Pierwszy hotel „By Mercure” w Tallinie

Grupa Accor podpisała umowę z Palmgrupp Oü na pierwszy w Estonii hotel marki „By Mercure”. Planowane otwarcie liczącego 132 pokoje obiektu przypada na marzec 2022.

Dzięki współpracy pomiędzy Accor a PalmGrupp OÜ istniejący hotel Ülemiste zlokalizowany przy lotnisku Lennart Meri dołączy do międzynarodowej sieci. Obiekt, po rebrandingu połączonym z odświeżeniem wystroju, przyjmie gości w marcu tego roku jako pierwszy w Estonii hotel marki „By Mercure”.

Obiekt zaoferuje 132 pokoje oraz apartamenty rozmieszczone na pięciu piętrach. W strefie biznesowej znajdą się trzy sale konferencyjne oraz przestrzeń do relaksu z sauną i siłownią. Do dyspozycji gości będzie także restauracja i bar z tarasem widokowym. Lokalizacja obiektu powoduje, że hotel to dobre miejscem dla gości tranzytowych z lotniska, ale także dla grup sportowych, osób podróżujących w celach biznesowych czy klientów rekreacyjnych. Goście będą mogli skorzystać z 78 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i czterech dla autokarow.

– Estonia to jeden z kierunków uwielbianych przez turystów z Polski i regionu, dlatego cieszymy się, że możemy wzmocnić naszą obecność w Tallinie i wprowadzić nową markę w Estonii. Jestem przekonana, że hotel dzięki nowoczesnemu designowi, lokalizacji i wysokiej jakości usług będzie doskonałym uzupełnieniem lokalnego rynku – mówi Katarzyna Sławińska, development executive manager, Accor Eastern Europe. – Ideą, jaka przyświeca marce „By Mercure” jest połączenie wysokiej jakości międzynarodowych standardów marki Mercure z lokalnymi hotelami, dając ich właścicielom natychmiastowe korzyści z przynależności do wiodącej sieci hotelowej. Każdy z obiektów marki zyskuje gwarancję w elastyczności adaptacji do stopniowego osiągniecia pełnego statusu Mercure.

Hotele funkcjonujące jako „By Mercure” wykorzystują swoje dotychczasowe nazwy wraz z dopiskiem nazwy marki do pięciu lat, stopniowo przechodząc integrację do rodziny Mercure. Dzięki temu właściciele obiektów mogą przeprowadzać zmiany we własnym tempie. „By Mercure” zapewnia gościom ten sam poziom międzynarodowego standardu, wielkości pokojów, udogodnień i serwisu, jak w hotelach należących do marek Mercure. W obiektach obowiązuje także rygorystyczny certyfikat ALLSAFE gwarantujący spełnianie zweryfikowanych norm bezpieczeństwa i higieny. Goście wybierający pobyt w hotelach „by Mercure” mają też możliwość skorzystania z globalnego programu lojalnościowego ALL – Accor Live Limitless.

– Nowy hotel wyróżnia się wyjątkową lokalizacją. Kilka kroków od terminalu pasażerskiego lotniska w Tallinie, skrzyżowanie głównych dróg wjazdowych do stolicy Estonii, stale rozwijająca się dzielnica biznesowa Ülemiste i nadchodzący terminal Rail Baltic, bezpośrednio przy bramie Tallina, sprawiają, że nowy hotel jest idealnym miejscem dla każdego zwiedzanie kraju – stwierdza Janno Rokk, CEO PalmGrupp OÜ.

Czterogwiazdkowy hotel Ülemiste by Lennart Meri Airport został otwarty w 2004 roku. Obiekt położony jest 10 minut jazdy samochodem od tallińskiego portu i jeziora Ulemiste, siedem minut jazdy od centrum i Starego Miasta oraz dwie minuty spacerem od Centrum handlowo-biznesowe Ülemiste.

Estonia jest kierunkiem często wybieranym prze turystów z Polski, Finlandii, Rosji, Niemiec i Łotwy. Stare Miasto w Tallinie jest wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, dzięki swojej średniowiecznej atmosferze oraz dobrze zachowanej sieci ulic i murów miejskich.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl