Olsztyn – nowe otwarcie. Zapraszamy na MP MICE Tour®

Hala Widowiskowo-Sportowa Urania w Olsztynie
Na zdjęciu: Hala Widowiskowo-Sportowa Urania w Olsztynie

Preopening Hali Widowiskowo-Sportowej Urania będzie głównym punktem wyjazdu studyjnego z cyklu MP MICE Tour®, na który zaprasza MeetingPlanner.pl wspólnie z Miastem Olsztyn. Uczestnicy poznają też najnowszy obiekt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego czy smaki Przystań Hotel &Spa, który będzie ich gościł. Wyjazd odbędzie się w dniach 24 – 25 listopada.
 
Olsztyńska Hala Widowiskowo-Sportowa Urania to obiekt wybudowany w roku 1978, który od lipca 2021 roku jest poddawany gruntownej, dobiegającej właśnie końca, modernizacji. Przebudowa przebiega według projektu laureata konkursu – pracowni Urban Architect, a wykonawcą jest Mirbud ze Skierniewic.
W wyniku inwestycji obiekt przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zachowano wprawdzie jego charakterystyczną kopułę, ale całość została znacznie powiększona, widownia zapewnia miejsca dla ponad czterech tysięcy osób, powstało szereg nowych pomieszczeń, sal terapeutycznych i sportowych, w tym między innymi mniejsza sala rozgrzewkowa z widownią na tysiąc osób, ściana wspinaczkowa, kryte lodowisko i podziemny parking.
W tylnej części obiektu znajduje się boisko do piłki siatkowej i ręcznej oraz koszykówki, wydzielono także obszary do gry w tenisa i tenisa stołowego, badmintona, futsalu, uprawiania boksu, zapasów, judo czy taekwondo oraz widownię z miejscami stałymi, mobilnymi oraz stojącymi.
Modernizacja objęła również teren wokół obiektu (zieleń, oświetlenie). Hala będzie energooszczędna, zostanie wyposażona w klimatyzację, wentylację z odzyskiem ciepła, pompy ciepła z odzyskiem ciepła podczas pracy lodowiska oraz fotowoltaikę.
Urania to nie tylko obiekt sportowy. Będą się tutaj odbywały również koncerty, targi, imprezy taneczne, wystawy, konferencje, kongresy i spotkania biznesowe. Konstrukcja płyty głównej areny pozwoli na organizację nawet wyścigów kartingów, a demontaż trybun mobilnych sprawi, że powierzchnię wystawienniczą będzie można w razie potrzeby zwiększyć.
Oficjalnie otwarcie Uranii odbędzie się 15 grudnia 2023, a uświetni je koncert Ralpha Kamińskiego. Obiekt już w sezonie 2024 stanie się jednym z najważniejszych w mieście centrów rozwijającego się dynamicznie sektora MICE.
 
Na zwiedzanie Hali w programie wyjazdu zaplanowano trzy godziny pierwszego dnia, tuż po przyjeździe z Warszawy. Następnie, po zameldowaniu się w hotelu Przystań & Spa goście zostaną zaproszeni na podwieczorek serwowany przez szefa kuchni oraz warsztaty wspólnego przygotowywania deserów.
Będą mogli także poznać ofertę eventową hotelu, która obejmuje 12 sal konferencyjnych o różnych wymiarach. Pozwalają one na organizację zarówno kameralnych wydarzeń w wąskim gronie, jak i dużych konferencji dla kilkuset uczestników. Hotel oferuje miejsca noclegowe dla 450 osób, a także różnorodne atrakcje, takie jak możliwość uprawiania sportów, również zimowych, wypożyczenia rowerów czy rozpalania ogniska na plaży, organizowane są warsztaty i śniadania biznesowe.
Pierwszy dzień zakończy uroczysta kolacja degustacyjna w hotelowej restauracji, a kolejny rozpocznie wspólne śniadanie z managementem obiektu.
 
Następnie uczestnicy wyjazdu będą zwiedzać Olsztyn z przewodnikiem oraz z… Mikołajem Kopernikiem, który mieszkał w olsztyńskim zamku i spisał w nim swoje obserwacje astronomiczne. W roku 2023 przypada 550. rocznica jego urodzin. Olsztyński zamek, w którym mieści się obecnie siedziba Muzeum Warmii i Mazur, to także miejsce na organizację wyjątkowych eventów.
 
Ciekawym obiektem, który poznają meeting plannerzy, jest Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera, mieszczące się na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Działa tu nowoczesna, interaktywna ekspozycja stała, specjalistyczne laboratoria, pracownia mikroskopowa i sale do pokazów naukowych. W Sali konferencyjnej na 150 osób można zorganizować różnorodne eventy – spotkania biznesowe, kongresy czy konferencje. 
 
Swoją ofertę biznesową zaprezentuje też Hampton by Hilton Olsztyn, zlokalizowany w budynku Centaurus, niedaleko muzeów, restauracji, planetarium i parku miejskiego. Obiekt posiada 105 pokojów oraz sale konferencyjne.
 
Wyjazd studyjny MP MICE Tour® do Olsztyna odbędzie się 24 i 25 listopada (piątek, sobota). Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zaproszenie do udziału w wyjeździe studyjnym skierowane jest do organizatorów eventów, konferencji i podróży motywacyjnych, reprezentujących agencje eventowe, incentive travel, PCO, DMC, biura podróży, oraz klientów docelowych – reprezentujących firmy, korporacje i stowarzyszenia. Organizator zapewnia transport autokarem w obie strony z Warszawy oraz zakwaterowanie w Przystań Hotel & Spa.

Wizyta organizowana jest w partnerstwie z Miastem Olsztyn i Visit Olsztyn (partnerzy strategiczni), Przystań Hotel & Spa (partner główny) oraz Hampton by Hilton Olsztyn (partner).

Szczegóły: www.micetour.meetingplanner.pl
REJESTRACJA >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl