Platynowa ocena EcoVadis dla BCD Travel

Olivia Ruggles-Brise, wiceprezes BCD ds. zrównoważonego rozwoju: W BCD zrównoważony rozwój jest podstawą naszej wizji, misji i wartości
Na zdjęciu: Olivia Ruggles-Brise, wiceprezes BCD ds. zrównoważonego rozwoju: W BCD zrównoważony rozwój jest podstawą naszej wizji, misji i wartości

Firma BCD Travel otrzymała po raz czwarty z rzędu platynową ocenę dotyczącą polityki zrównoważonego rozwoju. Tym samym utrzymała swoją pozycję w gronie wyróżnionych firm, stanowiących jeden procent spośród ponad 100 tysięcy ocenionych przez EcoVadis.
 
BCD została uznana za „zaawansowaną” w zakresie działań sprzyjających dekarbonizacji w całym łańcuchu dostaw.
– BCD Travel poczyniło imponujące postępy od czasu pierwszej oceny w 2011 roku – powiedział Joseph Tremonti, menedżer w regionie EMEA w EcoVadis. – Z roku na rok starają się poprawiać wyniki, zdobywając pozycję światowego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju – dodaje.
– W BCD zrównoważony rozwój jest podstawą naszej wizji, misji i wartości – powiedziała Olivia Ruggles-Brise, wiceprezes BCD ds. zrównoważonego rozwoju. – Zgodnie z tą wizją działania opracowaliśmy zasady zrównoważonego rozwoju, które wyrażają nasze zaangażowanie w wykorzystanie całego naszego potencjału do tworzenia bardziej zrównoważonego świata. Zgodnie z tymi zasadami współpracujemy z naszymi pracownikami, partnerami biznesowymi oraz klientami – wyjaśnia.
 
TripSource® to platforma BCD, która służy do dokonywania rezerwacji. Wprowadzane na niej rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji umożliwiają korzystanie z tego narzędzia jeszcze szerszemu gronu podróżnych. Widżet obsługuje użytkowników z ograniczeniami dotyczącymi wzroku, słuchu czy mowy. Poza tym udostępnia informacje dotyczące szacowanej emisji dwutlenku węgla dla prawie wszystkich lotów, umożliwia także wybór hoteli wyposażonych w stacje do ładowania samochodów elektrycznych.
Współpraca na rzecz zrównoważonego rozwoju ma także miejsce w Advito, dziale konsultingowym BCD. Bazując na certyfikowanej przez ISO metodologii raportowania GATE4, opracowany został wskaźnik jakości usług środowiskowych na potrzeby negocjacji z dostawcami oraz certyfikowany przez ISO kalkulator emisji dwutlenku węgla na potrzeby spotkań i wydarzeń.
 
Poza tym BCD posiada kodeks postępowania dostawców, który obejmuje standardy dotyczące etycznych praktyk biznesowych, praw człowieka, standardów pracy, prywatności i ochrony środowiska.
–  Zrównoważony rozwój to podróż, w którą podążamy od wielu lat i zapraszamy innych, aby także do nas dołączyli – dodaje Ruggles-Brise. – Wymaga to wspólnego wysiłku całej branży. Nasi klienci i partnerzy nieustannie motywują się nawzajem w celu robienia postępów w zakresie budowania zrównoważonej przyszłości podróży służbowych. Koncentrujemy się na podejmowaniu działań, dla których priorytetem jest pozytywny wpływ – i zapraszamy wszystkich naszych interesariuszy, aby pomogli nam w osiągnięciu tego celu – mówi Ruggles-Brise.
 
W 2024 roku priorytetami BCD będą inwestycje w rozwój nowych produktów i usług zapewniających klientom zrównoważoną kulturę podróżowania, wdrożenie nowego procesu due diligence dostawcy, rozszerzanie działań mających wpływ na społeczeństwo w celu maksymalizacji korzyści dla obywateli, dalsza redukcja emisji poprzez efektywność energetyczną i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a także działania w zakresie – „Zdefiniuj, zmierz i ustal cele w zakresie emisji dotyczących takich wydarzeń jak podróże służbowe, dojazdy pracowników oraz zakup towarów i usług”.
 
W czerwcu 2023 BCD opublikowało swój raport zrównoważonego rozwoju, podsumowujący cele, działania, osiągnięcia i postępy poczynione w roku 2022. Zawiera on strategię zrównoważonego rozwoju BCD, jej zaangażowanie w UN Global Compact, SDGs i SBTi. Raport jest zgodny ze standardami Global Reporting Initiative.
 
BCD Travel oferuje usługi dotyczące organizacji podróży służbowych. Zatrudnia 13 tysięcy osób, które obsługują klientów w ponad 170 krajach. W skład Grupy BCD wchodzi BCD Travel oraz jej spółki zależne – BCD Meetings & Events i Advito oraz Park 'N Fly.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl