MP MICE Tour® z ZR Hotele czyli polska Toskania

Meeting plannrzy w Zamku w Przegorzałach. fot. Marcin Faliński
Na zdjęciu: Meeting plannrzy w Zamku w Przegorzałach. fot. Marcin Faliński

„Obłędne miejsca z wieloma możliwościami i świetną obsługą. Pięknie odrestaurowane obiekty, ukryte w niezwykłym parku i lesie, pełne oryginalnych rzeźb. Ogromny potencjał, zaplecze możliwości i atrakcji na każdą eventowa okazję. Przepiękne widoki z tarasów na dolinę Wisły, panoramę Krakowa”. Tak meeting plannerzy, uczestnicy MP MICE Tour® podsumowują wizytę studyjną w obiektach grupy ZR Hotele, w miejscu, które określane jest jako polska Toskania.

MP MICE Tour®: polska Toskanie zorganizowany przez MeetingPlanner.pl i ZR Hotele skoncentrowany był na obiektach grupy. Uczestnicy wizyty studyjnej odwiedzili Zamek w Przegorzałach, Hotel Forest, Restaurację Baszta, Nowy Spichlerz i Dwór w Tomaszowicach. W programie znalazły się też wizyta w znajdującej się nieopodal Zamku w Przegorzałach Winnicy w Srebrnej Górze, degustacja w Browarze Lubicz, spacer po Jaskini Wierzchowskiej (największej na Jurze Krakowsko Częstochowskiej) oraz gra terenowa na zamkowym wzgórzu.


MP MICE Tour® polska Toskanie: Winnica Srebrna Góra, gra terenowa na Wzgórzu Zamkowym, Jaskinia Wierzchowska

Grupa ZR Hotele działa od ponad 30 lat. Obiekty, które do niej należą, to miejsca historyczne, nieoczywiste, w których można zarówno zregenerować siły, wyciszyć się, jak i pracować. Przygotowane do organizacji różnorodnych wydarzeń. Prowadząca ZR Hotele rodzina Raoof jest od wielu lat znana z zamiłowania do historii, edukacji i przede wszystkim sztuki (w 2002 roku otrzymała tytuł Mecenasa Kultury Krakowa), dlatego we wszystkich obiektach grupy goście znajdą jej tak dużo.

Forest Hotel, Baszta, Zamek w Przegorzałach
Forest Hotel położony jest w sercu Lasu Wolskiego, na skraju Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, kilkaset metrów od brzegu Wisły, dzięki czemu w otoczeniu natury mamy tu ciszę spokój, a od Głównego Rynku w Krakowie dzieli nas pięć kilometrów, od lotniska w Balicach – ok. 10 kilometrów. Budynek reprezentuje charakterystyczne dla późnego modernizmu proste i masywne formy. Tworzą one harmonijną całość z surowym żelbetem i cegłą, które dopełniają obraz elewacji. Hotel otacza 7 hektarów terenu zielonego, na którym można organizować różnego rodzaju wydarzenia.


Forest Hotel

W centrum obiektu znajduje się otwarta przestrzeń z wielofunkcyjnym lobby, zaprojektowanym jako nowoczesne miejsce do spędzania czasu. Wyróżniają je eksponaty sztuki, które możemy spotkać też w wielu innych miejscach na terenie kompleksu. Hotel oferuje 80 pokojów (190 miejsc noclegowych), każdy z nich jest po generalnym remoncie, posiada taras lub balkon z widokiem na las lub dziedziniec.
Obiekt posiada dziewięć sal konferencyjnych (o powierzchni od 20 m2 do 200 m2) w tym dwupoziomową salę audytoryjna dla 180 osób. Aula o amfiteatralnym układzie miejsc, wyposażona jest w profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie oraz dwie kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Prowadzi do niej bezpośrednie wejście z dziedzińca hotelu oraz z foyer, z którego jest również wyjście na taras. W Forest Hotel znajduje się strefa wellness, a w planach jest Sky Bar na dachu obiektu, skąd rozpościerał się będzie widok na las.Aula w Hotelu Forest

Tuż obok Forest Hotel znajduje się Zamek w Przegorzałach, w którym są rozległe tarasy i arkady z magicznym widokiem na Wisłę, pasmo Beskidów i Klasztor Kamedułów. Znajduje się tam Restauracja U Ziyada, pierwsze miejsce otworzone przez założyciela Grupy ZR Hotele – Ziyada Raoofa
Wzgórze zamkowe czyli Zamek w Przegorzałach Baszta oraz Forest hotel przeistoczą się w nowoczesny kompleks dwóch hoteli. W zamku trwa rozpoczęta w 2019 roku modernizacja, w wyniku której powstanie pięciogwiazdkowy hotel ze spa, restauracją i tarasami widokowymi.  


W Zamku w Przegorzałach

Dwór w Tomaszowicach, Oranżeria, Muzeum Ratownictwa
Dwór w Tomaszowicach, kolejny obiekt w należący do Grupy ZR Hotele, to zabytkowy XX-wieczny zespół dworsko-parkowy. Kameralny, położony w starym parku hotel oferuje 40 pokojów. W lobby, na dużej przestrzeni zgromadzono prace współczesnych artystów: obrazy, rzeźby, witraże. Dwór w Tomaszowicach to10 ha zielonych terenów, w które wkomponowane jest osiem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1600 m2 oraz restauracja Nowy Spichlerz. Historyczny park jest miejscem wielu plenerowych wydarzeń, w tym imprez artystycznych i biznesowych.


Dwór w Tomaszowicach

Spotkania można organizować w Oranżerii i Galerii Panorama. Oranżeria jest samodzielnym, wielofunkcyjnym obiektem o przestronnych wnętrzach, o powierzchni 550 m2. Obejmuje salę bankietową na parterze, do której jest wejście bezpośrednio z parku, antresolę oraz zewnętrzny taras. Galeria Panorama to funkcjonalna przestrzeń o powierzchni 537 m2, która łączy w sobie estetykę tradycyjnych i współczesnych form architektonicznych.


Dwór w Tomaszowicach to10 ha zielonych terenów, w które wkomponowane jest osiem sal konferencyjnych oraz restauracja Nowy Spichlerz

Rodzina Raoof wsparła unikalny i niszowy projekt realizowany przez pasjonatów ratownictwa medycznego, a w efekcie tej współpracy w 2020 roku na terenie parku pojawiły się historyczne pojazdy. Stały się początkiem wyjątkowej kolekcji zabytkowych: ambulansów, wozów strażackich, radiowozów policyjnych. Tak powstaje Muzeum Ratownictwa, które jest organizacją non-profit i miejscem edukacji z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego. Dodatkową atrakcją są eksponaty lotnicze, pływające, stary sprzęt medyczny, mundury, pamiątki i dokumenty z przeszłości.

Uczestnicy MP MICE Tour® o potencjale obiektów Grupy ZR Hotele

Marta Gad, Conqueror Travel Club: Nieoczywiste, superatrakcyjne
Chcemy oferować naszym klientom rozwiązania atrakcyjne i nieoczywiste. No ale oczywiście do tego potrzebujemy wiedzy. Zdecydowanie takimi nieoczywistymi i superatrakcyjnymi miejscami są Dwór w Tomaszowicach i Hotel Forest – obłędne obiekty z wieloma możliwościami i świetną obsługą. Zostały wspaniale zaprezentowane, mam już w głowie pomysły i nawet z jednym klientem jestem po wstępnych rozmowach – szukał zakwaterowania w Krakowie, namawiam go, aby zatrzymał się jednak pod Krakowem.

Anna Pucko-Rychcik, IDFX: W otoczeniu zieleni i sztuki
Dwór w Tomaszowicach – pięknie odrestaurowane obiekty, ukryte w niezwykłym parku pełnym starodrzewia i oryginalnych rzeźb, autorstwa Jerzego Kędziory i jego studentów. Dodatkową atrakcją było muzeum zabytkowych aut ratowniczych – dawnych karetek, wozów strażackich, a nawet śmigłowców. Hotel Forest – ukryty w lesie, jeden z niewielu przykładów sztuki brutalistycznej w Polsce, któremu właściciele dali nowe, wspaniałe życie. Doskonała kuchnia. I wisienka na torcie polskiej Toskanii – Zamek w Przegorzałach i Baszta. Przepiękne widoki z tarasów na dolinę Wisły, panoramę Krakowa.
Poznaliśmy uroki polskiej Toskanii. Srebrna Góra – wybitne wina, magiczne miejsce – góra Mocy i wielka siła pasji właścicieli – prawdziwa przyjemność bycia i smakowania.

Beata Starużyk, Lido: Nietuzinkowa historia i architektura
Małopolska potwierdziła, że jest ciekawa i inspirująca – a spotykani tam ludzie mili i zaangażowani w swoją pracę. W odwiedzanych obiektach drzemie bogaty potencjał, a plany ich rozbudowy i przebudowy są imponujące. Dwór w Tomaszowicach – na pozór kameralne miejsce, które ze względu na przyjemną, rozległą przestrzeń wokół umożliwia organizację dużych wydarzeń w plenerze oraz zapewnia oryginalne wnętrza w przypadku niepogody. Hotel Forest z Zamkiem w Przegorzałach – nietuzinkowa historia i architektura obu obiektów z zachwycającym widokiem z zamku na dolinę Wisły oraz otaczającym hotel lasem są interesującą alternatywą dla hoteli w centrum Krakowa.

Natalia Wąsicka, Must be the Event: Dotąd nieznane, trzeba to zmienić!
Jak się okazało (dla większości z nas) obiekty: Dwór w Tomaszowicach i Hotel Forest to miejsca nieodkryte na mapie eventowych realizacji. Mamy szansę obecnie to zmienić. Potencjał ogromny, krakowska gościnność wyczuwalna na odległość, szef kuchni nie przez przypadek, a sprzedaż znajdzie rozwiązanie na każdy nierealny pomysł Eventowca! Co więcej, oba obiekty reprezentują pełne zaplecze atrakcji, na każdą okazję. Branżo, jeśli nie mieliście przyjemności gościć w Polskiej Toskanii – zmieńcie to!

ZOBACZ FOTORELACJE
Zdjęcia: Marcin Faliński

MP MICE Tour® z ZR Hotele: polska Toskania 1 >>>
MP MICE Tour® z ZR Hotele: polska Toskania 2 >>>
MP MICE Tour® z ZR Hotele: polska Toskania 3 >>>
MP MICE Tour® z ZR Hotele: polska Toskania 4 >>>

Zobacz fotorelację na Facebooku >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Inwestycje
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl