Qubus Hotel Katowice znów w budowie

Po niemal dwuletniej przerwie w budowie Qubus Hotel Katowice ruszyły prace budowalne. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec 2023 roku.

Qubus Hotel wraca do Katowic z całkowicie nowym konceptem hotelowym. Inwestycja będzie 12 obiektem tej marki w Polsce. Czterogwiazdkowy Qubus Hotel Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta przy ulicy Moniuszki.– Dwa lata pandemii nie były łatwe dla hotelarstwa. Z pewnością wyszliśmy z nich z nowymi doświadczeniami i na pewno jesteśmy lepiej przygotowani na pojawiające się krytyczne sytuacje na rynku. Wierzymy że Katowice jako serce aglomeracji śląskiej nadal są bardzo dobrym miejscem na tego typu inwestycję. Z radością wracamy do Katowic z nowym hotelem, w którym skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie. Cieszymy się, że już za kilkanaście miesięcy będziemy mogli zaproponować gościom do odpoczynku wyjątkowo komfortowy i ergonomiczny obiekt biznesowy – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.   

Planowana powierzchnia całkowita Qubus Hotel Katowice to 5500 m2. Obiekt zaoferuje 97 pokojów, lobby, restauracje z barem oraz sale bankietowo-konferencyjne i strefy fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras oraz garaż podziemny.
– Uruchamiamy budowę, mając już zrealizowany parking podziemny i poziom „0”. Za chwilę zaczną się prace żelbetonowe i stawianie konstrukcji pięter. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw. Zakończenie budowy planujemy pod koniec 2023 roku. Tak szybka data jest możliwa dzięki nowemu podejściu do etapów budowy. Chcemy też jak najszybciej i jak najlepiej wykorzystać świetną lokalizację obiektu – podsumowuje Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel.

Qubus Hotel to polska sieć hoteli biznesowych, która funkcjonuje na rynku ponad 20 lat.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl