Coraz więcej polskich turystów przyjeżdża do Hiszpanii

Coraz więcej Polaków wybiera za cel swoich wyjazdów turystycznych Hiszpanię. W roku 2023 padł rekord, gdyż 1 878 432 naszych rodaków wyjechało właśnie do tego kraju. Liczba ta stanowi 2,21 procent wszystkich turystów zagranicznych przyjeżdżających do Hiszpanii.
 
Z danych hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystycznego, opartych na Badaniach Ruchu Turystycznego na Granicach (Frontur) wynika, że w porównaniu do roku 2019 oznacza to wzrost o 37 procent. Był to rok bezpośrednio poprzedzający pandemię Covid-19 i również odnotowano wówczas historyczną liczbę przyjazdów naszych rodaków do Hiszpanii.
Wzrost przyjazdów polskich turystów o 21,1 procent odnotowano natomiast w porównaniu do roku 2022.
Ogółem w roku 2023 Hiszpania przyjęła 85 056 527 zagranicznych gości.
Całkowite wydatki polskich turystów w Hiszpanii w roku 2023 wyniosły 2,4 mld euro i stanowiły 2,22 procent całkowitych wydatków wszystkich turystów zagranicznych w tym kraju.
Średnie dzienne wydatki wzrosły do 166 euro, a średni wydatek turysty wyniósł 1284 euro, co oznacza wzrost o 4 procent w porównaniu do roku 2022.
W 2023 roku w kręgu zainteresowań polskich turystów w Hiszpanii były przede wszystkim wizyty w miastach (74 procent), korzystanie z plaży (72 procent), zakupy (65 procent) oraz odwiedzanie obszarów przyrodniczych (41 procent).
Perspektywy na rok 2024 są równie pozytywne dzięki otwarciu nowych połączeń i konsolidacji dotychczas istniejących. W bieżącym sezonie zimowym turyści mogą korzystać z bezpośrednich lotów komercyjnych z siedmiu miast polskich (Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia i Łodzi) do jedenastu miejsc docelowych w Hiszpanii (Madryt, Barcelona, Malaga, Alicante, Walencja, Sewilla, Gerona, Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa).

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl