Spacerkiem po Warszawie: kawa i inspiracje

Spacer z Warsaw Coffee Tour. fot. Marcin Faliński
Na zdjęciu: Spacer z Warsaw Coffee Tour. fot. Marcin Faliński

– MP MICE Tour® to platforma do networkingu biznesowego z właściwymi, kompetentnymi i zaangażowanymi osobami – podsumowuje MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie Anna Jędrocha, prezes zarządu Symposium Cracoviense. Wizyta studyjna dla meeting plannerów została zorganizowana z inicjatywy Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow we współpracy z MeetingPlanner.pl.

Na spacer po Warszawie, czyli wizytę z cyklu MP MICE Tour®, zaprosił meeting plannerów Hotel Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow.
Dlaczego? Otwarty w czerwcu 2020, usytuowany w cichym zakątku biznesowej części Mokotowa hotel stanowi bardzo dobrą bazę noclegową do organizacji eventów czy incentive travel. Dotarcie do wybranych punktów programu wizyty stujenej zajmowało grupie od około kwadransa do kilku minut jazdy autokarem, a przejazd z lotniska im. Fryderyka Chopina do hotelu trwa między siedem a dziesięć minut. W ofercie obiektu jest 167 klimatyzowanych pokojów na siedmiu piętrach i – co potwierdzili uczestnicy wizyty – wygodne łóżka. Pokoje wyposażone są m.in. w sejfy mieszczące laptopy, Wi-Fi, klimatyzację, żelazko z deską do prasowania, 43-calowy telewizor LED z opcją streamingu, zestaw do parzenia kawy. W „Express Bar & Café” całodobowo serwowane są lekkie dania i napoje, zaś rano śniadanie w formie bufetu dostępne dla wszystkich gości hotelu gratis. Do dyspozycji organizatorów wydarzeń są dwie kameralne sale z pełnym wyposażeniem konferencyjnym. W lobby połączonym z barem jest dużo wygodnej przestrzeni co-workingowej.

Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow

MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie zrealizowany we współpracy Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow we współpracy z MeetingPlanner.pl miał z jednej pokazać Warszawę z nieco innej perspwktywy, z drugiej być dobrą okazją do, by przedstawiciele różnych sektorów branży mogli odnowić kontakty i podzielić się swoimi doświadczeniami. – To było niesamowite spotkanie, obfitujące w mnóstwo atrakcji, ciekawych miejsc i inspirujących spotkań – wszystkie te spotkania niosły za sobą bogate w wymianę doświadczeń, niezwykle miłe konwersacje. Na szczęście przekaz z tych wszystkich rozmów był podobny i bardzo pozytywny, że wracamy do wcześniejszych aktywności, że ciągle się rozwijamy i szukamy nowych pomysłów na aktywizację naszych klientów. I to było jednym z bardzo cennych elementów wynikających z naszego spotkania, że wymieniliśmy nasze doświadczenia, podzieliliśmy się pomysłami i wyjechaliśmy pełni energii do tworzenia nowych kreacji. Nieocenioną korzyścią, której doświadczyliśmy, była możliwość poznania nowych obiektów z ich wszechstronnymi możliwościami, albo odkrycia znanych z innej działalności miejsc, tym razem pod względem organizacji eventów – podsumowuje Bożena Kasperska-Paczek z Działu Rozwoju Produktu i Marketingu, EthosEnergy Poland.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Wizytę studyjną rozpoczęło powitanie w Hotel Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow, by po kilku minutach jazdy przenieść się na Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Tam podczas krótkiego spaceru po zielonym terenie Toru uczestnicy usłyszeli o możliwościach organizacji różnorodnych spotkań – pod dachem jednej z dwóch trybun lub na zewnątrz – zarówno pod gołym niebem, jak w ustawionym na dużym terenie namiocie. Finałem tej wizyty była integracyjna kolacja zaserwowana przez Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow i Catering Group na ostatnim piętrze Trybuny Honorowej. Trybuna znana meeting plannerom choćby z realizacji gali finałowej szóstej edycji konkursu MP Power Awards® (organizowanego przez MeetingPlanner.pl) teraz zaprezentowana została w zupełnie innej, kameralnej aranżacji.


Spacer z Warsaw Coffee Tour: Coffeedesk, mural „Warszawa żydowska”, Hala Gwardii, Synagoga Nożyków

Drugi dzień spaceru po stolicy rozpoczęło spotkanie z Warsaw Coffee Tour. Spacer według scenariusza Tomasza Obińskiego, założyciela Warsaw Coffee Tour, wystartował na Placu Grzybowskim (dotarcie do tego miejsca z Hotel Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow w piątkowy poranek zajęło grupie niecały kwadrans). Połączył dwa światy – historię miejsc związanych z losami przede wszystkim żydowskich, ale i polskich mieszkańców stolicy oraz smakami, jakie oferują powstałe w tej części miasta kawiarnie i odzyskujące dawną świetność markety. Na trasie pomiędzy Placem Grzybowski a Placem Bankowym znalazły się wystawa zdjęć, historia ulicy Próżnej, mural „Warszawa żydowska” zaprojektowany przez Tytusa Brzozowskiego na ścianie kamienicy przy Próżnej, Synagoga im. Zalmana i Rywki Nożyków oraz znajdujący się tuż obok na ścianie budynku Gminy Wyznaniowej Żydowskiej mural poświęcony wierszowi „Lokomotywa” Juliana Tuwima, Mazowiecki Instytut Kultury i Hala Gwardii. Na Próżnej po numerem siedem, w kamienicy w której mieściły się m.in. restauracja, salon mód czy skład strusich piór, w ubiegłym roku otwarto drugi w Warszawie showroom – kawiarnię Coffeedesk. W tym miejscu można zmienić podejście do sposobu przygotowywania i picia kawy, a uczestnicy MP MICE Tour® wyposażeni w zwrotne kubki na wynos Take!Cup wyruszyli na spacer z kawą z ziaren z Brazylii lub Etiopii.


Spacer z Warsaw Coffee Tour: finał na Placu Bankowym

Kolejnym punktem programu była wizyta w Sheraton Grand Warsaw połączona z lunchem w mieszczącej się w hotelu restauracji inAzia. Gości powitał szef kuchni Marcin Sasin, który tego dnia zaserwował na przystawkę ośmiornicę w sosie z zielonego chilli, wołowinę pieczoną z trawą cytrynową (lub w wersji wege tofu) podaną z bok choiem imbirowym i ryżem jaśminowym jako danie główne, a na deser mus z białej czekolady z marakują i galaretką z mango. Restauracja serwująca oryginalne azjatyckie smaki kieruje swoją ofertę zarówno do gości indywidualnych, jak i do organizatorów spotkań służbowych. Menu składa się głównie z owoców morza i mięs, przygotowanych na specjalnym japońskim grillu Robata.


Sheraton Grand Warsaw: restauracja inAzia

W ofercie Sheraton Grand Warsaw dla organizatorów wydarzeń oprócz inAzia znajdują się restauracje – śródziemnomorska Cucina Mia i międzynarodowa Active, 16 sal konferencyjnych z salą balową, w której można zorganizować zasiadany bankiet dla 350 gości, 350 pokojów (700 miejsc noclegowych) i obsługa cateringowa.


Stadion Legii Warszawa

Z Sheratona meeting plannerzy spacerem przez Park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego i ulice Powiśla dotarli na Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego. Tu, spacerując z przewodnikiem po całym obiekcie, poznali wszystkie jego zakamarki i możliwości eventowe. Stadion Legii oferuje m.in. Strefę Biznes (pojemność 2250 osób), w tym 42 wipowskie loże, 150 miejsc w strefie Gold i 1500 miejsc w strefach Silver. Spotkanie można także zorganizować w dwupoziomowym przeszklonym Sky Boksie z panoramicznym widokiem na cały stadion, a pikniki i eventy sportowe na boiskach bocznych. Choć potencjał marketingowo-biznesowej współpracy z Legią Warszawa wykracza poza przestrzenie zlokalizowane w kultowej arenie przy Łazienkowskiej 3. Ponad to Legia oferuje organizatorom również nowy obiekt – ośrodek szkoleniowy klubu – powstały w Książenice pod Grodziskiem Mazowieckim (ok. 30 min. jazdy c centrum Warszawy). Legia Training Center to m.in. osiem boisk piłkarskich, hala sportowa, boisko przykryte halą pneumatyczną, siedem sal konferencyjnych (dla 200 osób) i pełne zaplecze cateringowe.


Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Tematyczny spacer dla dorosłych pt. Historia i symbolika pałacowych wnętrz w Wilanowie był ostatnim punktem wizyty pod hasłem „Spacerkiem po Warszawie”. Odkrywanie wnętrz barkowej królewskiej rezydencji w pałacu zamkniętym już dla innych zwiedzających zrobiło na meeting plannerach ogromne wrażenie. Tematyczny spacer może być częścią organizowanego w Wilanowie wydarzenia, ale muzeum oferuje także przestrzenie, w których można zorganizować niezależne spotkanie jak np. Ogród różany (eventy plenerowe do 300 osób), taras górny należący do ogrodu barokowego – najstarszej części wilanowskiego parku (spotkania do 500 osób), teren położony w Parku angielskim (spotkanie od 400 osób) czy Oranżerię (w której można organizować bal dla 300 osób czy konferencję dla 500).
Wizytę studyjną zakończyła kolacja piknikowa w letnim ogródku Hotelu Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow.


Holiday Inn Express Warsaw – Mokotow

– MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie był genialną inicjatywą, która poszerzyła moją wiedzę o warszawskich atrakcjach i obiektach eventowych. Szczególne wrażenie wywarły na mnie klimatyczne przestrzenie Toru na Służewcu, które mają ogromny potencjał do organizacji nietypowych wydarzeń firmowych. Ofertę gastronomiczną hula events z pewnością uzupełni, degustowany w trakcie touru, catering przygotowany przez Catering Group, która zaserwowała popisowe dania w postaci mono porcji, dzięki czemu mieliśmy okazje spróbować ferii smaków i tekstur – podsumowuje Anna Leszczyńska, managing partner / chief creative oficer, hula events.

– Choć od wielu lat śledzę nowe inicjatywy i otwarcia obiektów branży spotkań, to w MP MICE Tour® uczestniczyłam po raz pierwszy i to był „strzał w dziesiątkę”. Niby wszyscy znamy Warszawę, wielokrotnie ją odwiedzaliśmy zarówno służbowo, jak i prywatnie. Ale MP MICE Tour® to coś więcej, to platforma do networkingu biznesowego z właściwymi, kompetentnymi i zaangażowanymi osobami. Jestem pod wrażeniem koncepcji zwiedzania miasta i jego wykonania przez Tomka z Warsaw Coffee Tour  i miejsc, które nam pokazał. Bardzo inspirująca była wizyta i prezentacja Toru Wyścigów Konnych „Służewiec”, wielokrotnie uczestniczyłam w eventach tutaj organizowanych, ale potencjał tego miejsca jest jeszcze niewykorzystany w całości. Jak i wreszcie Muzeum Pałacu w Wilanowie, ostatni punkt programu, miejsce dostojne, ale otwarte na eventy i  ich organizatorów – podsumowuje – Anna Jędrocha, prezes zarządu Symposium Cracoviense.

MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie odbył się w dniach 9 – 11 września 2021.

ZOBACZ FOTORELACJE
MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie 1 >>>
MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie 2 >>>
MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie 3 >>>
MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie 4 >>>
MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie 5 >>>
MP MICE Tour®: Spacerkiem po Warszawie 6 >>>
Zdjęcia: Marcin Faliński

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl