Agata Kondracka: O deadlinie, którego nie można zawalić

Agata Kondracka w cyklu Global Nation czyli historie globalne, Zdjęcie po lewej: Sheraton Sopot Pink Październik, fot. LinkedIn Sheraton Sopot Hotel
Na zdjęciu: Agata Kondracka w cyklu Global Nation czyli historie globalne, Zdjęcie po lewej: Sheraton Sopot Pink Październik, fot. LinkedIn Sheraton Sopot Hotel

Jak tam zdrowie? Mieliście już jesienny katar?
Dobrze? Słońce pięknie świeci, liście mienią się w tysiącu barw, jesień jest fajna, nawet jak czasami pada deszcz. Chociaż pod tym względem październik był wyjątkowo łaskawy. A kiedy robiliście ostatnio badanie krwi?
 
Jesienią czas odrobinę zwalnia, dzień jest krótszy, oglądamy więcej filmów, czytamy więcej książek, mamy więcej czasu. Chodzimy na spacery. Już widzę uśmiech na Waszych twarzach. Jesień w branży MICE…
Zadyszka i notoryczny niedoczas. Brak czasu na wszystko.
 
Mi jednak w październiku zawsze jest różowo. Różowo mi. Zamęczam spotkanych znajomych i nieznajomych pytaniem. Często niewygodnym.
Badałaś/badałeś się na raka piersi/raka prostaty?


Sheraton Sopot Pink Październik, fot. LinkedIn Sheraton Sopot Hotel

Najczęściej reakcja to zaskoczenie, rzadko rozmawia się o takich tematach, przy lampce wina, piwa, na koncercie czy spotkaniu branżowym.
Odpowiedzi – rozłożone równomiernie zazwyczaj były podzielone na tych, którzy:
Nie badali się – i tutaj następowała rozmowa, że jeszcze jesteśmy młodzi albo, że zamierzam, planuję, już niedługo. Aha.
Tak, badali się w tym przypadku zazwyczaj słyszałam historię kogoś z rodziny, z przyjaciół albo po prostu świadomość i troska o zdrowie.
 
Od kilku osób usłyszałam inną odpowiedź. Statystycznie to dużo jak na liczbę osób przeze mnie zapytanych. Odpowiedz trzecia to osobista historia Młodych, zaledwie po 30., kobiet.
Zazwyczaj długo nic nie boli, często jest to przewlekły kaszel, czasem chrypka. Jak przeziębienie. Dopiero krwawienie i mocny ból sprawia, że idziemy do lekarza. O to krwawienie za późno.
Wiecie, że w Polsce każdego roku z powodu raka piersi umiera ponad 5 tysięcy kobiet, a na raka prostaty umiera 5,5 tys. mężczyzn.
Kobiety są bardziej świadome, częściej się badają, mężczyźni reagowali większym zawstydzeniem, rzadziej dzielili się historiami. Mężczyźni też rzadziej się badają.
 
Październik jest różowy. Różowa wstążka to w Polsce już dobrze rozpoznawalny symbol. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, firmy organizują akcje promujące badania piersi jak hotel Sheraton Sopot, gdzie Panowie zaprezentowali się w białych t-shirtach z obrysem piersi w rękach. Piękna akcja.
 
Listopad jest miesiącem wąsaczy. Wąsy to symbol, tych którzy promują ideę profilaktyki nowotworowej wśród mężczyzn. Mój mąż parę lat temu cały listopad chodził w wąsach. I nie, nie wyglądał jak atrakcyjny hipster lub Brad Pitt w kultowym filmie Tarantino „Bękarty wojny”. Ale udało mu się uzyskać zainteresowanie. Zainteresowanie potrzebne, aby kilku kolegów na chwilę się zatrzymało z refleksją, że warto się przebadać dla siebie, dla swoich bliskich – a także dla swojego hobby.
Za jedną z największych przeszkód w walce z rakiem uznaje się późną wykrywalność. Ważna jest świadomość tego, jak bardzo potrzebna jest profilaktyka. Rozmawiajmy!

I jak tam samopoczucie kochani meeting planerzy? Gdzie dzisiaj pędzicie? Ile deadline’ów dotrzymacie?
Wpisujcie w kalendarz i nie zawalcie najważniejszego d deadline’u.

Autor: Agata Kondracka, współzałożycielka i współwłaścicielka agencji MindBlowing
Cykl felietonów: Global Nation czyli historie globalne
Agata Kondracka współwłaścicielka agencji MindBlowing w swojej pracy stara się łączyć wartościowe spotkania, przede wszystkim te z kategorii incentive travel, sztukę i zrównoważony sposób prowadzenia biznesu, ze szczególnym naciskiem na dbałość o środowisko i zero waste. I tych aspektów będą dotyczyć głównie jej komentarze.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl