Michał Kozak: Bez ozdobników

Turbo Kozak czyli rzeczywistość z biznesowo-sportowej perspektywy Michała Kozaka
Na zdjęciu: Turbo Kozak czyli rzeczywistość z biznesowo-sportowej perspektywy Michała Kozaka

Mentalność zwycięzcy buduje się długo i bardzo mozolnie, ale jak się wybuduje, to ciężko ją złamać.

 

Jestem pod nieustającym wrażeniem gry Bayernu Monachium i Hansa Flicka, który tym projektem zarządza. Pisałem o tym poprzednio. To kompletna drużyna, wybudowana z wizją i oparta na długoterminowej strategii. Zdobyli w zeszłym sezonie wszystko, co było do zdobycia. Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec i w końcu Ligę Mistrzów i Superpuchar Europy. Wszyscy, którzy są w sporcie, wiedzą, że następny sezon po takim sukcesie jest dużo trudniejszy. Zawsze łatwiej wejść na szczyt niż na nim pozostać. Bayern rozpoczyna Ligę Mistrzów w tym sezonie w stylu jeszcze lepszym niż rok temu kiedy – używając języka piłkarskiego – „się po niej przebiegł”. Walec rozjechał znaną z żelaznej defensywy drużynę Atletico Madryt. 4:0.
 
W tej drużynie nie ma przypadku, tu wszystko ma znacznie. Ta drużyna jest doskonale zbilansowana. Nie ma gwiazdorów, choć każdy na swojej pozycji należy do światowej czołówki. O co więc chodzi, że są tak mocni mentalnie??? Długo zachodziłem w głowę. W końcu zrozumiałem. O fryzury. W tej drużynie każdy ma normalną fryzurę. To coś w dzisiejszym futbolu nie do wyobrażenia. Mueller, Neuer, Goretzka, Kimmich, czy wreszcie Lewandowski. Oni nie „fisiują”, oni skupiają się na sprawach mających znaczenia w futbolu. Nie szukają innych sposobów, by zwrócić na siebie uwagę. Nawet tatuaż ciężko znaleźć. Oni znają swoje umiejętności i nie muszą mieć „zdobień”. Po prostu grają.

„Mental” ma nieprawdopodobne znaczenie w sporcie, ale i w biznesie. Takie zdrowe podejście mi bardzo imponuje. Kiedy czujesz moc i masz pewność tego, co robisz, wierzysz w swoje metody, stajesz się bardzo trudny do pokonania. W każdym elemencie biznesu. Taką pewność dają solidne podstawy. Jakość przygotowania, taktyka, wyznaczenie celu na każde spotkanie. Jeśli skupiasz się na naprawdę ważnych sprawach, jesteś dobrze przygotowany i zbilansowany, możesz więcej! Bez zbędnych ozdobników. Właściwe metody i żelazna konsekwencja.

Miałem to szczęście w życiu, że mogłem przez dwa lata niemalże codziennie obserwować rozwój najlepszego teraz piłkarza świata. Kiedy Robert był w Zniczu Pruszków, wszystko było podporządkowane graniu, nic nie było w stanie odciągnąć go od celu. Już wtedy był outsiderem, skupionym na celu. Dziesięć lat później widziałem podczas zgrupowania w Arłamowie, że niewiele w jego nastawieniu się zmieniło. Cel jest najważniejszy i wszystko trzeba mu podporządkować.  

Biznes to sztuka określenia celów i wyboru właściwych metod do jego realizacji, najlepiej bez zbędnych ozdobników…

 

Autor: Michał Kozak, prezes zarządu, Hotel Arłamów SA
Cykl felietonów: Turbo Kozak czyli rzeczywistość z biznesowo-sportowej perspektywy Michała Kozaka
Michał Kozak, prezes zarządu, Hotel Arłamów SA, wielki fan sportu, przede wszystkim piłki nożnej, zaangażowany zarówno w uprawianie wielu dyscyplin, jak i we współpracę ze sportowcami i związkami sportowymi. Świat biznesu i sportu łączą się dla niego na każdym kroku i z tej perspektywy mówił będzie o branży eventowej.

Turbo Kozak…

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl