Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Realizacje

Miasta Historyczne 3.0 z Mazurkas Congress Management

Mazurkas Congress Management był partnerem logistycznym konferencji Miasta Historyczne 3.0, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Zaplanowane na dwa dni spotkanie została skrócona do jednego dnia w związku z podejmowanymi w całym kraju środkami prewencyjnymi, zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2.

Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Miasta Krakowa do spraw edukacji, sportu i turystyki, otwierając wydarzenie podkreśliła, iż konferencja odbywa się w szczególnym czasie, który niesie ze sobą potężne wyzwania. Obecna sytuacja na całym świecie odbija się w sposób dramatyczny na branży turystycznej, co nie oznacza, że podjęta na konferencji tematyka traci na aktualności. Konferencja odbyła się 11 marca.
Gośćmi specjalnymi byli również sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Wydarzenie było organizowane przez Urząd Miasta Krakowa i skierowane było do samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych, branży turystycznej oraz osób zawodowo związanych z turystyką.

– Podczas realizacji staraliśmy się zachować wszelkie możliwe środki ostrożności, aby uczestnicy, którzy zdecydowali się przybyć na konferencję czuli się jak najbardziej komfortowo. W obiekcie zostały rozstawione środki antyseptyczne, lunch był nakładany wyłącznie przez obsługę cateringową, a miejsca typu poręcze, klamki czy przyciski w windach były na bieżąco dezynfekowane przez obsługę obiektu. Witanie się nie poprzez uścisk dłoni, a jedynie przez zetknięcie się łokciami pokazało, że również ze strony uczestników mogliśmy liczyć na rozwagę i odpowiedzialność. Wraz z organizatorem przeprowadziliśmy również modyfikację samego programu spotkania. Pozwoliło to na wydłużenie obrad o jeden panel tematyczny z drugiego, anulowanego dnia konferencji tak, aby zmaksymalizować wartość merytoryczną tego wydarzenia – mówi Katarzyna Szymczak, senior project manager w Mazurkas Congress Management. Intensywny i dynamiczny dzień konferencji przyniósł wiele ciekawych informacji i cennych dyskusji, które były żywo komentowane i kontynuowane przez uczestników w kuluarach jeszcze po zakończeniu wystąpień. Zwieńczeniem konferencji była kolacja we wnętrzach Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach.


Rezultaty spotkania zostaną przedstawione w specjalnym wydawnictwie obejmującym również problematykę turystyki kongresowej, która miała być przedmiotem dyskusji panelowej drugiego dnia konferencji (informacja o publikacji zostanie podana na stronie wydarzenia www.historicalcity.eu).

27 mar 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.