Olsztyn: woda, lasy, historia i oferta dla MICE

Meeting plannerzy w Olsztynie - regaty na jeziorze Ukiel. fot. Aleksandra Kossowska, Fotystory.pl
Na zdjęciu: Meeting plannerzy w Olsztynie - regaty na jeziorze Ukiel. fot. Aleksandra Kossowska, Fotystory.pl

MP MICE Tour®: Kierunek Olsztyn pokazał możliwości, jakie miasto oferuje organizatorom wydarzeń. Programy realizowane w tym mieście mogą być przede wszystkim budowane w oparciu o naturę, lokalne smaki i historię. Cały czas rozwija się tu infrastruktura.

Olsztyn – miasto, które jest definiowane przez hasło „O!gród z natury” – oferuje atrakcje turystyczne i możliwość organizacji wydarzeń przez cztery pory roku. Stolica Warmii i Mazur przyciąga unikatami natury – kilkunastoma jeziorami w granicach miasta i Lasem Miejskim – największym miejskim parkiem Europy. Ponad 20 proc. Olsztyna jest zielona – parki i zieleńce to ponad 200 ha, lasy niemal 1500 ha. W granicach miasta leży 11 jezior, jest to ponad 700 ha niebieskiego Olsztyna. Co ciekawe Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – silny ośrodek naukowo-badawczy – szczyci się najlepszą w kraju ochroną środowiska.

W granicach Olsztyna leży 11 jezior

O potencjale miasta do organizacji różnorodnych wydarzeń wynikającej z jego oferty turystycznej, biznesowej i naukowej przekonali się meeting plannerzy, którzy wzięli udział w wyjeździe studyjnym z cyklu MP MICE Tour®. Wizyta została przygotowana przez MeetingPlanner.pl na zaproszenie Biura Promocji Turystyki Urzędu Miasta Olsztyn. Program został opracowany w taki sposób, aby jego elementy były zarówno inspiracją, jak i mogły być w całości wykorzystane w budowaniu scenariuszy wydarzeń.  


Meeting plannerzy nad jeziorem Ukiel

Meeting plannerzy sprawdzili możliwości pod kątem MICE trzech olsztyńskich hoteli: Kopernik, HP Park oraz Hampton by Hilton. Położony w samym sercu miasta Hotel Kopernik gościł uczestników wizyty przez cały czas trwania wydarzenia. Obiekt po modernizacji stanowi nowoczesne centrum szkoleniowo-konferencyjne, które oferuje m.in. sześć sal (największa z nich 150 mkw., 150 miejsc w ustawieniu teatralnym) oraz 176 miejsc noclegowych.


Hotel Kopernik Olsztyn

Oficjalne rozpoczęcie wizyty studyjnej miało miejsce w HP Park Olsztyn – tu powitał uczestników MP MICE Tour® prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, pełniący tę funkcję od 2009 roku, lokalny patriota, wielki fan miasta, promujący jego potencjał w turystyce wypoczynkowej i biznesowej.


Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas otwarcia MP MICE Tour® w HP Park Olsztyn

– Turystyka jest naturalnym potencjałem gospodarczym Olsztyna i od kilku lat staramy się intensywnie ten potencjał wykorzystywać. W tym sensie każda forma turystyki jest dla nas atrakcyjna, i ta indywidualna, i ta biznesowa. Za tą ostatnią przemawia dodatkowo fakt, że bardzo dobrze przekłada się na promocję gospodarczą i zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Nasze inwestycje w tę dziedzinę już przynoszą konkretne korzyści i widać zainteresowanie inwestorów budową nowych obiektów, a także lokowaniem działalności gospodarczej w Olsztynie – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Możliwości turystyczne i eventowe miasta oraz jego najnowszą inwestycję – moderniazację Hali Urania przedstawił Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna


Prezentacja miasta i jego potencjału w turystyce biznesowej

Wspomniany HP Park to obiekt, który dobrze sprawdzi się np. na konferencja (może wziąć w niej udział 350 osób, obiekt oferuje pięć sal) połączona z integracją – w obiekcie jest dużo dziennego światła, jest otoczony zielenią i posiada duży taras. Oferuje 99 pokojów. Podczas serwowanego w hotelowej restauracji obiadu goście MP MICE Tour® szczególnie docenili dania przygotowane dla wegetarian i wegan.


Hotel HP Park Olsztyn

Trzecim obiektem hotelowym na trasie wizyty studyjnej był Hampton by Hilton Olsztyn – piąty obiekt tej marki na świecie w zupełnie nowym designie. Obiekt oferuje 105 pokojów oraz salę, w której można zorganizować bankiet dla stu gości lub konferencję dla 40 uczestników w teatralnym ustawieniu.


Hampton by Hilton Olsztyn

Podczas warsztatów biznesowych, które odbyły się w nowo powstałej w Olsztynie Kuźni Społecznej, uczestnicy wizyty poznali oferty także innych obiektów i usług zlokalizowanych w mieście, oprócz trzech wspomnianych hoteli były to: Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel, Omega Hotel, Hotel Warmiński oraz Inny Świat – Kulinarnie inaczej. Hotelowa i konferencyjna oferta miasta cały czas się rozwija – powstają nowe obiekty, część przechodzi modernizację. Obecnie w Olsztynie funkcjonuje 13 hoteli, ale samorząd miasta poszukuje inwestorów w dziedzinie turystyki, w tym budowy całorocznych wysokokategoryzowanych hoteli.


Warsztaty biznesowe z udziałem przedstawicieli lokalnej branży MICE w Kuźni Społecznej

– Sądząc po zainteresowaniu gruntami pod obiekty hotelowe uważam, że niebawem czeka nas wysyp tego typu inwestycji. Co ważne, inwestycje wejdą też na kolejne części nabrzeża jeziora Ukiel, poprawiając jego atrakcyjność i tworząc kolejne miejsca wypoczynku. Z informacji, jakie do mnie dotarły, w Olsztynie powstanie też kolejny hotel grupy Hilton. Rozpoczęliśmy także modernizację hali widowiskowo-sportowej „Urania”. Będzie to bardzo nowoczesny obiekt, który pozwoli na uatrakcyjnienie oferty sportowej, rekreacyjnej, targowo-wystawienniczej i kulturalnej – zaznacza prezydent Grzymowicz. Remont zbudowanej 40 lat temu Uranii rozpoczął się się 1 lipca 2021 r., ma potrwać 20 miesięcy i kosztować blisko 195 mln zł, z czego około 130 mln zł pokryje dofinansowanie UE.


Kuźnia Społeczna

Jednym z najnowszych miejsc na mapie Olsztyna jest wspomniana już Kuźnia Społeczna. Miejsce powstało z myślą o rozwoju osób pełnych pasji i ciekawych pomysłów. Jak podkreślają jego twórcy, jest to przestrzeń, która uruchamia wyobraźnię, pobudza kreatywność, a także łączy biznes z potrzebami społecznymi. Inwestycja powstała w historycznym miejscu Olsztyna, w XIX-wiecznym budynku, gdzie znajdowały się koszary wojskowe. Projekt realizowany jest w ramach działalności Banku Żywności w Olsztynie, a także z funduszy europejskich. Uczestnicy MP MICE Tour® wspólnie z przedstawicielami lokalnej branży wzięli udział w warsztatach kulinarnych i zjedli własnoręcznie przygotowaną kolację. Co warte podkreślenia zarówno klimat miejsca, jak i sposób poprowadzenia warsztatów spowodowały ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników kulinarnej integracji.


Warsztaty kulinarne w Kuźni Społecznej

Obowiązkowym punktem programu wizyt w Olsztynie jest integracja na wodzie. Regaty na Omegach, choć ze względu na czas w wersji mini, zostały zorganizowane na jeziorze Ukiel przez Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel. Choć regaty to niejedyna opcja.
– Olsztyn jest miastem wody, lasów i bogatej historii. Dlatego wszelkie atrakcje wiążą się najczęściej z tymi zasobami. Sądzę, że ciekawą formą spędzenia czasu jest spływ kajakowy Łyną, dostępny na całej długości jej przebiegu przez miasto. A w części leśnej, będącej też częścią Olsztyna, to rzeka niemal górska. Atrakcyjne może być też spędzanie czasu na żaglówkach. Przypomnę tylko, że nasz ośrodek żeglarski jest całoroczny, więc zimą można spróbować sił w żeglarstwie lodowym – podkreśla Piotr Grzymowicz.


Mini regaty na jeziorze Ukiel

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel (powstałe w 2015 r.) oferuje organizatorom wydarzeń wiele atrakcji sportowych i przestrzenie do organizacji spotkań, zarówno outdoorowych, jak i pod dachem. Ośrodek stanowi według prezydenta Olsztyna swego rodzaju powrót miasta nad jezioro i należy do ulubionych miejsc Piotra Grzymowicza. – Jednym z największych wyzwań inwestycyjnych w okresie mojej prezydentury był „powrót” Olsztyna nad jeziora i budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Dlatego jest to moje – i nie tylko moje – ulubione miejsce. Moje serce skradła także Łynostrada – mieszkam niedaleko tego ciągu rowerowo-spacerowego, więc widzę, jak jest codziennie wykorzystywany i że to był strzał w dziesiątkę.


Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel

Ostatnim punktem MP MICE Tour®, podkreślającym związek miasta z Mikołajem Kopernikiem, była wizyta w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Planetarium jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie Kopernikowi, który spędził kilka lat w Olsztynie, pełniąc funkcje administratora okolicznych dóbr Kapituły Warmińskiej. W tym miejscu każdy w krótkim czasie i niezależnie od pogody może zapoznać się z rozgwieżdżonym niebem, obiektami i zjawiskami astronomicznymi (w pokazach jednocześnie może uczestniczyć 160 widzów).


Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

W hallu Planetarium prezentowane są czasowe wystawy plastyczne o tematyce nawiązującej do astronomii i przyrody. I choć w Planetarium planowany jest remont, to robi ono ogromne wrażenie.

Wizyta studyjna organizowana w partnerstwie Urzędu Miasta Olsztyna i MeetingPlanner.pl odbędzie się w dniach 17 – 18 września.

ZOBACZ FOTORELACJE
MP MICE Tour®: Olsztyn – zwiedzanie obiektów >>> 
MP MICE Tour®: Olsztyn – Planetarium i CSR Ukiel >>>    
MP MICE Tour®: Olsztyn – Otwarcie wydarzenia w HP Park >>>
MP MICE Tour®: Olsztyn – warsztaty biznesowe >>>
MP MICE Tour®: Olsztyn – warsztaty kulinarne >>>
MP MICE Tour®: Olsztyn – Regaty >>>
Zdjęcia: Aleksandra Kossowska, Fotystory.pl

Zobacz Hotel Kopernik Olsztyn w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>
Zobacz Kuźnię Społeczną w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>
Zobacz Hampton by Hilton Olsztyn w Wyszukiwarce Obiektów MeetingPlanner.pl >>>

Zaloguj się
Dodaj swój obiekt
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Wspierają nas
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt