Aparathotel Termy Uniejów idealny dla organizatorów wydarzeń

To był już trzeci MP MICE Tour® organizowany przez Aparathotel Termy Uniejów i MeetingPlanner.pl, podczas którego meeting plannerzy spotkali się z eventową propozycją hotelu i uzdrowiska Uniejów. Tym razem motywem spotkania było hasło „wypłyń na szerokie wody”, a jego celem, oprócz prezentacji obiektu, branżowa integracja. Jak podkreślają uczestnicy, podczas tego wyjazdu powstało wielu pomysłów wspólnych inicjatyw i projektów.

W programie wizyty studyjnej, której uczestnikami byli meeting plannerzy reprezentujący agencje i klientów z całej Polski, znalazły się gra miejska, relaks w hotelowej strefie wellness i Termach Uniejów, wieczorny bankiet ze specjałami przygotowanymi przez szefów kuchni restauracji Aqua i gościnnie – Nowego Sztynortu. Gościem specjalnym wydarzenia był podróżnik i żeglarz Captain Andy.

Świetny pomysł dla średniej wielkości grup
Otwarty dwa lata temu, czterogwiazdkowy Aparthotel Termy Uniejów to największy obiekt hotelowo-konferencyjny w Uzdrowisku Termalnym Uniejów. Na 15 tys. mkw. znajdują się: centrum konferencyjne, czterogwiazdkowy hotel (172 pokoje, 344 miejsca noclegowe), strefa odnowy biologicznej, spa oferujące zabiegi na bazie wody termalnej (choć kąpieli w wodzie termalnej można zażyć także w hotelowym pokoju) oraz restauracja Aqua i lobby bar. Strefa konferencyjna (o powierzchni 745 mkw.) to pięć sal i work zone, wraz z board roomem i foyer. Uzupełnieniem pobytu w Aparthotelu może być wizyta w pobliskim kompleksie Termy Uniejów, z czego skorzystali także uczestnicy MP MICE Tour®.


Aparthotel Termy Uniejów oferuje pięć sal konferencyjnych mieszczących od 10 do 150 osób, z możliwością łączenia. W największej z nich można zorganizować spotkanie dla 450 oósb (ustawienie kinowe)

– Hotel posiada bardzo dobre zaplecze noclegowe, konferencyjne i gastronomiczne, a także przemiłą obsługę. Takie warunki są niezbędne dla organizatora wyjazdów, nie dość że uprzyjemniają pracę organizatora, to jeszcze sprzyjają interesom nie tylko jego, ale także jego klientom. Okolica hotelu ma wiele do zaoferowania – zielone otoczenie, sąsiedztwo parku, Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, a przede wszystkim kompleks termalno-basenowy Termy Uniejów. Możliwości organizacji wydarzeń w hotelu to mocna ósemka w skali od jednego do 10. Lokalizacja – umiejscowienie w centralnej Polsce – to mocna 10! Tak więc średnia punktacji to dziewięć – ocenia Barbara Czarska z agencji Event House.
– To obiekt, który trzyma poziom swojej czterogwiazdowej standaryzacji, wyróżnia się zaś gastronomią – widać dobrą rękę szefa kuchni (podczas bankietu szef kuchni zaserwował m.in. swoją specjaność: polędwicę Wellington, przyp. red.). Poziom gastronomii, sale konferencyjne z wyposażeniem, ale również strefa wellness oraz możliwość korzystania w ramach pobytu z Term Uniejów powodują, że umieszczanie tu spotkań średniej wielkości jest świetnym pomysłem. Mam zamiar realizować tu spotkania, gdzie ważna jest lokalizacja w centrum Polski, z dobrym dojazdem ze wszystkich stron – komentuje Maciej Szubertowski, z agencji Pan Cater.


Bankiet w hotelowym centrum konferencyjnym. fot. P. Blechman

Captain Andy: Nazywam się Życie
W osobistą podróż zabrał uczestników gość specjalny spotkania Captain Andy czyli Andrzej Jankowski – żeglarz, pisarz, podróżnik i – jak sam podkreśla – miłośnik życia. Były dyplomata, obecnie, po kilkunastu latach przygotowań, jako kapitan Royal Yachting Association i własnego jachtu żaglowego Malena jest w niekończącej się podróży dookoła świata. Efektem tej podróży jest książka, choć – jak zaznacza – nieautobiograficzna „Nazywam się życie”. Kiedy bywa na lądzie, chętnie dzieli się swoją pasją. – Ten obdarzony nieprzeciętną charyzmą żeglarz, pisarz i miłośnik życia potrafi zachęcić do dialogu nawet najbardziej zaciętego sceptyka tego rodzaju wystąpień publicznych. Przyznam, że dawno nie miałem okazji w niewymuszony sposób skupić swojej uwagi na czyjejś wypowiedzi. Captain Andy zabrał mnie i pozostałych słuchaczy tego wieczoru w swój niezwykły świat podróży przez życie – mówi Dariusz Skrzypek z agencji New Age Events.


Opowieść pod hasłem: Captain Andy – strom tested. fot. P. Blechman

Captain Andy mówił o swojej drodze, spełnianiu marzeń, realizacji celów, ulubionych smakach i wyjątkowym doświadczeniu, jakim jest „bycie na wodzie”. Żeglowanie ma dla niego wielowymiarowe znaczenie. – Captain Andy to historia, w którą zamierzam się uwikłać – zdradza Maciej Szubertowski. – Być może, za jakiś czas dowiecie się o tym. A jeden z wątków będzie brzmiał: Pewnego wieczoru w Uniejowie…

W poszukiwaniu 500 termalnych kropel
– Goszcząc już kilkukrotnie w tym miejscu, za każdym razem odkrywam coś nowego. Tym razem hotel zrobił mi niebywałą frajdę grą miejską z szeregiem zadań do wykonania w najpiękniejszych miejscach Uniejowa. Zabawa z innymi uczestnikami podzielonymi na kilka zespołów przeniosła mnie na chwilę w beztroski świat dziecięcej rywalizacji – mówi Dariusz Skrzypek. Rywalizacja była istotnie zacięta, trofeum przewidziane było tylko dla jednej drużyny. Grę „W poszukiwaniu 500 termalnych kropel” przygotowała i zrealizowała Seven Event Group (agencja udostępniła uczestnikom wizyty także autorską aplikację MooveTeam). Podczas gry uczestnicy, poruszając się po wyznaczonej w mieście planszy, wykonywali zadania, dzięki którym zdobywali krople termalne. Wyzwania nawiązywały zarówno do poszczególnych punktów programu MP MICE Tour®, jak i samego Uniejowa. Wygrała drużyna, której wynik był najbliższy liczbie 500 kropel. – Gra w krótkim czasie i w przyjemny sposób pozwoliła mi poznać historię i topografię Uniejowa, a wszystko to w akompaniamencie wzajemnej rywalizacji i dobrej zabawy – podsumowuje Barbara Czarska.


Zdobywcy 500 termalnych kropel czyli zwycięzcy gry miejskiej „W poszukiwaniu 500 termalnych kropel” przygotowanej i zrealizowanej przez Seven Event Group. fot. P. Blechman

Szerokie wody Nowego Sztynortu – Osady Wolności
Na wydarzeniu w Uniejowie gościł także zespół Nowego Sztynortu – Osady Wolności. Legendarny mazurski Port Sztynort, dzięki prowadzonym tam inwestycjom, ma szansę stać się miejscem atrakcyjnym turystycznie i eventowo przez cały rok – o szczegółach inwestycji mówili przedstawiciele Nowego Sztynortu. Rewitalizowany jest należący do rodu von Lehndorff pałac w Sztynorcie wraz ze spichlerzem i 18-hektarowym parkiem. Oprócz rewitalizacji zabytków i nadania im nowych funkcji – będą to m.in. hotel, sale konferencyjne i przestrzenie coworkingowe – powstaje osiedle domów wpisujących się architektonicznie w mazurski klimat. Będzie to miejsce, które pozwoli zdalnie pracować i prowadzić biznes. W planach są także muzeum jezior mazurskich czy interaktywne centrum żeglarstwa i ekologii. Przez cały rok ma działać centrum nurkowe, a zimą Nowy Sztynort ma być świetnym miejscem na narty biegowe czy bojery. Wyróżnikiem Sztynortu jest także kuchnia – podawane są tam dania z lokalnych świeżych produktów, dominują oczywiście ryby. Próbkę tego, na co mogą liczyć goście i organizatorzy wydarzeń, zaprezentowali podczas MP MICE Tour® sztynortcy szefowie kuchni, serwując m.in. swoje autorskie danie „chili con karpie”. Obecnie Port posiada ponad 450 miejsc do cumowania, funkcjonalną infrastrukturę, zaplecze noclegowe i gastronomiczne – do Nowego Sztynortu powróciła też zamknięta kultowa Zęza.


Podczas wizty w Aparthotelu Termy Uniejów uczestnicy poznali także ofertę Nowego Sztynortu – Osady Wolności

– W czasie Covidu, kiedy tak bardzo ograniczane są nasze swobody obywatelskie powstaje Nowy Sztynort – Osada Wolności. Baza noclegowa, gastronomiczna, odnowiony port, kilkadziesiąt nowych jachtów do szkoleń, regat i eventów, dodatkowo remont zabytkowego spichlerza i rybaczówki, przestrzeń do pracy zdalnej, studio nagrań, sala szkoleniowa, multimedialne centrum nauki żeglarstwa oraz nowa kawiarnia ze sceną przystosowaną do transmisji koncertów... Taka infrastruktura pozwoli stworzyć turystyczną perłę – cel wycieczek nie tylko dla organizatorów wyjazdów biznesowych, ale także dla miłośników żeglarstwa, przyrody, historii, architektury, sztuki i dobrej kuchni. Bo nie sposób zapomnieć o szefach kuchni którzy tworzą kulinarne cuda – w życiu nie jadłam ryby przygotowanej na tyle sposobów, a smaku chili con carne z karpia po porostu nie zapomnę do końca życia. Obłędny. Mazury to piękna Polska kraina Wielkich Jezior, która może właśnie dzięki potencjałowi Nowego Sztynortu rozwinie skrzydła także w okresie zimowym – komentuje Barbara Czarska.
Zarówno Captain Andy, jak i przedstawiciele Nowego Sztynortu podkreślali, że żeglarstwo to aktywność, który ma bardzo dużo wspólnego z biznesem, bo wymaga pracy zespołowej, planowania i przewidywania kolejnych ruchów.
– W przeszłości miałem okazję być kilkukrotnie w Sztynorcie, który już wtedy potrafił oczarować swoim żeglarskim klimatem i cudownościami natury. Ogromnie cieszy więc fakt, że znaleźli się wizjonerzy, którzy postanowili uczynić z tego miejsca perłę Mazur. Rozmach inwestycji w połączeniu z wrażliwością na potrzeby branży spotkań stworzyły solidne podwaliny do bycia liderem w tym regionie. Z niecierpliwością czekam na dzień, kiedy zrealizuję tam wydarzenie dla swojego klienta – podsumowuje Dariusz Skrzypek.

MP MICE Tour® Aparthotel Termy Uniejów odbył się odbył się w dniach 18 – 19 listopada.

Zobacz Aparthotel Termy Uniejów w Wyszukiwarce Obiektów >>>
Zobacz też: Captain Andy – ambasador życia >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl