Dawid Bednarski: Sztuczna inteligencja potrzebuje naszej wyobraźni

Wykorzystanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w branży eventowej będzie rosło w najbliższych miesiącach i latach. Ale już dziś wiadomo, że podstawą nadal pozostanie ludzka kreatywność i wyobraźnia.
 
Badania rynku przeprowadzone przez firmę Global Market Insights wskazują, że globalny rynek sztucznej inteligencji w branży ma szansę wzrosnąć do 2,8 miliarda dolarów do 2026 roku. Jednakże, czy AI może zagrażać człowiekowi? Czy jest w stanie przewyższyć umiejętności człowieka w branży kreatywnej? Nie jestem pewien, czy to są dobrze postawione pytania.
 
Piszę te słowa kilka dni po pierwszej realizacji dla naszego klienta, podczas której wykorzystaliśmy na dużą skalę narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Już niedługo będziemy mogli pokazać relację z tego eventu, ale teraz mogę zdradzić kilka szczegółów.
 
Dużą konferencję dla pracowników otworzyło video intro wydarzenia w całości wygenerowane przy użyciu sztucznej inteligencji. Materiał przeniósł nas w kosmos i przyszłość, a pośród postaci, jakie w nim wystąpiły, pojawiły się twarze realnych osób z organizacji. Wykreowanie tego typu materiału w konwencjonalny sposób kosztowałoby nas kilkadziesiąt tysięcy złotych i co najmniej miesiąc pracy specjalistów z różnych dziedzin: od scenariusza, poprzez lektora, aż po żmudną animację 3D. Tym razem świetny efekt udało się uzyskać w kilka dni! Nasz klient był niezwykle otwarty i sam generował ciekawe pomysły. Dzięki temu wymagające w odbiorze prezentacje pełne danych urozmaiciliśmy avatarami prawdziwych pracowników, które dodały im trochę przymrużenia oka. Przykładowo jeden z prelegentów – mężczyzna – nagle zamienił się na ekranie w typową influencerkę, a osoba mówiąca o inkluzywności stała się instagramową szamanką. Efekt? Uśmiech około tysiąca pracowników zebranych na sali, a ważne informacje zostały dodatkowo podkreślone. Od tego momentu wszyscy byli ciekawi, co jeszcze się wydarzy, co jeszcze jest możliwe? Potencjał jest nieskończony.
 
My, kreatywni, mogliśmy mieć obawę, że sztuczna inteligencja może nas pozbawić pracy. Realia są jednak takie, że AI po prostu czeka, jak migający znaczek w Wordzie, w którym piszę te słowa. Czeka na moją i Twoją inspirację; czeka aż nadamy jej twórczy kierunek. Mówimy o tym w naszym reel’u, który miał swoją premierę podczas Gali MP Power Awards 2023.

 
Wszelkie narzędzia AI pomagają nam i będą nam pomagać realizować jeszcze śmielsze pomysły – szybciej, taniej i lepiej. Ale nic nie zastąpi naszej wyobraźni, naszego wyczucia, empatii w stosunku do grup docelowych i potrzeb klientów. Póki co, sztuczna inteligencja nie odczuwa emocji, a twórczość, również komercyjna, polega właśnie na wywoływaniu i dzieleniu się emocjami. Dlatego warto poznawać nowe narzędzia, uczyć się ich już teraz, aby stały się akceleratorami naszej wyobraźni.
 
Życzę Wam i Waszym klientom dobrej zabawy!
 
Dawid Bednarski, Dyrektor Kreatywny Imagine Nation
Studiował filozofię a wychowała go Klubokawiarnia Chłodna25 w Warszawie. Kiedyś promotor kultury i PR-owiec, a od 2013 roku kreatywny eventowy. Od kilku lat kieruje kreacją w agencji Imagine Nation jako dyrektor kreatywny. Otrzymał nagrodę Kreatywnego Roku Branży Eventowej 2015 i od tamtej pory jest członkiem kapituły konkursu. Od 13 lat medytuje, a od 6 jest certyfikowanym nauczycielem mindfulness. Entuzjasta rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w branżach kreatywnych. Wierzy, że prawdziwa kreatywność pojawia się wtedy, kiedy spojrzymy na temat ze świeżością dziecka – xapotem przychodzi dorosły i nadaje temu realny kształt.

Agencja eventowa Imagine Nation działa na rynku od 14 lat. Stawia na najwyższą jakość obsługi klientów i kompleksowo odpowiada na potrzeby marek – od strategii, przez kreację, po złożone realizacje – zgodnie z najlepszymi standardami i wyczuciem aktualnych trendów. Stabilny i doświadczony zespół pracuje dla topowych polskich i międzynarodowych brandów. Agencja wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych Effie, Kreatura, Golden Arrow, MP Power Awards®, w tym aż trzykrotnie nagrodą „Kreatywny Roku Branży Eventowej”. Imagine Nation należy do Klubu Agencji Eventowych SAR, IAA oraz Pracodawcy RP.Cykl: „Puls event marketingu z Imagine Nation”
W cyklu „Puls event marketing” eksperci z Imagine Nation będą analizować rynek event marketingu i mierzyć jego puls z różnych perspektyw, dzieląc się jednocześnie swoją wiedzą, dobrymi praktykami, praktycznymi wskazówkami i sprawdzonymi rozwiązaniami. Co miesiąc to, co najważniejsze w branży – trendy, liczby, inspiracje, eksperci.

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl