Katowice nowoczesne, tradycyjne, stylowe i zielone

W wyjeździe studyjnym MP MICE Tour®: Dwa oblicza Katowic wzięli udział organizatorzy wydarzeń z całej Polski. Fot. Przemysław Blechman
Na zdjęciu: W wyjeździe studyjnym MP MICE Tour®: Dwa oblicza Katowic wzięli udział organizatorzy wydarzeń z całej Polski. Fot. Przemysław Blechman

Program MP MICE Tour®: Dwa oblicza Katowic zaprezentował meeting plannerom zarówno eventową infrastrukturę stolicy Górnego Śląska, jak i inspiracje do organizacji w mieście różnorodnych wydarzeń.

MeetingPlanner.pl i Katowice Convention Bureau po raz trzeci zaprosili organizatorów wydarzeń do udziału wyjeździe studyjnym z cyklu MP MICE Tour®. Układając program tej wizyty organizatorzy postawili na różnorodność: nowo otwarte obiekty i znane eventowe punkty stolicy Górnego Śląska, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne.


Trzecia edycja katowickiego MP MICE Tour® na zaproszenie Miasta Katowice

– Wyjazd studyjny do Katowic i sposób pokazania tego miasta był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Mnogość i różnorodność odwiedzonych miejsc pozwoliła mi spojrzeć na stolicę Górnego Śląska z zupełnie innej perspektywy. Od wielu lat Katowice przechodzą swoistą metamorfozę. Kiedyś kojarzone były wyłącznie z przemysłem ciężkim, kopalniami, dziś, przeistaczają się w centrum biznesowo-konferencyjne, nie zapominając przy tym o swoim dawnym charakterze, co więcej, czyniąc z niego dodatkowy atut – mówi Magdalena Jajkowska, starszy specjalista, Dział Agent Experience, Prudential Polska.

– Katowice wypiękniały, zmieniły się, rozkwitły i to było widać na każdym kroku. Nowoczesna baza hotelowa, wiele atrakcji do zaoferowania zarówno dla grup biznesowych, osób prywatnych i turystów zagranicznych. Jest czym się pochwalić, historia w doskonały sposób połączona z nowoczesnością. Katowice to nie tylko miasto mające drugie oblicze, ale miasto z trzecim obliczem, którym są ludzie za tym stojący z wiedzą, pasją i energią do działania, gościnni, profesjonaliści, lubiący to, co robią – podkreśla Jolanta Szymańska, partner w Media Connect.

W ten nowy i zielony obraz Katowic wpisują się odwiedzone przez meeting plannerów hotele. Uczestników wyjazdu gościł nowo otwarty Mercure Katowice Centrum, którego charakterystycznym elementem jest największa w mieście zielona ściana. Co ważne obiekt postawił także na wiele przyjaznych środowisku rozwiązań, dzięki którym wpisuje się we wspomnianą przemianę przemysłowych Katowic w ekologiczne miasto.


Mercure Katowice Centrum

Meeting plannerzy zwiedzili także oferujący 121 pokojów Q Hotel Plus Katowice – czterogwiazdkowy obiekt, położony podobnie jak Mercure w samym centrum Katowic. W obiekcie znajduje się restauracja Smaq Food &Wine, która serwuje m.in. lokalną, śląską kuchnię i takie nawiązujące do lokalnych smaków menu miał zaserwowany w Q Hotel Plus Katowice lunch.


Q Hotel Plus Katowice

Tradycyjnym punktem MP MICE Tour® stał się już Vienna House Easy Katowice, nie mogło zabraknąć tego obiektu i tym razem. Położony nieopodal Spodka hotel oferuje własne centrum konferencyjne (13 sal i trzy foyer czyli w sumie 1350 mkw. przestrzeni eventowych) i 203 pokoje. Hotelowa restauracja po raz kolejny zaserwowała meeting plannerom ucztę kulinarną ze regionalnymi akcentami.


Vienna House Easy Katowice

Eventowa wizytówka stolicy Górnego Śląska to przede wszystkim Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek. To miejsce wielofunkcyjne – można zorganizować tu niemal wszystkie rodzaje wydarzeń – zawody sportowe, koncerty, targi, kongresy czy bale. MCK i Spodek pomieszczą łącznie 15 tys. uczestników spotkań. Otwarte w 2015 roku MCK, które wyróżnia postindustrialna estetyka i użyteczny design, to obiekt wielokrotnie nagradzany, m.in. doceniony przez branżę w konkursie MP Power Awards®.


Międzynarodowe Centrum Kongresowe


Spodek

Nieopodal MCK i Spodka znajdują się powstałe podobnie jak MCK na terenie dawnej kopalni siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) oraz Muzeum Śląskie. Wspólnie obiekty te tworzą Strefę Kultury, swego rodzaju Katowice w pigułce – miejsce odwiedzane zarówno przez mieszkańców, turystów, jak i uczestników odbywających się w mieście wydarzeń. Siedziba NOSPR projektu studia Tomasza Koniora to architektura światowej klasy, czerpiąca wprost ze śląskiej tradycji. Do sali koncertowej słabość mają najwybitniejsi muzycy z całego świata – meeting plannerzy posłuchali w niej koncertu „{oh!} Orkiestra Historyczna / Kobiecość w ujęciu Georga Philippa Telemanna”.


Koncert w NOSPR

Muzeum Śląskie w Katowicach to zapis dziedzictwa Śląska: jego intelektualnego i artystycznego dorobku oraz bogatej tradycji wielokulturowości. Oprócz działalności kulturalnej i naukowej Muzeum oferuje możliwość wynajmu nowoczesnych wnętrz przygotowanych z myślą o organizacji konferencji, kongresów, szkoleń, warsztatów, bankietów i spotkań biznesowych.


Muzeum Śląskie

Zwiedzanie Nikiszowca czyli zabytkowego osiedla robotniczego zbudowanego dla górników kopalni Giesche odbyło się z przedstawicielami Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych. Działająca na Nikiszowcu organizacja specjalizuje się w działaniach z obszaru rewitalizacji, animacji lokalnej, ekonomii społecznej i turystyki.


Spacer po Nikiszowcu z przewodnikami ze Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych

– Międzynarodowe Centrum Kongresowe, NOSPR, siedziba Muzeum Śląskiego – obiekty powstałe na zrewitalizowanych terenach kopalni – stanowią nie tylko bazę organizacji rozmaitych spotkań o zróżnicowanej wielkości i charakterze, ale ze względu na świetną architekturę samych budynków stały się, kolejną obok Spodka, wizytówką centrum miasta. I wreszcie Nikiszowiec – zabytkowe osiedle górnicze, jedno z najbardziej klimatycznych miejsc, jakie zobaczyliśmy. Zwiedzając je w sobotni, słoneczny poranek, miałam wrażenie podróży w czasie, wprost do początku XX w. – wspomina Magdalena Jajkowska.

Bardzo ciekawe możliwości eventowe daje także nowo odkryte podczas tej wizyty Muzeum Hutnictwa Cynku „Walcownia”. Niepowtarzalna architektura, olbrzymie postindustrialne wnętrze oraz oryginalne wyposażenie to główne atuty największej w Polsce poprzemysłowej hali udostępnionej do organizacji konferencji, koncertów czy targów. W Muzeum prezentowana jest historia rozwoju hutnictwa cynku na Górnym Śląsku, ale także jedna z największych kolekcji zabytkowych motocykli Harley-Davidson i Indian w Polsce. W tych postindustrialnych przestrzeniach Restauracja i Catering Zacisze przygotowała dla meeting plannerów obiad. Zacisze posiada certyfikat Śląskie Smaki, potwierdzający przynależność do Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki oraz zgodności serwowanych dań z tradycyjną recepturą z wykorzystaniem wysokiej jakości składników.


Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia

– Wyjazd studyjny do Katowic po raz kolejny udowodnił ogromną wartość tego rodzaju spotkań dla branży. Zobaczyliśmy, jak duży potencjał tkwi w stale rozwijającej się strukturze eventowej Katowic. MCK, NOSPR i Spodek i Muzeum Śląskie zlokalizowane po sąsiedzku, to duży atut dla organizatorów. Wszystko to utrzymane w unikalnym wzornictwie, pokazuje jak bardzo Katowice są nowoczesne i stylowe. Konotacje ze starą robotniczą aglomeracją odchodzą w zapomnienie – mówi Aleksandra Kardyś, event manager, Plan B.

– Katowice zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, zwłaszcza w kontekście do niedawna istniejących stereotypów miasta stricte górniczego. Obecnie potencjał miasta jako miejsca specjalizującego się w obsłudze biznesu i dużych wydarzeń wydaje się bardzo duży, zwłaszcza patrząc na lokalizację, dostępność autostrad, lotniska i kolei oraz infrastruktury eventowej położonej w niedużych odległościach od siebie. Dodatkowo, zmiana o 180 stopni z węgla w stronę zieleni również pokazuje bardzo ciekawe podejście władz miasta, które powinno przyciągać biznes – mówi Miron Niewiadomski, właściciel Presencja Agencja PR

– Biorąc pod uwagę wszystkie atuty miasta, doskonałą bazę hotelową i kulinarną, ale także ogromne zaangażowanie i otwartość lokalnych partnerów, prezentujących nam swoje obiekty i usługi, Katowice postrzegam nie tylko jako miejsce organizacji targów czy konferencji, co oczywiste, ale również spotkań o „charakterze incentive”. Mam nadzieję, że wkrótce przekonam się o tym w praktyce – podsumowuje Magdalena Jajkowska.


Katowice okazały się miastem odkrytym na nowo

Aplikację, która była eventowym przewodnikiem po odwiedzanych w ramach MP MICE Tour®: Dwa oblicza Katowic miejscach i atrakcjach przygotowało Fest Fajnie. Wizyta studyjna odbyła się w dniach 8 – 9 października.

ZOBACZ FOTORELACJE
Zdjęcia: Przemysław Blechman
MP MICE Tour® Katowice: MCK i Spodek 1 >>>
MP MICE Tour® Katowice: MCK i Spodek 2 >>>
MP MICE Tour® Katowice: Nikiszowiec >>>
MP MICE Tour® Katowice: Muzeum Śląskie >>>
MP MICE Tour® Katowice: Walcownia >>>
MP MICE Tour® Katowice: Koncert w NOSPR >>>
MP MICE Tour® Katowice: Mercure Katowice Centrum >>>
MP MICE Tour® Katowice: Vienna House Easy >>>
MP MICE Tour® Katowice: Q Hotel Plus >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl