych systemów certyfikacji – BREEAM. Zaprojektowane przez Cavatina Holding inwestycje są certyfikowane na poziomie Excellent lub Very Good. A to oznacza, że otrzymują wysokie noty we wszystkich wymaganych kategoriach – od lokalizacji i dostępności transportu, zastosowanie rozwiązań, które zmniejszają zużycie wody i energii, aż po wykorzystanie efektywnych, pro-środowiskowych i ekologicznych materiałów. Dodatkowo w obliczu wyzwań jakie stanęły przed firmami w wyniku pandemii, Cavatina zadecydowała o certyfikacji całego swojego portfela inwestycji w standardzie WELL Health & Safety Rating. Biurowce tworzone przez Cavatina Holding wyposażone są ponadto w aplikację budynkową Integral, która ułatwia zarządzanie powierzchnią biurową – między innymi dostępami czy rezerwacją sal, co ma znaczenie przy zachowaniu środków ostrożności oraz w hybrydowym modelu pracy.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl