Agata Kondracka: O tym, że nasza praca naprawdę ma sens, a prawdziwe emocje naprawdę integrują

Agata Kondracka, Global Nation czyli historie globalne
Na zdjęciu: Agata Kondracka, Global Nation czyli historie globalne

W czasie pandemii ludzie z branży incentive, łącznie ze mną, pragnęli znowu podróżować, tak bardzo tęskniliśmy. Dzisiaj po kilku miesiącach powrotu do pracy mogę powiedzieć, że najbardziej tęskniłam nie za podróżami, ale za ludźmi. Za tą niesamowitą energią, wymianą myśli, rozmowami, śmiechem. Poczuciem, że realnie nasza praca ma sens.

To dzięki ludziom możemy wykonywać nasz zawód. Integracja, motywacja, nie są łatwymi kwestiami. Zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy z jednej strony wszyscy pragnęli spotkań, z drugiej byli pełni obaw. Po trzech miesiącach wiem, że jedną z najpiękniejszych rzeczy w naszej pracy jest satysfakcja ludzi i ich radość.

Ekscytujące podróżowanie w grupie, spotkania pełne prawdziwych doznań sprzyjają integracji i wyzwoleniu motywacji. Szczególnie gdy destynacja wyzwala emocje – zanurzenie się w naturę jak np. parki narodowe, góry, kaniony lub w poczuciu swoistej wolności, przejazd Harley’em Davidsonem, spływ kajakami czy rajd kabrioletami. Piękno wspólnie odkrywanego świata integruje. Poranna kawa na pustyni, nad morzem, jeziorem czy w winnicy ze spektakularnym wschodem słońca skłania do refleksji nawet najbardziej zabieganych. Wyjazd incentive umożliwia członkom grupy pokazanie się nieznanej dotychczas strony. Uczestnicy wyjazdu, odkrywając przed pozostałymi zupełnie nową kartę, potrafią pozytywnie zaskoczyć. Lepsze poznanie siebie nawzajem scala grupę. A jeśli do tego dołożymy wyzwania, podróż da także wiele okazji do sprawdzenia się w nieoczywistych sytuacjach. Motywuje do wyjścia ze strefy komfortu. To podczas tych unikatowych momentów przekraczane są granice. Człowiek często chce więcej od życia i od siebie. Jest zmotywowany i podejmuje decyzje, na które wcześniej nie miał wystarczającej energii. Chcąc wywołać prawdziwe, niezapomniane doznania, które integrują i motywują w zmiennej rzeczywistości, niezbędny jest szacunek do uczestników wyjazdu, przyrody i lokalnych społeczności.

Gdy scenariusz wyjazdu przewiduje szczególnie ambity, wymagający wysiłku i współpracy cel, proces integracji jest bardzo dynamiczny. Na przykład zespół nie do końca znanych sobie ludzi wyjeżdża w nieznane, aby wspólnie pokonywać trudności i zadania przy tym dobrze się bawić. W takich sytuacjach słyszałam, że na wyprawę wyszła grupa ludzi, a wrócił zespół. Wspólne wyzwania integrują. Czasami proste rzeczy jak tańczenie „seniority” przy ognisku przy dźwiękach gitary akustycznej sprawia, że dana chwila staje się niezapomniana dla określonej grupy ludzi.
Także współdziałanie mające na celu wsparcie lokalnej społeczności, generuje niezapomniane emocje i spaja zespół. Dodatkowo daje zadowolenie ze zrobienia czegoś dobrego i trwałego.

Prawdziwe emocje integrują fot. Wojtek Lewandowski

Po kilkudniowym emocjonującym i angażującym wyjeździe uczestnicy staję się ekipą, która przeżyła wspólną niesamowitą przygodę. Tworzy się pewien krąg zaufania i wtajemniczenia wynikający ze wspólnego przeżywania niezwykłej chwili. To przekuwa się na pozytywne relacje w zespole i pozytywnie wpływa na efektywność współpracy. Prawdziwe emocje scalają grupę, motywują i dodają energii. I to najbardziej uwielbiam w wyjazdach incentive. Naszą rolą jest stworzenie odpowiednich warunków do przeżywania zmian i przygód, naszą rolą jest zadowolenie ludzi i ich satysfakcja.
Przez ostatnie miesiące nie dosypiam, nie dojadam, nie spotykamy się ze znajomymi, i muszę przyznać, że trochę zaniedbuję rodzinę (dziękuję za ich cierpliwość) ale jestem szczęśliwa, że mogę robić to, co robię.

Autor: Agata Kondracka, współzałożycielka i współwłaścicielka agencji MindBlowing
Cykl felietonów: Global Nation czyli historie globalne
Agata Kondracka współwłaścicielka agencji MindBlowing w swojej pracy stara się łączyć wartościowe spotkania, przede wszystkim te z kategorii incentive travel, sztukę i zrównoważony sposób prowadzenia biznesu, ze szczególnym naciskiem na dbałość o środowisko i zero waste. I tych aspektów będą dotyczyć głównie jej komentarze.

Global Nation by Agata Kondracka w pierwszy poniedziałek kazdego miesiąca

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt