MP Fast Date® w biznesowym nadmorskim klimacie

Fot. Ewa Witak, Fotograficznie.pl. Meeting plannerzy tuż przed rozpoczęciem MP Fast Date® na sopockim molo
Na zdjęciu: Fot. Ewa Witak, Fotograficznie.pl. Meeting plannerzy tuż przed rozpoczęciem MP Fast Date® na sopockim molo

Przedstawiciele branży eventowej – organizatorzy spotkań oraz dostawcy usług spotkali się w Sopocie na 35. edycji wydarzenia z cyklu MP Fast Date® organizowanego przez MeetingPlanner.pl. Biznesowemu spotkaniu w sopockim Sheratonie towarzyszyła wizyta studyjna w wybranych obiektach w Trójmieście. 

Ostatnia edycja MP Fast Date® odbyła się w Sheraton Sopot Hotel. Istotą wydarzenia są indywidualne spotkania B2B pomiędzy planistami spotkań i podwykonawcami prezentującymi swoje oferty. Ważnymi elementami spotkań z tego cyklu są także networking, edukacja, wymiana doświadczeń i nawiązywanie relacji, do czego podczas spotkania było wiele okazji.
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele agencji eventowych, biur podróży specjalizujących się w turystyce biznesowej, firm organizujących konferencje, kongresy i szkolenia, a także planistów spotkań pracujących w korporacjach.

Wśród 25 firm, które oferowały swoje usługi planistom spotkań, znalazły się zarówno obiekty eventowe, przedstawiciele hoteli, jak i różnorodnych firm oferujących usługi oraz atrakcje przydatne przy organizacji eventów.
Główną część wydarzenia stanowiło 12 zaplanowanych indywidualnych biznesowych randek, oraz spotkania w rundzie otwartej, podczas której uczestnicy mogli samodzielnie wybierać partnerów do rozmów.
Przedstawiciele Gdańsk Convention Bureau podczas MP Fast Date® zaprezentowali Gdański System Konferencyjny – czyli platformę wspierającą organizatorów konferencji, dzięki aplikacji Gdansk Conference App.
Meeting plannerzy poznali także ofertę Sheraton Sopot Hotel, zwiedzając obiekt, sprawdzili jego zaplecze konferencyjno-eventowe z salą Baltic Panorama z widokiem na morze, część spa, restauracje i pokoje. Zespół Sheraton Sopot Hotel przywitał meeting plannerów już na peronie kolejowym, a następnie zaprosił – co było niespodzianką – na powitalną gorącą herbatę i przekąski na sopockim molo.


Relacja z MP Fast Date® przygotowana przez Sheraton Sopot Hotel

 

Networkingową całość MP Fast Date® dopełnił wieczór integracyjny w Medusa Bar Sopot.
Uczestnicy spotkania doceniali szczególnie możliwość poznania wielu osób z branży, które jednego dnia spotkały się w jednym miejscu. Dla organizatorów eventów rozmowy z przedstawicielami firm były inspiracją do skorzystania z nowych rozwiązań, oferowanych przez firmy z branży. Te natomiast miały niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swojej oferty planistom z całego kraju. Wśród 35 meeting plannerów byli event managerowie m.in. z Katowic, Poznania, Łodzi, Wrocławia czy Rzeszowa, i, oczywiście, Warszawy.
Sopocki MP Fast Date® był połączony z fam tripem. Drugiego dnia wydarzenia meeting plannerzy sprawdzili potencjał eventowy nowo otwartych przestrzeni Olivii Satr Top, gdzie zjedli lunch w restauracji Treinta y tres, oraz Holiday Inn Gdańsk City Centre.  

Zobacz fotorelacje:


Uczestnicy o ostatniej edycji MP Fast Date®: Meeting plannerzy

Monika Bańka, event & marketing coordinator, Tupperware Polska: To ogromna wartość dla eventowców
Możliwość spotkania w jednym miejscu podczas MP Fast Date® oferentów, usługodawców, kontrahentów oraz przedstawicieli convention bureau to ogromna wartość dodana dla eventowców oraz osób, które chcą mieć rozległą wiedzę odnośnie lokalizacji, miejsca, atrakcji i dodatkowych możliwości spełniających ich potrzeby na organizację wyjątkowych wydarzeń.
Zaletą takiej formuły spotkań jest przede wszystkim możliwość rozmowy face to face, dopytania o konkretne szczegóły pod kątem swoich oczekiwań, zadania bezpośrednio pytań o plusy i minusy dotyczące np. obiektu, który nas potencjalnie interesuje. Bardzo cenne było również zapoznanie się z ofertą nowych miejsc, jakim podczas ostatniego wyjazdu na MP Fast Date był budynek Olivia Star w Gdańsku a przede wszystkim odwiedzenie tego miejsca fizycznie. Ogólnie Trójmiasto daje multum możliwości na kreację nietuzinkowych wydarzeń. Jako pozytywny aspekt udziału w warsztatach MP Fast Date postrzegam również możliwość networkingu i sharing best practices z innymi meeting plannerami oraz przedstawicielami agencji.

Katarzyna Kamyszer-Jabłońska, owner & travel chef, Poland a la carte: Wymiana doświadczeń i inspiracje
MP Fast Date® w Hotelu Sheraton Sopot to świetnie zorganizowane wydarzenie! W ciągu dwóch dni poznałam wielu ciekawych ludzi z branży, z którymi wymieniłam się doświadczeniem oraz zobaczyłam miejsca interesujące pod kątem organizacji eventów. Trójmiasto za każdym razem zaskakuje, tak było i tym razem. Podczas MP Fast Date zdobyłam wiele cennych informacji, zarówno podczas 15-minutowych spotkań z oferentami, jak i podczas wizyt studyjnych. Wszystko zostało zorganizowane niezwykle profesjonalnie i zainspirowało mnie do dalszej pracy nad trójmiejskim produktem
 
Agnieszka Lipińska, event project manager, Millenium Events: Dobra formuła do budowania relacji
MP Fast Date® w Sopocie – bardzo ciekawy i pełen niespodzianek. Przywitanie na dworcu, fajny pomysł który można wykorzystać w naszej pracy, np. witając klientów firmy, dla której robimy event. Pomysł pracowników Sheratona na takie powitanie – niesamowite, zaskakujące, myślę że każdy z nas poczuł się wyjątkowo. Do tego „małe conieco” na Sopockim Molo podbiło tylko nasze serca .
Jeśli chodzi o formę spotkań, to jest ona dla mnie jak najbardziej ciekawa. Forma spotkań bezpośrednich jest efektywna, ponieważ daje mi możliwości zapamiętania jak największej liczby informacji, jak również nawiązania relacji osobistych, co bardzo pomaga w pracy event managera.
MP Fast Date® to dobra formuła do budowania relacji. Nie tylko pomiędzy wystawcami, a odbiorcami usług, ale również miedzy poszczególnymi firmami, agencjami ,które biorą w nim udział. To ciekawy sposób na poznanie, jak pracuje się i jakie są potrzeby klientów z różnych rejonów Polski, z jakimi trudnościami się spotykamy na co dzień i jak je rozwiązywać. Ważne, żeby nawiązując relacje w takiej przyjaznej atmosferze wiedzieć, że można współpracować ze sobą, polecać się, a nie tylko konkurować.
Potencjał odwiedzonych miejsc w Trójmieście jest ogromny, od kameralnych lokali po ogromne przedsięwzięcie na 34. piętrze Olivii Star.
Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla swojego klienta w bardzo atrakcyjnych cenach, porównując np. z Warszawą. Warto przedstawić takie propozycje klientowi i zaoferować odwiedzane i przedstawiane nam miejsca. Duży potencjał, który warto wykorzystać szczególnie poza sezonem turystycznym, ponieważ to „miejscówka” piękna cały rok.

Aleksandra Zbrzeźniak, account manager, UTE Group: Angażujące, ciekawe i energetyczne
Gdy emocje już opadną… Minęło już kilka tygodni od bardzo owocnego spotkania MP Fast Date w Sopocie. Dla mnie było to nowe doświadczenie formuły spotkań „speed dating”. Niezwykle ciekawe, angażujące oraz energetyczne. Bardzo dziękuję organizatorom za możliwość udziału i poznania wielu nowych ludzi oraz miejsc z dużym potencjałem eventowym. Podsumowując w kilku słowach było: merytorycznie, sympatycznie, rześko i zdecydowanie zbyt fast;) – polecam!

Agnieszka Zientek, marketing & communications specialist, Atos Polska: Świeże spojrzenie na region
Wyjazd studyjny pozwala dowiedzieć się, co nowego na rynku lokalnym oraz bezpośrednio pozyskać nowe kontakty.
To świetna okazja do poszerzenia wiedzy i zaktualizowania „baz danych” w głowie. Wyjazdy organizowane przez Meeting Planner dają możliwość zobaczenia miejsc w „realu”, a nie tylko na płaskim ekranie (który jak wiadomo potrafi być bardzo wyretuszowany). Internet znacznie ułatwia nam pracę, ale nigdy nie zastąpi spotkań F2F. MP Fast Date® Sopot dał mi możliwość świeżego spojrzenia na region i upewnił mnie w przekonaniu, że jest w nim ogromny potencjał.


Uczestnicy o ostatniej edycji MP Fast Date®: Oferenci

Bartłomiej Barski, menedżer Pionu Operacyjnego & Convention Bureau, Gdańska Organizacja Turystyczna / Gdansk Convention Bureau: Cieszymy się, że MP Fast Date® zawitał do Trójmiasta
Przede wszystkim bardzo cieszymy się z faktu, że MP Fast Date® zawitał do Trójmiasta, a Gdansk Convention Bureau mogło być partnerem tego wydarzenia. Regularnie bierzemy udział w wydarzeniach w kraju i za granicą, które umożliwiają 15-minutowe spotkania z klientami. To świetna okazja, by się poznać osobiście, wysłuchać oczekiwań klienta i po krótce zaprezentować swoją ofertę. Mamy świadomość, że to tylko pierwszy krok do ewentualnego „pozyskania” klienta, ale jest on niezwykle ważny. Dlatego bardzo cenimy sobie eventy takie jak MP Fast Date® i z przyjemnością będziemy w nich uczestniczyć także w 2020 roku.

Gabriela Mohri, Tropical Islands: Doskonała frekwencja i wysoki poziom organizacji
Bardzo chętnie uczestniczę na MP Fast Date® i odbieram bardzo pozytywnie to wydarzenie. Doskonała frekwencja oraz zainteresowanie ofertą Tropical Islands było bardzo zadowalające Organizacja spotkania jest na wysokim poziomie.
Jest to doskonała okazja na rozmowy biznesowe z nowymi partnerami oraz ze stałymi klientami lub tymi, którzy jeszcze się nie zdecydowali;)
Taka struktura wydarzenia pozwala na spotkania z wieloma potencjalnymi kontrahentami w jeden dzień i zbudować pierwsze relacje. 

Krzysztof Śmiech, sales manager, Puro Gdańsk Old Town: Profesjonalnie pod każdym względem
Impreza zorganizowana bardzo profesjonalnie pod każdym względem. Klarowny system ustawienia spotkań, wszystko przebiegło według agendy. Każdy z dostawców usług miał wystarczająco dużo miejsca, aby w spokoju prowadzić spotkania. Przerwy kawowe, lunch na najwyższym poziomie.
Zawsze byłem i będę zwolennikiem osobistych relacji, dlatego tego typu spotkania są bardzo istotne. Oczywiście nie każde spotkanie było tak samo interesujące. Część agencji, biur ma większy potencjał dla naszych hoteli, a część jeszcze z nami nie współpracowała, albo z uwagi na charakter organizowanych wydarzeń współpracować nie będzie.
Część z firm, z którymi się spotkałem, dopiero zaczyna przygodę z północną Polską, a część już aktywnie z nami współpracuje. Podsumowując tego typu spotkania mają swoją wartość i zdecydowanie warto brać w nich udział.

MP Fast Date® w Sheraton Sopot Hotel i fam trip w Trójmieście odbyły się w dniach 29 – 30 listopada 2019 r.
 

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl