Q Hotel Plus Wrocław Bielany: Hotel zaprojektowany dla meeting plannerów

Uczestnicy MP MICE Tour® Q Hotel Plus Wrocław Bielany. Fot. Marcin Faliński
Na zdjęciu: Uczestnicy MP MICE Tour® Q Hotel Plus Wrocław Bielany. Fot. Marcin Faliński

„W końcu powstało miejsce przeznaczone i w 100 procentach skierowane do branży MICE. Jeszcze chyba w żadnym hotelu nie widziałam tak wielu rozwiązań mających na celu ułatwienie pracy organizatorom konferencji. Doskonała kuchnia, bardzo urozmaicone i zdrowe śniadania”. Tak meeting plannerzy, uczestnicy MP MICE Tour® podsumowują wizytę studyjną w Q Hotel Plus Wrocław Bielany.

Do portfolio Q Hotel dołączył w czerwcu szósty i największy obiekt sieci – Q Hotel Plus Wrocław Bielany. Nowo otwarty hotel był głównym punktem wizyty studyjnej z cyklu MP MICE Tour® zorganizowanej we współpracy z MeetingPlanner.pl. Celem tej wizyty było m.in. poznanie przez meeting plannerów eventowo-konferencyjnej oferty hotelu, a jej potencjał jest ogromny. Hotel został właściwie zaprojektowany pod kątem organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Oferuje: 3,7 tys. m² różnorodnych powierzchni konferencyjno-eventowych, 19 niezależnych sal, 201 pokojów, trzy restauracje, w tym zlokalizowaną na najwyższym piętrze hotelu z panoramicznym tarasem i widokiem na Wrocław, 3174 m² terenów zielonych, przygotowanych do organizacji spotkań integracyjnych oraz wiele rozwiązań i udogodnień przygotowanych z myślą o organizatorach wydarzeń, klientach biznesowych i specyficznych potrzebach wybranych branż.


Zespół Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Uczestnicy MP MICE Tour® – meeting plannerzy z całej Polski reprezentujący agencje oraz klientów korporacyjnych – zwiedzili obiekt, sprawdzili, jak wygodne są pokoje, poznali możliwości sal konferencyjnych podczas kreatywnych warsztatów. W ramach warsztatów przygotowanych przez zespół Q Hotelu zlokalizowanego na wrocławskich Bielanach zmierzyli się z dużym wyzwaniem. Ich zadaniem było odwzorować bryły najbardziej znanych budowli – symboli Wrocławia. Do dyspozycji mieli duży wybór materiałów plastycznych i narzędzia z zestawu majsterkowicza. W efekcie powstały m.in. Hala Stulecia, Panorama Racławicka, Tarczyński Arena, wrocławskie mosty i oczywiście Q Hotel Plus Wrocław Bielany.


Efekty warsztatów kreatywnych

Goście docenili ofertę astronomiczną hotelu – zarówno kolację z szefem kuchni Q Hotel Plus Wrocław Bielany Michałem Chrapowiczem w Restauracji Tarasova, zdrowe śniadania przygotowane w oparciu o menu skomponowane we współpracy z dietetyczką Eweliną Fabisiak, jak i prepozycję menu Brain Food Q. Restauracja Tarasova był zresztą nie tylko miejscem doznań kulinarnych, zlokalizowana na najwyższym piętrze hotelu pozwala z tarasu podziewać panoramę Wrocławia, a przy okazji na dachu odbyła się sesja zdjęciowa, w której udział wzięli wszyscy goście wydarzenia.  


Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Uczestnicy wizyty studyjnej odwiedzili także drugi wrocławski obiekt sieci, zlokalizowany w centrum miasta – Q Hotel Plus Wrocław. Ale żeby tam trafić musieli wykonać wiele zadań podczas wrocławskie gry miejskiej. Niespodzianką był rejs po Odrze. Wieczór tego dnia spędzili na kolacji i koncercie w Vertigo Jazz Club, a przedpołudnie kolejnego w zaprzyjaźnionej z hotelem podwrocławskiej winnicy 55-100.


W programie były również: gra miejska, rejs łódką, koncert w Vertigo Jazz Club i wizyta w drugim wrocławskim obiekcie Q Hotel – Q Hotel Plus Wrocław


Winnica 55-100

Uczestnicy MP MICE Tour® o potencjale Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Alina Chrzanowska, prezes zarządu, Lido: Świetne miejsce na biznesowej mapie Wrocławia
Jak zwykle podczas spotkań MP MICE Tour® w przyjemnej, merytoryczno-rozrywkowej atmosferze mogliśmy nie tylko zapoznać się z charakterem i możliwościami hotelu, ale także spróbować pysznej kuchni oraz zostawić swój ślad w postaci kartonowych miniatur najbardziej znanych budowli wrocławskich. Kartonowe miniatury powstały w ramach warsztatów przewidzianych w programie naszego spotkania, podczas których wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Jeszcze chyba w żadnym hotelu nie widziałam tak wielu rozwiązań mających na celu ułatwienie pracy organizatorom konferencji. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy praktyka (dyrektora hotelu) z architektem. Dzięki temu każdą konferencję czy event będzie można zorganizować w niezwykle profesjonalny, wygodny i bezpieczny sposób. Duże wrażenie zrobiła na mnie liczba „floor boxów”, które pozwalają na zero kabli w ciągach pieszych. Bardzo podobała mi się „garderoba” dla ścianek działowych, dzięki której każda ich liczba może szybko się pojawić lub schować, rozwiązania dla występów artystycznych, gdzie nawet skrzynka z bezpiecznikami jest tuż przy scenie, aby w razie awarii nie trzeba było jej daleko szukać. Kolejne plusy to: winda towarowa, którą bezpiecznie i w łatwy sposób może wjechać nawet średniej wielkości auto ciężarowe, duża liczba rzutników multimedialnych, która pozwala na to, aby bardzo dowolnie aranżować powierzchnię. Wygodne jest umiejscowienie kuchni, tak aby posiłki mogły jak najkrótszą drogą dotrzeć do wszystkich miejsc. Przykładów tych rozwiązań jest naprawdę wiele, na pewno warto je wypróbować przy organizacji konferencji.
Oprócz świetnie przygotowanej strony technicznej, na pewno trzeba wspomnieć o bardzo dobrze przygotowanym do współpracy z organizatorami wydarzeń zespole. Muszę przyznać że w dobie ogólnych braków kadrowych byłam zaskoczona liczbą pracowników oraz poziomem prezentowanej przez nich obsługi.
Można śmiało powiedzieć że Wrocław zyskał nowe, świetne miejsce konferencyjne na swojej biznesowej mapie. A ja cieszę się, że mogłam je zwiedzić razem z MeetingPlanner.pl jak zawsze w świetnej atmosferze pracy i zabawy.

Ewa Kulczyńska, senior event manager, Relago: Wyróżnikiem jest również wysoki poziom gastronomii
Q Hotel Plus Wrocław Bielany ma duży potencjał do organizacji konferencji i spotkań biznesowych. Szczególną uwagę zwraca przestrzeń konferencyjna z wieloma możliwościami konfiguracji i podziału sal. Ogromne znaczenie mają aspekty techniczne, o których pomyślano już na etapie projektowania hotelu. Uwzględniono potrzeby organizatorów spotkań czy ekip technicznych, a przemyślane rozwiązania ułatwiają zarówno sprawny montaż, demontaż, jak i działania w trakcie dużych wydarzeń. Pod uwagę wzięto też potrzeby różnych branż klientów docelowych (możliwość prezentacji samochodów, przeprowadzenia pokazów dla branży beauty). Wysoki poziom gastronomii jest również wyróżnikiem.
Zespół Q Hotel Plus Wrocław Bielany jest otwarty na potrzeby organizatorów wydarzeń i komunikuje elastyczność w swoich działaniach, co dla nas jako agencji eventowej ma duże znaczenie przy współpracy z obiektami hotelowymi. Z chęcią przetestujemy ich działania i przygotowanie w praktyce.
Wrocław biznesowo i z racji odległości zawsze był bliski mojemu miastu – Poznaniowi, więc myślę, że nasze drogi nie raz się spotkają

Miron Niewiadomski, head of marketing & communications, Atos Polska: Hotel zaprojektowany dla meeting plannerów – widać to na każdym kroku
Eventowo-konferencyjny potencjał Q Hotel Plus Wrocław Bielany oceniam bardzo wysoko. Na każdym kroku widać, że obiekt od momentu projektowania jest przeznaczony właśnie do organizacji wszelkiego typu wydarzeń. Wiele ciekawych przestrzeni, możliwości aranżacji, restauracja z tarasem – to wszystko daje meeting plannerom dużo swobody w przygotowaniu imprez. Co równie ważne, zespół Q Hotel Plus Wrocław Bielany ma spore doświadczenie w organizacji wydarzeń, zatem dzięki wzajemnemu zrozumieniu potrzeb obu stron współpraca skazana jest na powodzenie. Bardzo miłym zaskoczeniem była bogata oferta śniadaniowa, nieczęsto spotykana w obiektach konferencyjnych.
Bogaty program pozwolił szczegółowo poznać możliwości zarówno obu hoteli sieci Q we Wrocławiu, jak i samego miasta jako biznesowej destynacji.

Ewelina Stompel, manager ds. organizacji eventów, PTWP SA: W końcu powstało miejsce w 100 procentach skierowane do branży MICE
Q Hotel Plus Wrocław Bielany zrobił na mnie niesamowite wrażenie. W końcu powstało miejsce przeznaczone i w 100 procentach skierowane do branży MICE. Jestem bardzo mile zaskoczona licznymi udogodnieniami dla organizatorów wydarzeń. Bardzo ciężko znaleźć obiekt, który pozwoli przygotować spotkanie dla dużej liczby osób, a Q Hotel Plus Wrocław Bielany właśnie taki jest. Posiada świetne rozwiązania, których brakuje zazwyczaj obiektom, a zwłaszcza hotelowym. Ogromne brawa za dużą elastyczność w zakresie konfiguracji przestrzeni, przyłącza wody i kanalizacji, dużą windę towarową oraz systemy zawiesi.
Mieszanka gościnności, wiedzy, profesjonalizmu oraz pozytywnego podejścia zespołu daje murowany sukces. Uwielbiam miejsca, w których wszystko działa bez zarzutu – zwłaszcza obsługa. Jestem pewna, że klienci hotelu mogą liczyć na owocną i satysfakcjonującą współpracę.

Piotr Wojciechowicz, event manager, Agencja Eventowa To Pestka: Duże możliwości dla grup
Q Hotel Plus Wrocław Bielany dysponuje olbrzymim potencjałem eventowo-konferencyjnym, począwszy od usytuowania w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym, po profesjonalnie przygotowaną przestrzeń zawierającą podwieszenia przy sufitach, odpowiednią liczbę przyłączy elektrycznych, dużą windę, która jest w stanie pomieścić samochód osobowy i umieścić go w sali konferencyjnej czy choćby dużą liczbę casów, co pozwala znacząco skrócić montaż oraz demontaż. Duża modularność sali konferencyjnej pozwala na organizowanie eventów w wielu konfiguracjach. Plusem obiektu jest doskonała kuchnia, bardzo urozmaicone i bogate śniadania, lunche czy kolacje. Przed odwiedzeniem obiektu, miałem przyjemność rozmawiać z działem sprzedaży, zawsze byłem dobrze poinformowany, okres oczekiwania na ofertę również jest krótki. Pracownicy dysponują dużą wiedzą na temat hotelu, także w kwestiach technicznych czy gastronomicznych. Uważam, że ten wyjazd otworzył wielu planistom drogę do Wrocławia i Q Hotel Plus Wrocław Bielany. Niewątpliwym plusem hotelu są jego duże możliwości dla grup, których dotychczas brakowało planistom wydarzeń na mapie Wrocławia.

ZOBACZ FOTORELACJE
Zdjęcia: Marcin Faliński

MP MICE Tour®: Q Hotel Plus Wrocław Bielany 1
MP MICE Tour®: Q Hotel Plus Wrocław Bielany 2
MP MICE Tour®: Q Hotel Plus Wrocław Bielany 3
MP MICE Tour®: Q Hotel Plus Wrocław Bielany 4

Zobacz fotorelację na Facebooku >>>

Zobacz też: Radosław Altheim: Najpierw potrzeby eventowe, a potem cała reszta >>>
Zobacz też: Q Hotel Plus Wrocław Bielany: nowy hotel z ofertą dla meeting plannerów >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl