Agata Kondracka: Bliżej natury – bliżej siebie

Agata Kondracka w cyklu Global Nation czyli historie globalne. Kanioning fot. Agata Kondracka
Na zdjęciu: Agata Kondracka w cyklu Global Nation czyli historie globalne. Kanioning fot. Agata Kondracka

Obudziłam się w lesie deszczowym, w chatce na palach nad brzegiem rzeki. Bez okien, szkła, sztucznych barier. Tak jakbym spała w środku lasu.
 
Twardy materac na drewnianym podeście był niczym łoże z baldachimem. Od rzeczywistości oddzielała mnie tylko delikatnie tkana moskitiera.
Śniadanie jedliśmy, wsłuchując się w dźwięki natury. Nocą odgłosy zwierząt są jeszcze bardziej słyszalne, wyobraźnia potrafi płatać figle.
 
Jedząc śniadanie przy drewnianych stołach, dumaliśmy nad różnorodnością natury człowieczeństwa. Jedna z uczestniczek wyprawy przyznała, że boi się owadów, każdego robaka na ścianie, dla niej odgłosy natury były przeżyciem. Walczyła sama ze sobą, aby zapaść w sen – jednak cieszy się, że tutaj jest, że mogła spędzić choć jedną noc w takiej naturze, to było jej marzenie. Czy to powtórzy? Jeszcze nie wie…
 

Łóżko podczas noclegu w lesie deszczowym, fot. Agata Kondracka
 
Różnorodność wzbogaca, inspiruje. Pozwala przekraczać ograniczające przekonania i nawyki. Mówiąc „tak” inności, mierzymy się z lękiem. Przekraczamy strefę komfortu, na nowo siebie poznając.
Wyjazdy motywacyjne są różnorodne, każdorazowo dopasowane do grupy docelowej, jej potrzeb i celów firmy.
Lubię te wyjazdy, które są nieoczywiste, gdzie klient ma czasem pewne obawy, gdyż ludzie przyzwyczajeni są do luksusu, a my ich na jedną noc kładziemy w szałasach, namiotach, schroniskach…
 
Ta jedna noc potrafi sprawić dużo więcej dobrego niż niejeden luksusowy wyjazd. Wieczorem siedząc przy ognisku, często przy dźwiękach gitary, pod rozgwieżdżonym niebem, jesteśmy sobą.
To właśnie tę jedną noc wspomina się najbardziej.
 
Po dwóch miesiącach od wyprawy zadałam uczestniczce pytanie: „I jak powtórzyłabyś to?”
Bez zająknięcia odpowiedziała: „TAK! Bo ciekawość świata jest jednak silniejsza. Do tego radość czerpania z natury ma tak nieocenioną wartość, że drugi raz znów starałabym się pokonać lęki, chociaż wiem, że wcale nie byłoby mi łatwiej”.
 
Myślę, że być może byłby łatwiej, ponieważ z każdą odważną decyzją stajemy się silniejsi. Tak jak ostatnio podczas kanioningu – boisz się skoczyć ze skały do oczka wodnego wydrążonego w skale, masz obawy, a jak to zrobisz – to czujesz, że możesz wszystko.

Autor: Agata Kondracka, współzałożycielka i współwłaścicielka agencji MindBlowing
Cykl felietonów: Global Nation czyli historie globalne
Agata Kondracka współwłaścicielka agencji MindBlowing w swojej pracy stara się łączyć wartościowe spotkania, przede wszystkim te z kategorii incentive travel, sztukę i zrównoważony sposób prowadzenia biznesu, ze szczególnym naciskiem na dbałość o środowisko i zero waste. I tych aspektów będą dotyczyć głównie jej komentarze.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl