Biznesowe rozmowy, ćwiczenia z uważności i networking z widokiem na Wisłę – czyli MP Fast Date® w MsMermaid

fot. Robert Szarapka, PHOTOholic.pl. Organizatorem MP Fast Date jest MeetingPlanner,pl
Na zdjęciu: fot. Robert Szarapka, PHOTOholic.pl. Organizatorem MP Fast Date jest MeetingPlanner,pl
Pierwszy w tym roku biznesowy MP Fast Date® zorganizowany przez MeetingPlanner.pl odbył się 28 lutego w MsMermaid w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział 46 oferentów oraz kilkudziesięciu planistów i przedstawicieli agencji eventowych.
 
Główną część wydarzenia stanowi 12 rund szybkich spotkań biznesowych oraz otwarta runda specjalna, podczas których meeting plannerzy i event managerowie poznawali nowe usługi, obiekty i destynacje. Uzupełnieniem częściu biznesowej, były warsztaty uczące uważności i elastyczności oraz wieczorny networking, co służyło nawiązywaniu relacji w nieco luźniejszej formie.
Była to już 36. edycja MF Fast Date, której formuła, składająca się z kilkunastu indywidualnych spotkań, już od wielu lat sprawdza się jako metoda nawiązywania kontaktów biznesowych.
 
 

Efektywne spotkania biznesowe
W ramach MP Fast Date zaplanowano trzy tury indywidualnych, 15-minutowych spotkań (w każdej turze były cztery spotkania) z oferentami z całej Polski, podczas których meeting plannerzy mogli zdobyć wiedzę na temat nowości rynkowych i inspiracji do przygotowywanych scenariuszy wydarzeń. Prezentowane były między innymi obiekty i ich możliwości eventowe.
– Jestem pierwszy raz na takim spotkaniu i jest to bardzo ciekawa formuła, dzięki której mogę zaprezentować możliwości naszego obiektu wielu osobom. Wszystkim się on podoba i wszyscy chcą do nas przyjechać. Mamy wiele możliwości zorganizowania spotkań zarówno w sali konferencyjnej, która pomieści 200 osób, jak i w plenerze – mówił Karol Zalewski z hotelu Natura Mazur.
Jednym z nowych uczestników wydarzenia był Andrzej Snadny, specjalista ds. sprzedaży i relacji z klientami Grupy MTP z Poznania. – Takie spotkania to dobry pomysł – mówił. – Podczas 15 minut można zarówno zaprezentować ofertę, jak i nawiązać relację z potencjalnym klientem.
– Jest to spotkanie nie tylko z klientami, ale także z osobami z branży, które można poznać – komentowały Beata Bronowicz i Anna Bykowska z Belvedere Catering by Design. Podobne wrażenia miały przedstawicielki firmy Wellme, które swoje usługi podczas MP Fast Date prezentowały po raz pierwszy, podkreślały przede wszystkim formułę spotkania umożliwiającą skuteczne nawiązanie kontaktów z agencjami eventowymi, do których chciały dotrzeć.
Wśród nowych oferentów byli także przedstawiciele Nobu Hotel, który otworzy w Warszawie 1 czerwca 2020. Potencjał eventowa powstającego obiektu prezentowały Ilona Brodowska i Oksana Iwańska, które w wydarzeniu również uczestniczyły po raz pierwszy i pozytywnie je oceniły. – Organizatorzy gwarantują 12 spotkań w programie i to nam się podoba, dzięki temu łatwiej nawiązać kontakty – mówiły.

Site inspection z widokiem na Wisłę
Uczestnicy MP Fast Date mieli okazję zwiedzić centrum konferencyjne MsMermaid, zlokalizowane w centrum stolicy, tuż obok Mostu Poniatowskiego i kilka metrów od brzegów Wisły. To położenie jest atutem obiektu, z którego okien można podziwiać widok na rzekę, most i PGE Narodowy.
Budynek jest jednym z ostatnich projektów, nad którymi pracował wybitny polski architekt profesor Stefan Kuryłowicz. Jego nowoczesna architektura nawiązuje do symbolu wody i fal. Dostępnych jest tutaj 14 sal konferencyjnych umożliwiających indywidualną aranżację konferencji, spotkań́, eventowe i szkoleń́. Przesuwny system ścian umożliwia osiągniecie przestrzeni eventowej o powierzchni ponad 2500 mkw. Piętro drugie obejmuje 1500 mkw. powierzchni eventowej i dzieli się na dwie części, jedna z nich ma 900 mkw.
– To jest miejsce, gdzie przeważnie odbywają się kolacje przy okrągłych stołach, koncerty, imprezy nocne, ale również konferencje – mówiła Magdalena Modzelewska-Kaczmarczyk, event director obiektu.
 
Ćwiczenie uważności i akceptacji oraz o galaktyce eventu
W programie MP Fast Date znalazły się także warsztaty „Jak być doVUdCĄ – czyli o wykorzystaniu improwizacji w firmach”, prowadzone przez Teatr Bez Klepki. W aktywność zostali zaangażowani wszyscy uczestnicy. Zadania polegały m.in. na łączeniu się w pary i opowiadaniu historii w taki sposób, aby każda z osób wypowiadała jeden wyraz, w wyniku takiej współpracy miała powstać spójna historia. Potem to samo zadanie wykonywały grupy po cztery osoby. Wnioski, do jakich doszli uczestnicy, świadczyły o tym, że lepiej było, gdy w zadaniu uczestniczyło więcej osób, gdyż było więcej czasu na zastanowienie i pojawiło się więcej nowych możliwości.
Kolejne zadanie, wykonywane w grupach trzyosobowych, polegało na tym, że jedna z osób określała kim jest i pokazywała to, a pozostali musieli, dostosowując się do tego określenia, wybrać odpowiednie role dla siebie. To samo zadanie potem wykonywane było przez większe grupy, a następnie przez wszystkich. Celem warsztatów było „ćwiczenie uważności”, nauka współpracy w zespole oraz wykazywania postawy akceptacji, która była konieczne w sytuacji, gdy uczestnicy musieli dostosować się do sytuacji tworzonych przez innych. Uczyły też akceptacji pomysłów innych oraz własnych.

Barbara Świderska przedstawiła organizowaną przez siebie konferencję edukacyjną Galaktyka Eventu, która planowana była na 26 i 27 marca 2020 w części konferencyjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach (wydarzenie zostało odwołane w planowanym terminem w związku z sytuacją związaną z koronawirusem).
– Konferencja nie będzie uczyć, ale będzie dawać pewną wiedzę o rynku i strategii, dawać narzędzia do nadawanie celów wydarzeniom i do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedzialności – mówiła Barbara Świderska. Uczestnicy spotkania mieli zająć się także siłą i odpornością psychiczną, pojęciem mindfulness, integracją, grywalizacją i improwizacją. Każdy z tematów miał zostać rozwinięty podczas zajęć warsztatowych.
 
Integracja, improwizacja i oprawa kulinarna
W wieczornej części MP Fast Date w programie znalazły się kolacja przygotowana przez Catering Aleje3, występ zespołu Zakare oraz improwizowany spektakl Teatru Bez Klepki.
Przedstawienie przygotowała grupa aktorów – improwizatorów, którzy spontanicznie tworzą na oczach widzów wymyśloną rzeczywistość, bez wcześniej przygotowanego scenariusza lub reżyserii. Do udziału w zabawie zostali zaproszeni widzowie, którzy zapisali na kartkach zdania, wykorzystywane później przez aktorów podczas występu.
Zakare specjalizuje się w wyjątkowej interpretacji polskiej muzyki, co zaprezentował podczas wieczoru.
Menu zaserwowane przez Catering Aleje3 podczas całego dnia wydarzenia nawiązywało do charakteru lokalizacji i zawierało ciekawe kompozycje dań w odsłonie wegetariańskiej i wegańskiej, ale także nowoczesne podejście do tradycyjnej kuchni.
Chętni mogli także wziąć udział w after party, które odbyło się w klubie Ogrody Wisła, i kontynuować tam rozmowy zainicjowane podczas całego dnia wydarzenia.

 
Partnerami wydarzenia byli oprócz MsMermaid także Catering Aleje3, firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze eventów, zawierającej wybór miejsca i menu, obsługę kelnerską, barmańską, wyposażenie i koordynację całości, wypożyczalnia mebli eventowych Rent Design, Technical Production Group - odpowiadała za technikę, nagłośnienie i oświetlenie, Outframe – firma zapewniająca oprawę wizualną wydarzeń, profesjonalna fotografia - PHOTOhholic.pl oraz Teatr Improwizowany Bez Klepki.
 
Meeting plannerzy spoza Warszawy zaproszeni zostali do udziału w MP Fast Date® w ramach pakietu hosted.
 
Swoje oferty podczas Fast Date® zaprezentowali:
Hotele: Accor, Arche Hotele, Bukovina Resort, Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, Focus Hotels, Four Points by Sheraton Warszawa Mokotów, Górskie Resorty, Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference, Hotel Mercure Kasprowy, Hotel Narvil, Hotel Natura Mazur Resort & Conference, IBB Hotel Collection, In Between Hotel by Vanilla Group, Indigo Hotel Warsaw, Lake Hill Resort 7 Spa, Narie Resort & Spa, Nobu Hotel Warsaw, Nosalowy Dwór Resort & Spa, Ossa Hotel, Radisson Hotel & Suites Gdańsk, Sheraton Grand Krąków, Varsovia Apartamenty.
Miejsca eventowe i centra konferencyjno-wystawiennicze: Centrum Praskie Koneser, Centrum Targowo Konferencyjne Expo Mazury, Digital Knowledge Village, Expo XXI Warszawa, Grupa MTP, ICE Kraków, MsMermaid Conference Center, Lubelskie Centrum Konferencyjne, Tauron Arena Kraków, Tropical Islands, Warszawski Dom Technika NOT.
Firmy cateringowe: Belvedere Catering by Design, Catering Aleje3
Dostawcy atrakcji eventowych: City Games, Improwizacja dla Biznesu - Teatr Improwizowany Bez Klepki, Just Edi Show, Runmageddon, Wellme.
Dostawcy techniki i multimediów: Outframe Visual Emotions Design, TPG AV, Ukoo
Dostawcy mebli: Rent Design
Dostawcy transportu: PLL LOT
Convention bureau: Lubelskie Convention Bureau
 
Uczestnicy o ostatniej edycji MP Fast Date®: Oferenci
 
Karol Maciąg, In Between Hotel, Panieńszczyzna koło Lublina
Spotkanie oceniam pozytywnie i warto w nim było uczestniczyć, wyjeżdżamy stąd bogatsi o zapytania i potencjalne realizacje, ale ważne jest także nie tylko nawiązanie kontaktu podczas rozmowy, ale późniejsze budowanie i podtrzymanie relacji z klientem. Warto wykorzystać potencjał zdobyty podczas tych spotkań. Na przykład dobrze jest podczas rozmowy z przedstawicielem agencji prosić o przekazanie informacji o naszej ofercie także innych pracownikom tej firmy, co później procentuje przy realizowanych przez nich eventach. 
 
Anna Fryc, ICE Kraków
Podoba mi się to, że program wydarzenia jest urozmaicony i zawiera wiele różnych elementów, a spotkania biznesowe są jedną  z jego części.  Formuła krótkich spotkań bardzo się sprawdza, a ich liczba jest optymalna. Bywałam na fast datach, podczas których spotkań było kilkadziesiąt dziennie, były wtedy zbyt krótkie i trudno było zaprezentować w pełni ofertę, nie było też czasu na rozmowę i pytania.
 
Uczestnicy o ostatniej edycji MP Fast Date®: Meeting plannerzy
 
Aleksandra, Kardyś, agencja Plan b z Rzeszowa
Od roku przyjeżdżamy na spotkania MP Fast Date i bardzo sobie chwalimy udział w tym przedsięwzięciu. Jesteśmy zadowoleni, gdyż dzięki uczestnictwie w nim nawiązaliśmy wiele kontaktów biznesowych, co zaprocentowało realizowanymi projektami. 
 
Radosław Krakowiak, dyrektor działu MICE w Biurze Podróży Impuls
To mój kolejny Fast Date. Pomysł od początku mi się podobał i oceniam go pozytywnie. W tym roku zauważyłem obecność kilku nowych obiektów i kilka ciekawych, zaskakujących usług, z którymi dotychczas się nie zetknąłem. Myślę, że formuła tej imprezy sprawdza się, dlatego od dłuższego już czasu uczestniczę w tym spotkaniu. 
 
Zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia:
  • 19 maja 2020, MP Speed Tasting, Warszawa, SEN
  • 23 czerwca 2020, MP Destinations Day, Warszawa, Koneser
  • 4 września 2020, MP Fast Date®, Vienna House Andel`s Łódź
  • 6 października 2020, MP Innovation Day, Warszawa, Koneser
  • 20 listopada 2020, MP Fast Date®, Gdańsk, Olivia Star
Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl