Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Realizacje

Pięć wydarzeń dla graczy w Expo Kraków

Expo Kraków podsumowało tegoroczny sezon letni. W tym okresie odbyło się tutaj pięć wydarzeń skierowanych do fanów gier z całego świata. Niektóre obecne były w Krakowie po raz pierwszy.
 
Sezon wakacyjny rozpoczęła 17. edycja Magnificion, która odbyła się od 21 do 23 czerwca. Całodobowe wydarzenie zgromadziło kilka tysięcy fanów popkultury Japonii, gier komputerowych i karcianych. Elementem imprezy były barwne postacie japońskiej kultury popularnej – mangi i anime.
 
Po raz pierwszy w Polsce zagościł Magic Fast, który odbył się w drugi weekend lipca. Był to turniej popularnej gry karcianej RPG z ponad 25-letnią historią – Magic: The Gathering, który przyciągnął do obiektu prawie 2000 graczy z całego świata. Trzydniowa rywalizacja zakończyła się rozdaniem nagród o łącznej puli 30 tys. euro. 
 
Bardziej lokalny charakter miała kolejna edycja festiwalu Cracow Game Days (19-21 lipca), podczas której, oprócz przedpremierowych prezentacji gier komputerowych, dostępne były między innymi gry retro i planszowe. Ciekawym urozmaiceniem eventu była oddzielona strefa strzelnicza.
 
Pierwszy Festiwal Popkultury Confiction również oferował sporo różnorodnych atrakcji – w weekend 16-18 sierpnia jego uczestnicy mieli okazję spotkać się z twórcami popkultury: zarówno z aktorami, jak i scenarzystami, pisarzami i rysownikami.
Fani serialu „Gra o Tron” mogli spotkać się z odtwórcą roli Lorda Dowódcy – Jamesem Cosmo. Pojawił się również Chris Rankin, aktor znany z roli Percyego Weasleya w ekranizacji przygód Harry’ego Pottera. Oprócz tego, dostępna była także strefa rozgrywek – uczestnicy mogli korzystać z różnych atrakcji przez całą dobę.
 
Natomiast w przedostatni weekend wakacji hale Expo Kraków zapełniły FFG European Championships 2019 – mistrzostwa Europy w Fantasy Flight Games. Rywalizacja przebiegała pod znakiem takich tytułów jak: Star Wars, A Game of Thrones czy KeyForge Vault. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc osób z wielu krajów.
11 wrz 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.